dizanje sistema

dizanje sistema

Član
zen3dom je napisao(la):
mirza mali, zao mi je ali grijesis, iako radis u servisu veoma slabo si dao ovaj odgovor,,,,
Naime,sa prelaska sa xp na win 7 ias opciju pri samom pocetku intalacije UPGRADE,ides na nju i neces izgubiti nista od podataka, ali na taj nacin neces moci testirati ispravnost hdd od bad sectora,,,,

Sto se tice programa za spasavanje podataka sa formatiranog hdd, dajem garanciju da ni jedan ne moze vratiti sve podatke, ,,,,
Kako uopste ti prograi rade???? Naime, pri formatu hdd se sadrzaj diska ne brise potpuno, tacnije nije moguce razteretiti sve magnetne trake do potpuno neutralnog stanja, tako da i nakon formata ostaje blaga razlika u zapisima logickih nivoa nula i jedinica, tj nappna 1.5v i 0v, tu razliku Os ne prepoznaje, a i tabela o krajnje popunjenom sektoru se smijesta na pocetnu vrijednost nakon formata,pa tako os ne priatupa sadrzaju iza tog pokazivaca,,,,
Programi kao sto su get data back i slicni upravo rade suprotno,skeniraju cijeli disk u potrazi za tim razlikama u nivoima,i na taj nacin rekonstruisu izgubljeni podatak.... Medjutim,ovo nije izvodivo ukoloko je lokacija,sektor u kojem se nalazio izgubljeni podatak,presnimljena drugim podatkom, dakle nije izvodivo skoro pa nikako,barem programima koji su free dostupni,kao sto su get data back, active data recovery i mnogi mnogi drugi,,,,,
Prema tome, drug mirza,nemoj ljude ppgresno navoditi da formatiraju,i muce se sa programima komi osiguravaju 40% uspjesnosti, bolje posavjetuj pravom stvarkom,,,,
Ja licno uvijek preferiram prebacivanje svih podataka na drugi disk, brisanje svih particija sa hdd, njgovo for,atiranje u dosu, a tek nakon toga svijez sistem, programi, antivirus, svi updatei i vracanje podataka,,,,, naravno, za sve to treba malo opreme,znanja i strpljenja....

Covjek je u pravu sto jes jes. Btw ako uzmes upgrade trazi folder Windows.old.
Tamo su ti sklonjeni svi stari podaci.
 
Član
Sorry for offtopic ali ima li neko link da skinem XP, da preko toga cd mogu dici sistem. Na onom starom komp, pao sistem a ja izgubio cd.
 
Hidraulic je napisao(la):
Sorry for offtopic ali ima li neko link da skinem XP, da preko toga cd mogu dici sistem. Na onom starom komp, pao sistem a ja izgubio cd.

http://www.bhtuning.com/najlaksi-nacin-za-download-svega-t-44828.html
 
Član
Znam , ali vec sam slab sa limitom , pa da mi se ne desi da sam dzaba skinuo :( , poceo sam nakav Windows XP SP3 Corporate November

Student Edition 2010
Valjda ce moci.
 
pa imao si komentare, ako ih 99 od 100 kaze da je ok onda ce biti, trebao si komentare pogledati i sve bi ti receno bilo, a ovako ko zna koji si pokupio, ja iskreno ne skidam te student i slicne izmjene, ganjam samo OEM verzije, a za dvojke i trojke radim s XP Performance Edition, oko 300MB je ali je prejaka verzija, brza od standardne jedno 3x
 
Top