dizel & bio dizel

dizel & bio dizel

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
A kako je sipati to gorivo u CDI i TDI motore?? i ove novije dizel tehnologije....sumnjam da se u njih smije sipati to??ili
 
Član
jojjjjjj jeste me napalili toliko jeftino a moze kao dizel..hmmmm samo da negdje nadjem gdje imaaa uvijek do vrha majkemi..uuu kud nije sad gorivo kao prije 5 godina po 1.20-1.40 ihhh i ovako neizlazim iz auta kako bi onda tad bilo :D
 
Član
i kod nas u Prishtini bio dizel kosta vise nego obicni ali kazu da motor bolje radi ima bolju funkciju sagorevanje itd ja nisam to nikad upotrebio posto vozim auto koji ide na benzin ali kazu da je malo bolji nego obicni dizel i da je mnogo ekoloski bez mnogo dima od auta i ne skodi motoru ali kosta!
 
Član
Sama rijec biodizel ti kaze manje zagaduje kako znam u engleskoj nemozes proci na tehnickom ako ti auto previse zagaduje okolinu a to zavisi od sagorijevanja goriva pa ako bio .. bolje sagorijeva i to naravno da ce biti skuplji jer kod nas se gleda samo cijen ne i kvaliteta goriva ??? cast pojedincima:D
 
Početnik
dok jos mogu naci nafte po 1,5KM isplati se, ne zalim se..
1115y8j.gif
 
S84 je napisao(la):
koliko znam moze biodizel u bilo kojeg dizela...

ja neki dan dotjerao novog vw t5 kombija 2.7 tdi pd motor i po motoru i kraj cepa od rezervoara i unutra u kabini i u knjizi od vozila na hiljadu mjesta pise ne sipati bio dizel inace motor ne podlijeze garanciji
 
Član
mijo_16v je napisao(la):
S84 je napisao(la):
koliko znam moze biodizel u bilo kojeg dizela...

ja neki dan dotjerao novog vw t5 kombija 2.7 tdi pd motor i po motoru i kraj cepa od rezervoara i unutra u kabini i u knjizi od vozila na hiljadu mjesta pise ne sipati bio dizel inace motor ne podlijeze garanciji

ja se nebi zezao stime ipak ak zelis dugtrajnost auta bolje se raspitaj...ice sigurno na to gorivo..ali koja je stetnost?boshpumpa kad rikne...veselo onda....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top