DJELOVI AUTOMOBILA / SLICNOSTI --> Paše li dio od ___ na ___???

DJELOVI AUTOMOBILA / SLICNOSTI --> Paše li dio od ___ na ___???

Član
Evo tema dje mozete pisati informacije "sa koga automobila na koji pasu djelovi"
Sve informacije trebaju biti tačne :icon_biggrin:

Evo par primjera .

Karburator 1.3 ili 1.6 sa skode favorit pase "saraf na saraf" na golfa 1.3 ili 1.6 ili obrunuto sa golfa na skodu . Isto tako se moze ugraditi opelov karburator 1.6 na golfa 1.6 (potrebne su manje prepravke) ugradio sam par komada niko se nije pozalio nizasta :) .

Nadam se da ce tema biti nekome od koristi . Nemojte ici puno u off
 

LSD

Član
RE: DJELOVI AUTOMOBILA / SLICNOSTI KORISTNO

odlicna tema...forum se budi konacno....:cool::cool::cool::cool::cool:

Triza ima tih fintu bruku pa neka se javi :D
 
RE: DJELOVI AUTOMOBILA / SLICNOSTI KORISTNO

Mozda pomogne nekome....
disk pločice sa Golfa 4 odgovaraju Peugeotu 307 ....i obrnuto..
 
Član
RE: DJELOVI AUTOMOBILA / SLICNOSTI KORISTNO

mislim da je najveca misterija oko motora i mjenjaca, to ljudi uvijek pitaju
prilikom zamjene motora koji mjenjac pase i slicno, pa ovi koji su mijenjali motore i mjenjace dobro bi bilo da to napisu
fina tema nema govora
 
Član
RE: DJELOVI AUTOMOBILA / SLICNOSTI KORISTNO

Sto se tice Skode Favorit, na njen zadnji most pasu glavcine od golfa 2 GTI ukoliko se neko odluci na prelaz sa dobosa na diskove ;)
 
RE: DJELOVI AUTOMOBILA / SLICNOSTI KORISTNO

Dobra tema...samo treba preimenovat naziv kao na VWCC...
"pase li...od na...?"
I tu nek svi postavljaju pitanja da se smanji broj beskorisno otvorenih novih tema;)
 
Član
Što se tiče mjenjača/motora (Provjereno)

Ford eskort mk4 1.6D motor odgovara u fiestu mk2 (Ako je mjenjac od 1.6D )
Ford ka 1.3 endura E motor-mjenjac i dr djelovi odgovaraju u fiestu mk4 . I obrnuto
Pumpice za tecnost za sajbu od kadett-a ko orginal se stave u bocu od golfa 2 - jetta :)

Pločice od golfa 1 , odgovaraju mercedesu W123 (jumbaš) na zadnje diskove.
I pasu na audi-a 80 B2 ,
off: Ako nekome trebaju pločice od golfa 1 nove , 10KM - 4komada :)
 
Član
evo i od mene jedna mala korisna informacija, disk plocice od golfa 1 pasu na opel vectru 1.6 16v 1999 god. mozda i na druge, al znam da na ovu pasu sigurno;)
 
Član
hm...veoma dobra tema,zadnjih dana sam bio u potrazi za novom unutrasnjosti za bmw-a,i neki dan mi izleti crna komplet kozna unutrasnjost za malo para ali iz bmw e36 T-model...pa me zanima dali pase ili ne ????
:icon_question:
 
Član
pasu prednji sicevi zadnji ti nepase..

.
Na e30 325ix pasu amortizeri prednji od kadeta gsi i calibre obrnuto , na e30 sa 51mm stubovima amortizera pasu od audija 80 uz male prepravke stubova, zadnji amortizeri i opruge su isti na bmw e30, e36,e46. Opruge zadnje su iste na e30 i opel calibri, visko ventilator isti na ford sierri i bmw e30. Eto par mojih saznanja a ima toga jos gomila..
 
Član
Peugeot Boxer ima identičnu remenicu radilice kao Mondeo 2005-2007 samo sto je ova od Peže duplo jeftinija...
 
Član
Dzoni3 je napisao(la):
Mrva je napisao(la):
cek, zar se nemoze na TecDoc-u vidjeti od cega sta odgovara:icon_question:
Nisam upoznat sa tim , objasni ?
TecDoc je katalog svih rezervnih djelova bez obzira na brend.
Da li je 100% tacan nisam siguran al ono sto je meni trebalo je bilo kako je i pisalo tamo
 
Top