dizanje sistema

dizanje sistema

hmmmm ja mislim da je moguce spasiti jer ne znam koji OS sad koristis , prelazis na WIN 7 jel moze upgrade sa tvog na 7
 
moguce sto da ne kad formatiras i ako imas neke podatke na c: tj particiji koja sadrzi sistem samo skines program get data back ili data recovery i to je to
 
Član
kad dizes sistem i pita te kako ces formatirati hard disk izaberes no changes...tako je na ovim ostalim sistemima a jel tako i za win 7 nezzz,,ako je tako samo odradi to:D
 
Član
mirza_mali je napisao(la):
moguce sto da ne kad formatiras i ako imas neke podatke na c: tj particiji koja sadrzi sistem samo skines program get data back ili data recovery i to je to

novi sistem kad podignes nemoze data recovery mislim moze ali samo da vrati podatke od kako je instaliran ne prije, a moze se sacuvati podatci na ali samo ako su smjesteni na particiju C ako su u documentima ili na dekstopu sve ode jer se to reflesuje iako neradis formatiranje hdd
 
Početnik
ma nemam particiju,znaci pisi propalo ode sve..nista odo si kupit DVD-ova i snimit sto mi treba nema druge...a i trenutno mi je win7 ali sve je u ku*cu pa moram ga malo osvjezit
 
Član
Ja skoro digo win 7 a bio mi sp2,nije ga formatiralo vec je pod fajlom windows old bio smjestem citav prosli sistem i svi podaci.Neznam ni ja kako al....i kod druga je isto bilo...
 
moze se sve raditi jbg radim u servisu znam valjda milion puta cu format hdd ili stick i ponovo cu sve vratiti sa jednim programom



hdd je nepovratan samo kad se fizicki unisti ostalo je sve moguce
 
naveo sam gore znaci

Stellar Phoenix Windows Data Recovery

iCare Data Recovery Software

sa oba sam sve zivo pracao slike muziku filmove :) za uvezenih racunara milina

sta mislite sto uvozni racunari tesko dodju sa hdd :))))
 
Član
mirza_mali je napisao(la):
moze se sve raditi jbg radim u servisu znam valjda milion puta cu format hdd ili stick i ponovo cu sve vratiti sa jednim programom



hdd je nepovratan samo kad se fizicki unisti ostalo je sve moguce

izvini druze ako je tako ali za to nisam znao znam da se moze ako je program vec bio instaliran pa onda ali ovako ne
 
nesobrzi je napisao(la):
mirza_mali je napisao(la):
moze se sve raditi jbg radim u servisu znam valjda milion puta cu format hdd ili stick i ponovo cu sve vratiti sa jednim programom



hdd je nepovratan samo kad se fizicki unisti ostalo je sve moguce

izvini druze ako je tako ali za to nisam znao znam da se moze ako je program vec bio instaliran pa onda ali ovako ne

no sikiriki znaci samo kad dobijes hdd sa borerom koji je kroz njega prosao onda se nemoze vratiti sa njega nista a ovo ako je ispravan se sve da srediti
 
mirza mali, zao mi je ali grijesis, iako radis u servisu veoma slabo si dao ovaj odgovor,,,,
Naime,sa prelaska sa xp na win 7 ias opciju pri samom pocetku intalacije UPGRADE,ides na nju i neces izgubiti nista od podataka, ali na taj nacin neces moci testirati ispravnost hdd od bad sectora,,,,

Sto se tice programa za spasavanje podataka sa formatiranog hdd, dajem garanciju da ni jedan ne moze vratiti sve podatke, ,,,,
Kako uopste ti prograi rade???? Naime, pri formatu hdd se sadrzaj diska ne brise potpuno, tacnije nije moguce razteretiti sve magnetne trake do potpuno neutralnog stanja, tako da i nakon formata ostaje blaga razlika u zapisima logickih nivoa nula i jedinica, tj nappna 1.5v i 0v, tu razliku Os ne prepoznaje, a i tabela o krajnje popunjenom sektoru se smijesta na pocetnu vrijednost nakon formata,pa tako os ne priatupa sadrzaju iza tog pokazivaca,,,,
Programi kao sto su get data back i slicni upravo rade suprotno,skeniraju cijeli disk u potrazi za tim razlikama u nivoima,i na taj nacin rekonstruisu izgubljeni podatak.... Medjutim,ovo nije izvodivo ukoloko je lokacija,sektor u kojem se nalazio izgubljeni podatak,presnimljena drugim podatkom, dakle nije izvodivo skoro pa nikako,barem programima koji su free dostupni,kao sto su get data back, active data recovery i mnogi mnogi drugi,,,,,
Prema tome, drug mirza,nemoj ljude ppgresno navoditi da formatiraju,i muce se sa programima komi osiguravaju 40% uspjesnosti, bolje posavjetuj pravom stvarkom,,,,
Ja licno uvijek preferiram prebacivanje svih podataka na drugi disk, brisanje svih particija sa hdd, njgovo for,atiranje u dosu, a tek nakon toga svijez sistem, programi, antivirus, svi updatei i vracanje podataka,,,,, naravno, za sve to treba malo opreme,znanja i strpljenja....
 
znam ja na upgrade ali valjda koliko sam ja skontao hoce on novi win bez upgrade tako da sam rekao da smije format a nisam rekao da sa free programima radi nego ima ih koji su profi i koji kostaju i normalno nece ni jedan program sve vratiti nego kombinacija njih e sad nezz probaj ako imas stick kod sebe ubaciti u pc skini neki od ova dva zadnja sto sam naveo pa vrati podatke pa ces se zaprepastiti ja sam neki dan vracao sa sticka koji je znaci 2 gb vratilo mi 15 gb podataka slika i dokumenata znaci da se moze sad nezz testiraj pa probaj
 
Top