DIY poliranje farova

DIY poliranje farova

Član
Na e46 kao u ovom slucaju staklo (plastika) fara se bukvalno skida za 2 min (prvo lajsna ispod fara i onda zabice od plastike) nije ljepljen samo vratis a i unutra ocistis far i staklo. ja sam svoje ispolirao 3M pastom bez ikakve zastite prije dvije god i sad su kao prvi dan a auto je stajalo vise od pola godine vani nije se pomjerilo kamoli opralo.
 
Član
Soffa nema od tebe hljeba nikad. Za 15km ne bi iz kreveta ustao. Cijeni sebe da bi te drugi cijenili. Zar mislis da taj posao kosta samo 15km?

Poslano sa mog HTC Desire 828 koristeći Tapatalk
 
Član
Soffa nema od tebe hljeba nikad. Za 15km ne bi iz kreveta ustao. Cijeni sebe da bi te drugi cijenili. Zar mislis da taj posao kosta samo 15km?

Poslano sa mog HTC Desire 828 koristeći Tapatalk
paa gledao sam tamo da je prao farove pa mislim da nisu toliko stradali,al opet ista procedura kako god pogledas ili pozutili skroz ili malo osteceni treba proci istu proceduru,heh nek uzme vodobrusne nek prodje do 3000 sve ja mu samo ispoliram...:D
 
imas u slavinovicima ali prodaju se u boci oko 60km,dodji do mene u gornje dubrave kod aerodroma 15km oba fara ti odradim.
platio sam jednom bezze i skoro nikakav efekat nisam dobio...
ako mozes garantovati da ce biti kao novi ostavi broj i doci cu...
a vidio sam na klipovima da se moze napraviti da budu kao novi...stvar je u pasti i u velikom radu tj. brusenju sa vise granulacija vodobrusnog papira...
kod mene nisu zamuceni nego nisu kristalno cisti i ima ogrebotina i tackica od kamencica...
 
Član
platio sam jednom bezze i skoro nikakav efekat nisam dobio...
ako mozes garantovati da ce biti kao novi ostavi broj i doci cu...
a vidio sam na klipovima da se moze napraviti da budu kao novi...stvar je u pasti i u velikom radu tj. brusenju sa vise granulacija vodobrusnog papira...
kod mene nisu zamuceni nego nisu kristalno cisti i ima ogrebotina i tackica od kamencica...
hajj slikaj izbliza ako imas kameru dobru pa postavi ovdje.
 
Član
Svaka cast @CoL3 kao i uvjek od tebe pravi HOW TO tutorijali i uputstva!
Samo ja bih jos da dodam da ako farovi nisu bas u banani preporucujem da probate prvo sa pastom za zube (radi cuda)!
 
Član
065dc9f03de10c6dea699e2541b86990.jpg

7ba3f3f233979c06a7c7d05078d080fc.jpg


Evo dva moja rada. Far od audija stradao u udesu, ogreban dobro. Lakirer koji je farbao auto savjetovao je zamjenu fara, ali srecom auto je doslo meni pa sam ga ja propustio kroz ruke
Drugi je far od peugeot 307 koji je bio u poplavi


Poslano sa mog HTC Desire 828 koristeći Tapatalk
 
Član
Moze se svasta, pitanje je samo koliko se covjek preda tome sto radi. Ovo su samo dva moja rada od ove godine,a bilo ih je preko 100

Poslano sa mog HTC Desire 828 koristeći Tapatalk
 
Član
platio sam jednom bezze i skoro nikakav efekat nisam dobio...
ako mozes garantovati da ce biti kao novi ostavi broj i doci cu...
a vidio sam na klipovima da se moze napraviti da budu kao novi...stvar je u pasti i u velikom radu tj. brusenju sa vise granulacija vodobrusnog papira...
kod mene nisu zamuceni nego nisu kristalno cisti i ima ogrebotina i tackica od kamencica...
na kraju će biti kao i sa farovima što s isam prao pa je krom spao.... Ako nisi siguran u nešto, plati nekome ko se bavi time, nema potrebe vodom prati far, kada se otvori može se izbrisati prašina i to je to... Uvijek je rizik s vodom da ne spane krom sa sočiva ili sjenila i onda je skuplja pita od tepsije.... Ako su previše oštećeni, ako su kamenčići previše duboko oštetili ne može se ni to sve sredit, sve zavisi od oštećenja, da će biti bolje biće sigurno, ko iole dobro polira.

Evo recimo ovo je Škoda sa 700 000 + km...
prva slika je kako je bilo, druga slika je poliranje, a treća je kada sam otvorio far i iznutra očistio. NAravno nije opet ko novo, i ne može biti, jer je previše plastika stradala, ali je razlika velika :)



I ovdje je razlika ogromna, ali opet ne izgleda kao što je nekada bilo... Jednostavno je previše stradalo, ali daleko od toga da je za zamjenu :)


 
Top