dizel vs plin

dizel vs plin

Član
interesuje me sta ce biti isplativije i jeftinije al pazi sad znaci oni stari dizeli i benzinci modeli od kraja 80 do kraja devedesetih. radi se o vozilima tipa jeep, pajero i sl terenska vozila.

znaci 2.5 dizel vs 4.0 plin i sl kombinacije
 
Član
2.5 porediti sa 4.0 i pricati o isplativosti nema smisla. Neovisno o gorivu

Sve zavisi koliko koji trosi svog goriva. Ako taj 2.5 trosi 8L dizela, 4.0 bi trebao trositi oko 20L plina da bi bilo isto "isplativo"

E sad imas ti 2.5 koji trose 6L, a i onih koji trose 10L

Isto tako starih 4.0 benzinjara koji trose 12L a i onih kojima je malo i 25L....

Send via Gameboy Color
 
Član
poredim cisto da vidim mozel plin na ovim starim benzinjarama vece kubikaze biti konkurent i isplativi od tih stari dizela, po pitanju goriva a i odrzavanja jednog i drugog.
 
Član
Nema smisla porediti dizela do 100ak konja (2.5), i nekom mrcinom oko 200 (4.0 benz), i pitati koji je isplativi.

Po troskovima (goriva) na 100km tu su negdje.

Imas li tacno neki model na umu?

Pod isplativost ide i: odrzavanje, registracija itd...

Ali sta je veca gotiva voziti, zakljuci sam :)

Send via Gameboy Color
 
Član
ma imam neke modele tipa jeep 2.5 vs 4.0 ili pajero- galoper 2.5-2.8 vs 3.0 slično je i sa nisanom

znam ja gdje leži gotiva :)
 
Dizeli stari ne micu s mjesta... ja sam uvjek za benzin plin,bar povuku kako treba,a za djelove kome god treba bilo sta za skoro sva terenska vozila ima kod mog kolege
 
Član
Jeep tek od skoro nudi dizele. A kao sto davor rece ti stari dizeli su dosta tromi. Trose a ne idu...

U tom slucaju benz-plin dobitna kombinacija, jer su im motori ne unistivi.

Send via Gameboy Color
 
Obično se u posljednje vrijeme takva vozila ne voze svaki dan nego samo za off road izlete. Za svaki dan i jedno i drugo je neisplativo, u drugom slučaju benzin + LPG.
 
Član
nebi bilo za svaki dan vise za offroad izlete i za zime.

nisu mi sad toliko bitne performanse ali ako ce biti isto sa plinom sto da ne...
 
Član
Dizel u terencima poštujem, inače sam uvijek za benz+LPG kombinaciju.

Послато са HUAWEI VNS-L21 уз помоћ Тапатока
 
Top