Dizel ili Benzin

Dizel ili Benzin

Član
Kojeg vi birate, i radi čega!!!!

renault-construieste-in-romania-motoarele-h4-si-h5-2012-37359.jpg
img.php
 
Ja benzin radi brzine. Npr. moj passat 1,9d 55kw vs astra f 1,6b 55kw, oderao me drug. Znam da igra ulogu i tezina, al brate odvuce.
 
Član
Sve jeto sta ko voli, neko voli dizela zbog obrtnog momenta i voli robusni zvuk dizela, neko to ne voli i slicno, sve je stvar ukusa... Ja volim benzin, volim vise obrtaje, ubrzanja na visim obrtajima i naravno zvuk koji mi stavlja svaki put osmijeh na lice, broj cilindara :D tisi zvuk na leru i u normalnoj voznji i naravno ljepsi zvuk, mirniji rad, nema vibracija u autu itd... Sto se tice potrosnje nikad nisam gledao na potrosnju a pogotovo u tih 5km razlike u potrosnji, potrosnja i nije neka izmedju dizela i benzina da mozes reci duplo, tu je razlika u svega 5km na 100kilometara, a da gledam u 5km ne bi vozao 6-aka :) to se radi samo u par litara razlike... Benzinci su dosta jeftiniji za odrzavanje, benzinci se poprilicno manje kvare u odnosu na dizele, jeftiniji dijelovi, servisi jeftiniji itd...
Ali opet kazem sve je stvar ukusa sta ko voli i kako...
 
BHT Ovisnik
Ja biram benzinac. Imao i jedno i drugo i vise mi odgovara benzinac. Prvenstveno zvuk motora, ne volim slusai diesela injegov robusni rad. Tako isto pri vecim obrtajima zvuk benzinca uvijek izvlaci osmijeh na lice. Onda kao sto RS rece nacin voznje benzinca jer voli obrtaje i veci ga je gust voziti. U T. diesela mi se sviđa kad poklopis gas pa te zaljepi zbog turba, iz tog razloga vozim turbo benzinca pa opet vise bodova na stranu benzinca. Zatim odrzavanje je jeftinije u benzinca i kupovina auta u startu dođe povoljnija. O potencijalu i jednog i drugog je suvisno pricati jer su i dieseli danas toliko napredni i jaki, ali opet gore sam naveo sta me privlaci u benzinca. Potrosnja je danas i na benzincu svedena na minimum, a ako je i dalje visoka to se rijesi plinom. Mnogi vozaci diesela su protiv njega, kao sto je bio i moj otac, zadrti fan VW-a i diesela, pa opet na kraju sada vozi em bmw, em ugradio plin protiv kojeg je mene prvo toliko odvracao. Jednostavno se razlika ne primjeti, boca u tocku, tako da ako neznas da auto ima plin razliku i ne primjetis jer su sistemi suvremeni. S tim da benzici danas iste konjaze trose do 2l vise od diesela, s plinom to dođe bagatela, onda je to meni jos jedan plus za benzinca i dalje ostajem na njemu.
 
Poslednja izmena:
Član
Benzin,dizeli čade,dosadni su,glasni,skupi za odrzavanje,dosadni su...jesam rekao da su dosadni :p uglavnom salu na stranu,sve je stvar ukusa ;-) ja licno vise volim benzin jer sam onako adrenalinski nastrojen vozac,tako da mi pase puno obrtaja,vracanje u manju,zvuk,blokade,itd... Potrosnja u tim uslovima nije ni bitna toliko a def se obicne benzinjare manje kvare od danasnji turbo dizela i u tome je jos dodatna prednost zbog cega benzin ;-)
 
Član
Benzin, mirniji rad(nečujni u leru), uglađenija vožnja. Moment od 1500 do 6500 rpm pa na dionicama gdje se vozi 60-90 kmh nije ni potrebno šaltat iz pete brzine, a u gradu samo 2. i 3. Bez vibracije, okretaji i zvuk koji svaki dan može popravit. Bez smrada nafte, brže dođe grijanje zimi
A sad o potrošnji, meni je do posla i nazad 12 kilometara, mjesečno bi uštedio 15 km da vozim dizela. Te novce moj prijatelj baci u 3 dana na cigare, a drugi te pare popije za 3 sata.
Nekažem ja ima ljudi kojima život ovisi o 15 km, ali glupo bi bilo cjepidlačit o 15-20 km mjesečno na potoršnju, ako te novce baciš za jedan dan u neku drugu glupost. Svatko ima svoj gušt,neki ljudi rade više km mjesečno pa se dizel baš isplati. Netko ih voli zbog momenta pa čak i zvuka... 100 ljudi 100 ćudi
 
Pogledajte moju garažu, mislim da ne trebam nešto puno pisati. :D

Kupio sam BMW-a benzinca sa 139000 pređenih km, star 13-14 god, za iste pare (ili skuplji) su bili neki auti iz istog godišta sa oznakom TDI, CDI ili samo d, sa duplo više pređenih km, evo kviz pitanje: šta je bolja kupovina ?
 
