Dizel ili Benzin

Dizel ili Benzin

Član
skoro smo na pravom putu dok ne izabacimo ove rasprave koji vise trosi i slicno,
ako smo vec na tuning forumu treba da pisemo onako vozacki sta bi izabrali a ne sta smo prinudjeni da izaberemo
 
Član
Znaci bolje imati garsonjeru nego cetverosoban stan jer su jeftinije rezije???
Razumijem da je nekim ljudima bitna potrosnja,da ih nije briga jel im auto prljavo ili cisto,jel ispravno...ali da se takvim stvarima neko hvali,e pa to mi njie nikako jasno!
Jel se oni sto voze Ferrari-a se trebaju stidjet onih sa puntom 1.1 ,zato sto im auto puno trosi :D
Sve sto je dobro je skupo za odrzavanje pocevsi od zena,auta pa dalje :cool:
covjek objasnio posebno zadnja recenica :D

skoro smo na pravom putu dok ne izabacimo ove rasprave koji vise trosi i slicno,
ako smo vec na tuning forumu treba da pisemo onako vozacki sta bi izabrali a ne sta smo prinudjeni da izaberemo kao prevozno sredstvo
 
Član
lahko je sanjat o nekim biturbo benzincima i v6 i v8 motorima .
znači pitanje ove teme je "kad bi večeras sanjali da vozite auto, koji bi to bilo "
a da te neko pita koje bi auto uzeo za kuće da ga vozaš, da imaš porodicu, da ti plata nije iznad prosjeka , ehh onda bi prica druga bila
 
Član
pa nije ovo socijalna tema dzeni, mozemo otvoriti i takvu pa pisati o tome sta je stedljivije i bolje za nas globalnu sirotinju, ovo je vise tema o autima ne o ekonomskom statusu clanova, kao sto je i tuning forum, i treba da pisemo o tome sta bi kad bi mogli birati sto mislimo da je kao vozilo i masina bolje
 
lahko je sanjat o nekim biturbo benzincima i v6 i v8 motorima .
znači pitanje ove teme je "kad bi večeras sanjali da vozite auto, koji bi to bilo "
a da te neko pita koje bi auto uzeo za kuće da ga vozaš, da imaš porodicu, da ti plata nije iznad prosjeka , ehh onda bi prica druga bila

Ako ćemo tako kolega onda bi REALNO bilo ovako:

Proporcionalno stanju gospodarstva i prosječnim plaćama, pola stanovništva bi hodalo pješke, od druge pole: 3/4 bi vozilo auto staro cca 25 god, a 1/4 neko novije, iz 90ih.
Onaj mali broj koji živi na račun raje i crpi proračun nisam uračunao u ovu statistiku..:D

Ako ti smatraš da je npr. Passat iz 2004. sa 300000 km razumna kupovina za neku obitelj sa prosječnim ili ispodprosječnim primanjima onda nemamo šta razgovarati, jer svakodnevno ljudi upravo kupuju takve aute nakon što jedva skupe pare za njega, i pri tom kontaju, " uh prošo sam jeftino, i to još dizel"

Entuzijazma nema ni na vidiku ako bi mjerilo bio BHtuning :)
 
Poslednja izmena:
Član
Ako ćemo tako kolega onda bi REALNO bilo ovako:

Proporcionalno stanju gospodarstva i prosječnim plaćama, pola stanovništva bi hodalo pješke, od druge pole: 3/4 bi vozilo auto staro cca 25 god, a 1/4 neko novije, iz 90ih.
Onaj mali broj koji živi na račun raje i crpi proračun nisam uračunao u ovu statistiku..:D

Ako ti smatraš da je npr. Passat iz 2004. sa 300000 km razumna kupovina za neku obitelj sa prosječnim ili ispodprosječnim primanjima onda nemamo šta razgovarati, jer svakodnevno ljudi upravo kupuju takve aute nakon što jedva skupe pare za njega, i pri tom kontaju, " uh prošo sam jeftino, i to još dizel"

Entuzijazma nema ni na vidiku ako bi mjerilo bio BHtuning :)

ja prvi vozam auto sa skoro 300 000 iz 2005 godine i prezadovoljan sam sa njim . al pazi imaš auta i sa 150 000 skrešenih do maksimuma.
Tako da ko god gleda kilometražu danas za mene je smiješan čovjek . svašta mi je prolazilo kroz ruku tako da znam o čemu pričam.
a sad da se vratimo nazad na temu :)
 
trenutno posjedujem 2 benzinca jednog atmosferca i drugog turbaka
sto se tice odrzavanja ja sam prezadovoljan
atmo benzinca sam kupio prije 6 godina do danas naj skuplje na njemu sto se pokvarilo jeste lamela 200KM ostalo je sve sića tipa neke budalastine lezajevi i to za toliko godina 2 puta zamjenjeni zimi nemam belaja ni s paljenjem ni sa cim drugim goriva trosi koliko naspem bez kusura :D
turbaka imam 2 mjeseca jaci je 70ps od atmosferca kod njega nemogu puno sta pisati jer jos nije prezivio godinu kod mene samo mogu reci da je tezi 400kg od atmosferca i da sam zadovoljan s tim sto daje svoju snagu na niskim obrtajima ne kao atmosferac

ja da sada novo kupujem bio bi benzinac nebitno koje velicine auto bilo ekonomsku racunicu bi ostvario plinom ( nisam od onih sto se plase plina )
dizela nebih radi nasih kvaliteta naftnih derivata

ovo sam naveo za NOVA vozila a ne za stara 10+ godina
 
Top