Dzenan Jusovic / Peugeot 307 2.0 HDI

Dzenan Jusovic / Peugeot 307 2.0 HDI

Cao drustvo,
ja sam Dzenan iz Prijepolja i ovom prilikom predstavljam svoj auto i sve sto sam dosad radio/ulagao u njega..

2001.god proizveden (2002. prva registracija)
155000 km pise na kilometar satu
2.0 HDI je motor 79KW - 107 KS
XS je paket opreme:
- 16" alu felne fabricke
- 4 elektro podizaca
- 6 vazdusnih jastuka
- digitalna klima
- cd radio + changer
- Recaro sedista (fabricka) sa polu-kozom
- retrovizor, branik i sve bocne lajsne u boji karoserije
- naslon za ruku napred+pozadi

Ja sam ga kupio u novembru 2011. i od tad je uradjeno:
* veliki servis
- obe remenice
- svi kaisevi
- svi spaneri (zatezaci)
- vodena pumpa
- svi roleri
* mali servis (vec dva puta radjen - presao 15000 od novembra)
- ulje Total full sintetika
- filter ulja
- filter goriva
- filter vazduha
- filter klime

Od ostalog sam odradio:
- skinuo Fap filter (i mehanicki i dijagnosticki)
- ocistio EGR ventil
- stavio sve 4 nove disk plocice
- kupio sve 4 zimske gume nove (Barum)
- ugradio Zeder
- stavio 'ajkulicu' antenu umesto faricke krovne antene
- ugradio zadnje parking senzore
- promenio farove cija je karakteristika:
* crna pozadina
* sa svetlom za maglu
* sa motorom za nivelaciju
* oba fara imaju po 2 bela prstena kao poziciono svetlo
* kratko svetlo sa socivom, dugo ogledalom
- ugradio Bear Extreme Slim xenon na kratko svetlo
- ugradio Bluetooth handsfree unutrasnji retrovizor cije su karakteristike:
* glasovno pozivanje
* integrisan zvucnik i mikrofon
* integrisana radio stanica koja moze da salje signal na radio automobila
* slusalica za privatne razgovore
* memorija za 200 brojeva
- zamenio sve fabricke zvucnike sa Bear zvucnicima trosistemcima
- ugradio 2 petosistemca Bear u zadnju policu
=====================================================

U buducnosti (narednih 12 meseci) planiram da uradim:
- zatamnjenje stakala
- prednja bocna stakla 30%
- zadnja bocna i zadnja soferka 50%
- alu felne i gume 17" za letnji set
- stavljanje 'kacket' spojlera na peta vrata
- preventivno osvezavanje turbine
- ugradnja alarma sa pejdzerom i skrivenog prekidaca
- zamena seta lamele i plivajuceg zamajca
- ugradnja tempomata
- stop svetla LED
- itd.
=====================================================
Link ka albumu u kom su slike mog automobila na mom Facebook profilu je:
http://www.facebook.com/media/set/?set=a...305&type=1
34zdg83.jpg

2a6t9bk.jpg
3587601.jpg

2z54xhe.jpg

vmxd1j.jpg

vmsz6p.jpg

24uyz2p.jpg

w8xbf5.jpg
 
kula307 je napisao(la):
Pozdrav Dzeno.
Vidi da u planove dodas i zamjenu rucice mjenjaca
Definitivno ce i to da se desi.. Nisam stigao da sve napisem... Ne znam da li je jednostavna zamena rucice na pezou, jer sam jednom davno gledao, i cini mi se da ima jedan sraf koji veze kuglu za rucicu, pa ne znam hoce li zamena biti komplikovana... ;)
 
Član
Rucica se mijenja povlacenjem prema gore.Malo jace je treba povuci ravno bez ikakvog uvrtanja.
 
Član
Auto gori, vidi jos da zamjenis bocne zmigavce za one prozirne ko sto budu na 407 sport paketu ili ovim novijim od 2008 modelima...Pogledaj i neku roru pozadi,,,
Sjedista su vrh, ovo su najbolja sjedista u ovoj klasi automobila.
 
Član
Svaka čast za predstavljanje auta.
Malo je sumnjiva kilometraža za jednog dizela starog 10 godina.
Super oprema, fin autić.
 
OggyBoy je napisao(la):
Svaka čast za predstavljanje auta.
Malo je sumnjiva kilometraža za jednog dizela starog 10 godina.
Super oprema, fin autić.
U kilometrazu ja ne verujem, zato sam i napisao "pise" na kilometar satu..
Tako sam rekao i coveku koji ga uvezao u Srbiju... Ja kontam da je on oko 250 000km
pa prema 300 000, jer je to za ocekivati za ove godine... ;) Ali bez obzira na kilometrazu motor mu je u savrsenom stanju, kao nov.. Inace su se HDI motori pokazali kao ekstra, kod njih su problem skupi zamajci, EGR , FAP i ostali potrosni delovi, a motor je zmaj.. ;)



saledoboj je napisao(la):
Auto gori, vidi jos da zamjenis bocne zmigavce za one prozirne ko sto budu na 407 sport paketu ili ovim novijim od 2008 modelima...Pogledaj i neku roru pozadi,,,
Sjedista su vrh, ovo su najbolja sjedista u ovoj klasi automobila.
Sto se tice bocnih migavaca, potpuno se slazem, i imam to u planu.. Cak sam i pronasao gde da ih kupim.. Oko 8 eura novi, oba... ;) A za zavrsetak auspuha, i to ce doci na red, prvo da ga zatamnim, pa "kacket" spojler, pa onda ide "rora"... :)
Sedista su definitivno savrsena.... Nisam sjedio u autu koji je ispod 10 000 eura a da ima bolja sjedista... ;)
 
Član
Pozdrav,
Iz vlastitog iskustva preporucujem da sva stakla zatamnis isto (50%) jer ti kroz prednje staklo ulazi puno svijetla i kad su i prednja stakla zatamljena isto kao zadnja kad gledas auto sa strane izgleda da su manje zatamljena. Ma kad vec zatamljujes zatamni prijo sve jer ti je isto kad te policija zaustavi. :)
Od kojeg proizvodaca su ti prednja svijetla? I di to ima kupit bocne zmigavce za 8€?
 