Član
benzinac sto se tice gusta , volim vise obrtaje i zvuk i osjecaj brzine u benzincu na visim obrtajima, a opet ima jako ugladjen rad i moze mirno da se vozi ako hoces, i naravno zbog pedigrea, sva superauta i ozbiljne masine su benzinci, tako je se i stvorio taj kult brzine koji se veze za benzince
u nove vrijeme dizeli su dosta napredovali i tu su priblizili se benzincima, ali i dalje sve ozbiljne masine i sportska auta su benzinci
na dizelu mi se posebno ne svidja onaj "traktorski" rad motora na leru
sto se benzinaca tice tu mislim na turbo benzince ili na neke ozbiljnije benzince snage bar oko 100ks na tonu
 
Član
Pogledajte moju garažu, mislim da ne trebam nešto puno pisati. :D

Kupio sam BMW-a benzinca sa 139000 pređenih km, star 13-14 god, za iste pare (ili skuplji) su bili neki auti iz istog godišta sa oznakom TDI, CDI ili samo d, sa duplo više pređenih km, evo kviz pitanje: šta je bolja kupovina ?
bolja kupovina je porsche 911 :p :D
 
Odlicna tema,krenulo se u pravom smjeru,nadam se da nece biti pisanja gluposti...Svako ima pravo na svoje misljenje,ali misljenje treba podkrijepit i nekim cinjenicama ;)
Ja bih prije benzinca ali ako je u pitanju noviji motor (kad vidim ove starije radi u leru pa se sav strese kontas ugasit ce se,pa opet mirno i tako u krug,zapalio bih ga :D ). Razlozi su mirniji rad,bolja ocuvanost auta,manja kilometraza,manji porez u EU - zagadjenje i te stvari,bolje pali zimi (ne moram nosat akumulator sa sobom kao novcanik :D ),manji broj kvarova (vecinom su to svjecice,kablovi),manje zacepljenje usis/izduv,bolji je kvalitet benzina na pumpama,jeftiniji su benzinci,mogucnost prebacivanja na plin...
Dok ovo pisem meni je u glavi benzinac min. 1.6 koji se ne vozi na rezervi :oops:

Sto se tice dizela,svaki dan me sve vise odbija zbog milion kvarova i nekakvih senzora...maf,fap,bum bum :p turbina,zamajci,ma dizel mi je nekako lohotan a preko 50 % ljudi koji ih voze nemaju pojma kako sve to funkcionise i kako treba voziti jedan turbo motor :banghead: Ko ima para za novog dizela,to je najbolja opcija,vozit ga do 100 000 i onda nekog usrecit :D
 
Član
Dizeli mi se sviđaju radi zvuka, jednostavno volim zvuk starijih dizela, i ako bi ikad kupio dizela bio bi to sdi,,,
Eto meni su lično dizeli privlačniji u porodičnim autima i karavanima npr,, možda zato što nikad nisam imao u vlasništvu nekog...

(ne mogu da vjerujem da tema još nema trolova :D)
 
Član
takoder da dodam da me odusevaljavaju turbo benzinci novije generacije koji iz male kubukaze izvlace mnogo snage,
a s druge strane i oni stariji veliki atmofeci su mi isto vrhunski jer su nepoderivi i imaju strasan zvuk
 
Član
Imam priliku da vozim i dizela i benzinca (plin) dosuse stara auta su u pitanju, ali tesko se odluciti. Kad vozim dizela drazi mi je dizel, opet ako vozim benzinca drazi mi benzinac. Ali ipak bih glasao za plin :D Te price kako benzinac ne trosi ili da je razlika minimalna okacite macku o rep. Covjek sa prosjecnom platom u BiH koji je sklon bilo kakvom vidu tuninga ne moze zadovoljiti svoje potrebe autom koji trosi cisti benzin pogotovo ako se radi o starijem autu. Ja sam svaki dan u autu jer se vozim na plin, a Bgm ovi na cisti benzin su vise parkirani nego sto se voze.
 
Top