Divljanje "bajkera"

Divljanje "bajkera"

Član
meni idu na qrac ovi CAFFE RACERI sa cvikama na glavi i kosuljica lagana da se vidi tko vozi. A sto se tice pilota sa magistrale tu svakom skidam kapu, nemamo staze za voznju e onda treba izmisliti svoju. A od makarske rivijere nema bolje na svijetu ..
Evo jedan meni najdrazi clip od ekipe tu iz mog susjedstva ( ovo je samo jedan ulomak imam kuci cd sa skoro sat vremena snimaka voznji magistralom ) A nisu neki balavci u pitanju vec vozaci sa 15-20 godina staza na motoru. I da voze i grobnik i sta ja znam sta sve ne ali magistrala je magistrala

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=2H_9i1Ne83M[/video]
 
Znanje,iskustvo,refleks,sreca ? Meni se cini da je ovo samo sreca :icon_question: Hvala Bogu nema posljedica

<iframe width="420" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/
MsEWRqhg1-A" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
 

MTR

Član
ne znam samo zasto se neke stvari generalizuju , nisu svi isti brate , divljanje ti u vecini slucajeva pokazuje neiskustvo i zelju za dokazivanjem dok su im vozacke mogucnosti malene kao i kita koju imaju pa to treba nekako kompenzirat :D

ja sam dugo vozao i samo sam jednom pao i to na nekih 80 km/h i to ne svojom greskom , stala dvojica lola na po ceste iza krivine na nepreglednom mjestu i to u obje trake,nemam kud,ili u stijenu ili u potok, i kad sam skontao da ne mogu stat normalno povalim motor na bok , al djaba opet nogu sjebao i 3 mjeseca lezao u kuci , od tad nisam vise sjeo na motor a ima jedno 4 godine od toga .

vozacka kultura u BiH je na najnizem nivou i tacno se sazalim na one strance koji prolaze u sezoni kroz ovu sjebanu drzavu , ponekad kad ih sretnem na benzinskoj uputim ih na opasnosti koje vrebaju , tacno ljudi ne mogu da vjeruju kako se vozi
 
Član
@ B.M - Floyd Ja ti samo mogu reci da nista ne komentarises dok ne provozas neki motor, niti djecu na skuterima mozes svrstati u bajkere.. Motor nikad nije bio prevozno sredstvo, niti je ikad sluzio samo za prevoz od tacke A do tacke B... I ne znam cemu rasprave o brzoj voznji na TUNING forumu, imas lijepo emisiju o bezbijednosti u saobracaju Smanji gas i zdravo..

Sto se tice divljanja, pa divljaju i vozaci auta, kamiona, buseva, piloti aviona............
 
Član
niko se ne pita koliko znaju divljat vozaci auta ( mislim na pojedince ).
druga mi prije sedmicu-dvije udario covjek .. pri boga pitaj koliko brzini . tragovi kocenja su bili 15-20 m dugi.
ovaj je dao zmigavac i skretao u lijevo .. a ovaj sa autom .. toliko brzo iso da je uso u lijevu traku i ......
motor .. odvalio je citavu masinu na skuter, deklo i zadnji tocak su ODVALJENI bili . pa po tom tom otpr. skontajte kolko jako ih je udario. hvala bogu .. nista im nije bilo (dvojica su bili na mot).
ali ... kako je se moglo zavrsit .. pitanje je .
aa to sto vi vidite .. dva tri motora .. prodju po 150-200 km/h kroz grad. i zbog toga na neki nacin 'zamzrzite' sve motoriste .. to je druga prica . probajte provozat neku 600-tku pa cemo vidjet hoctele vozit 70-80 ;)

noo hate

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=dHOA_JtzSD0&feature=related[/video]

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=akHC-BzI5gI&feature=related[/video]

usput dva zanimljiva videa
 
semma je napisao(la):
@ B.M - Floyd Ja ti samo mogu reci da nista ne komentarises dok ne provozas neki motor, niti djecu na skuterima mozes svrstati u bajkere.. Motor nikad nije bio prevozno sredstvo, niti je ikad sluzio samo za prevoz od tacke A do tacke B... I ne znam cemu rasprave o brzoj voznji na TUNING forumu, imas lijepo emisiju o bezbijednosti u saobracaju Smanji gas i zdravo..