Član
U Doboju ima na buvljaku tako sam cuo i to ledice, mada vjerujem da su sranje pugovi polovni su 25€ al kad stavis znas da je original ovo il ce pozutit il ce riknit ledica pa valja non stop mjenjat jbg....
 
tuning.st je napisao(la):
Pozdrav,
Iz vlastitog iskustva preporucujem da sva stakla zatamnis isto (50%) jer ti kroz prednje staklo ulazi puno svijetla i kad su i prednja stakla zatamljena isto kao zadnja kad gledas auto sa strane izgleda da su manje zatamljena. Ma kad vec zatamljujes zatamni prijo sve jer ti je isto kad te policija zaustavi. :)
Od kojeg proizvodaca su ti prednja svijetla? I di to ima kupit bocne zmigavce za 8€?
U Srbiji se prednja bocna mogu zatamniti do 30%, a zadnja bocna i zadnja soferka mogu i 100%. Ne znam, nesto ne bih da me vode na tehnicki, da me zezaju zbog folija, ja bih radije u granicama dozvoljenog... Prednja bocna 30 %, ostalo 50%.. ;)

Link za Sonar svetla gde sam ih i ja kupio ti je:
http://hidxenon.rs/default.asp?T=20&G=630&PG=653&NIVO=12&N=FAROVI%20I%20STOP%20SVETLA%20-%20SONAR%20%20-%20PEUGEOT&Page=1

Link za sajt gde ces naci sve za peugeot, pa i providne migavce je:
http://www.tuning-shop.rs/peugeot_auto_delovi.html
 
Član
dzenan.jusovic je napisao(la):
tuning.st je napisao(la):
Pozdrav,
Iz vlastitog iskustva preporucujem da sva stakla zatamnis isto (50%) jer ti kroz prednje staklo ulazi puno svijetla i kad su i prednja stakla zatamljena isto kao zadnja kad gledas auto sa strane izgleda da su manje zatamljena. Ma kad vec zatamljujes zatamni prijo sve jer ti je isto kad te policija zaustavi. :)
Od kojeg proizvodaca su ti prednja svijetla? I di to ima kupit bocne zmigavce za 8€?
U Srbiji se prednja bocna mogu zatamniti do 30%, a zadnja bocna i zadnja soferka mogu i 100%. Ne znam, nesto ne bih da me vode na tehnicki, da me zezaju zbog folija, ja bih radije u granicama dozvoljenog... Prednja bocna 30 %, ostalo 50%.. ;)

Link za Sonar svetla gde sam ih i ja kupio ti je:
http://hidxenon.rs/default.asp?T=20&G=630&PG=653&NIVO=12&N=FAROVI%20I%20STOP%20SVETLA%20-%20SONAR%20%20-%20PEUGEOT&Page=1

Link za sajt gde ces naci sve za peugeot, pa i providne migavce je:
http://www.tuning-shop.rs/peugeot_auto_delovi.html

Ka da ce oni znat koliko je zatamljeno!:)
Ja narucio prednja svijetla Dectane a dobio Sonar kao tvoja , zajebalo me nisam zadovoljan s njima!
 
tuning.st je napisao(la):
dzenan.jusovic je napisao(la):
tuning.st je napisao(la):
Pozdrav,
Iz vlastitog iskustva preporucujem da sva stakla zatamnis isto (50%) jer ti kroz prednje staklo ulazi puno svijetla i kad su i prednja stakla zatamljena isto kao zadnja kad gledas auto sa strane izgleda da su manje zatamljena. Ma kad vec zatamljujes zatamni prijo sve jer ti je isto kad te policija zaustavi. :)
Od kojeg proizvodaca su ti prednja svijetla? I di to ima kupit bocne zmigavce za 8€?
U Srbiji se prednja bocna mogu zatamniti do 30%, a zadnja bocna i zadnja soferka mogu i 100%. Ne znam, nesto ne bih da me vode na tehnicki, da me zezaju zbog folija, ja bih radije u granicama dozvoljenog... Prednja bocna 30 %, ostalo 50%.. ;)

Link za Sonar svetla gde sam ih i ja kupio ti je:
http://hidxenon.rs/default.asp?T=20&G=630&PG=653&NIVO=12&N=FAROVI%20I%20STOP%20SVETLA%20-%20SONAR%20%20-%20PEUGEOT&Page=1

Link za sajt gde ces naci sve za peugeot, pa i providne migavce je:
http://www.tuning-shop.rs/peugeot_auto_delovi.html

Ka da ce oni znat koliko je zatamljeno!:)
Ja narucio prednja svijetla Dectane a dobio Sonar kao tvoja , zajebalo me nisam zadovoljan s njima!
Sto nisi zadovoljan?
 
Top