Sto se tice divljanja, pa divljaju i vozaci auta, kamiona, buseva, piloti aviona............

1. Vozio sam ja druze i 50ccm,i 125,i jawu od 350,i yamahu raptor 600 a imao sam priliku i na hayabusu sjesti i provozati se(naravno nisam ja vozio ) :D
2. Odakle tebi da motocikl nije prevozno sredstvo :icon_question: Zar nema ljudi koji sjednu na motor,stave stvari u one bisage,kacigu na glavu i ne obidju svijet na motoru :icon_confused:
3. Temu sam napravio u podforumu "Off topic diskusije",a dole ispod pise "sve sto nema veze sa autima",tako da ne vidim gresku u ovome :lol:
4.Normalno da divljaju.!! Ali da li divljaju kao ova braca na motorima,da preticu u krivini,da voze 200 kroz grad itd itd.
 
Član
technoGeek je napisao(la):
Jebes motor, to je za one koji ne mogu napraviti auto koje ce trehati motore, pa da uzvrate :D

hehheeee kolega nebi se slozio, znam par ljudi koji su placali masnine 30milja bmw 1000rr, pa copera 100milja h.davidson rucna izrada, vjeruj mi imaju ljudi da sloze sta hoce, ali neko voli na dva tocka..... ja kao saobracajac nebih se slozio da motor nije prevozno sredstvo od tacke a do tacke b.... mada pojedincima je kurcenje od tacke a do tacke b:lol:.sto se tice divljanja kroz grad, ovo je za ne provjerovati, stvarno ima ludjaka, neki dan momak me pretice sa motorom, nisam ga vidio, jbt zivot kako me trznuo umalo nisam sletio sa puta.... nemam polozeno za motor, niti imam motor, al bgm imam zelju da sebi nabavim, a sto se tice ove situacije da vidi raja ko je na motoru, e zbog toga imam u dzepu kaznu od 40km:lol::lol:...
 
Član
B.M - Floyd je napisao(la):
semma je napisao(la):
@ B.M - Floyd Ja ti samo mogu reci da nista ne komentarises dok ne provozas neki motor, niti djecu na skuterima mozes svrstati u bajkere.. Motor nikad nije bio prevozno sredstvo, niti je ikad sluzio samo za prevoz od tacke A do tacke B... I ne znam cemu rasprave o brzoj voznji na TUNING forumu, imas lijepo emisiju o bezbijednosti u saobracaju Smanji gas i zdravo..

Sto se tice divljanja, pa divljaju i vozaci auta, kamiona, buseva, piloti aviona............

1. Vozio sam ja druze i 50ccm,i 125,i jawu od 350,i yamahu raptor 600 a imao sam priliku i na hayabusu sjesti i provozati se(naravno nisam ja vozio ) :D
2. Odakle tebi da motocikl nije prevozno sredstvo :icon_question: Zar nema ljudi koji sjednu na motor,stave stvari u one bisage,kacigu na glavu i ne obidju svijet na motoru :icon_confused:
3. Temu sam napravio u podforumu "Off topic diskusije",a dole ispod pise "sve sto nema veze sa autima",tako da ne vidim gresku u ovome :lol:
4.Normalno da divljaju.!! Ali da li divljaju kao ova braca na motorima,da preticu u krivini,da voze 200 kroz grad itd itd.

1.Naravno da nisi ti vozio :D
2.Nije klasicno prevozno sredstvo, niti ce ikad biti.. Motor se kupuje iskljucivo radi uzivanja u voznji i ti putevi oko svijeta ti samo to potvrdjuju, zar nema udobnijih nacina da se svijet obidje, pa zasto se onda odlucuju bas za motor
3. Kao sto sam ti rekao "Smanji brzinu" ;)
4: Ne divljaju kao oni, divljaju 10X gore, mali milion takvih klipova na youtube samo je fazon sto se mi svi tu mozemo pronaci pa ajd onda da pljujemo bajkere..
 
semma je napisao(la):
B.M - Floyd je napisao(la):
semma je napisao(la):
@ B.M - Floyd Ja ti samo mogu reci da nista ne komentarises dok ne provozas neki motor, niti djecu na skuterima mozes svrstati u bajkere.. Motor nikad nije bio prevozno sredstvo, niti je ikad sluzio samo za prevoz od tacke A do tacke B... I ne znam cemu rasprave o brzoj voznji na TUNING forumu, imas lijepo emisiju o bezbijednosti u saobracaju Smanji gas i zdravo..

Sto se tice divljanja, pa divljaju i vozaci auta, kamiona, buseva, piloti aviona............

1. Vozio sam ja druze i 50ccm,i 125,i jawu od 350,i yamahu raptor 600 a imao sam priliku i na hayabusu sjesti i provozati se(naravno nisam ja vozio ) :D
2. Odakle tebi da motocikl nije prevozno sredstvo :icon_question: Zar nema ljudi koji sjednu na motor,stave stvari u one bisage,kacigu na glavu i ne obidju svijet na motoru :icon_confused:
3. Temu sam napravio u podforumu "Off topic diskusije",a dole ispod pise "sve sto nema veze sa autima",tako da ne vidim gresku u ovome :lol:
4.Normalno da divljaju.!! Ali da li divljaju kao ova braca na motorima,da preticu u krivini,da voze 200 kroz grad itd itd.

1.Naravno da nisi ti vozio :D
2.Nije klasicno prevozno sredstvo, niti ce ikad biti.. Motor se kupuje iskljucivo radi uzivanja u voznji i ti putevi oko svijeta ti samo to potvrdjuju, zar nema udobnijih nacina da se svijet obidje, pa zasto se onda odlucuju bas za motor
3. Kao sto sam ti rekao "Smanji brzinu" ;)
4: Ne divljaju kao oni, divljaju 10X gore, mali milion takvih klipova na youtube samo je fazon sto se mi svi tu mozemo pronaci pa ajd onda da pljujemo bajkere..

Sa tobom se ne vrijedi raspravljati..:icon_exclaim:
 
Član
slazem se sa semmom. pretjerujes jarane. nemam nikakve veze sa motorima, tako da sam u ovom slucaju skroz objektivan. ima debila koji rade sve i svasta, ali isto tako imas i likova koji sa autima 3x gore stvari rade. iskreno i objektivno, mislim da vece probleme prave oni sto voze auta 140-150kmh kroz grad, nego ovi na motorima koji voze isto toliko. a imas i jednih i drugih. samo sto su mozda motoristi "primjeceniji" nego divljaci sa autima u moru auta...

sto se tice ove voznje na otvorenom, vise ce problema napravit neki ludjak sa autom koji vozi 150kmh nego ovaj motorista na 200. ne kazem da podrzavam divljanja, al nije sad ni toliki bauk kolikim ga ti napravi...

i da ponovim, nit sam kad vozio motor niti imam nekoga ko vozi, tako da nisam pristrasan uopste. samo objektivno razmisljam...
 
Početnik
U nas u gradu ima jedan momak hayabusu i vjerujte nikad ga nisam vidio da gasa kroz grad i sl,kaciga i laganini.Redovno obilazi motorijade i sl.Stvarno momak uziva tako da ipak postoje izuzetci.Inace haabusa je na BiH tablama :D
 
Početnik
Ja dok sam imao motor , a imao sam ih par pocevsi od Tomosa 3 automatica , pa do onih nekih yamasakia , LBC-ova 2T 4T itd. , nikad nista preko 49ccm i nikad preko 50kmh.
Sad uzmem povremeno od druga 125ccm skuter odem na novi put za jahorinu i spustim se malo "ludjacki" :D , ali po gradu voziti preko 50-60kmh je ludost pogotovo ove skutercice. Vozio sam jednom prilikom i motor od 250ccm prije nekih pola godine znaci pravi sportski motor i obissao kroz selo krug pri brzini od 70kmh i to mi je bilo dosta.
Al' isto tako mi se smuci kaad vidim ove "momke" moje godiste , a tata im kupio skuter ili kroser 125ccm od 2000 pa navise KM-cica , pa onda pocnu k'o oni nesto da divljaju.
JEDNOM SAM TAKO PAO I REKAO SEBI NIKAD VISE PREKO 70kmh i nista preko 50ccm!
 
Top