Diskusija o zakonima - razna pitanja, savjeti

Diskusija o zakonima - razna pitanja, savjeti

Moze vozit na punomoc , za prelazak granice treba punomoc za bilo koje auto cim nije vlasnik u autu , samo sto ne traze uvijek , al ne vrijedi rizikovat . Nakon sto uveze auto ako bi odlucio da proda, ima vremenska granica 2 ili 3 godine od uvoza da ne moze prodat , tj. moze al mora platit sve dadzbine drzavi koje je bio oslobodjen (carina , pdv) , tj. ko da si npr. ti tek uvezao na sebe .
E hvala drug mnogo...znaci on bi trebao prvo otici na komisijski pregled i da vidi da li ispunjava stepen invalidnosti ako sam dobro procitao od 70% ...ako to ispunjava treba da napravi punomoc da moze u ime sina da kupi auto i da to navede tamo kada kupuje..onda kod nas na carini da prilozi taj papir sto ima da se oslobadja placanja dadzbina i onda ceka odg od njih kada moze ici na tehnicki i registraciju...
 
Član
Tako nekako :) , ako osoba ima utvrdjenu invalidnost ne mora posebno zbog auta ici na komisiju , vjerovatno da ima taj papir od prije da je invalid toliko i toliko % , te i te kategorije ... Jedino ako je to nesto od skora pa nema ... Nek ne zaboravi ponijet sinovu licnu i ako ima pasos . Znali su u HR trazit pasos osobe na koju se uvozi auto o_O (sto nema nikakve logike , mozda uopste nema pasos jer nije obavezan imat) , al sve zavisi od raspolozenja , moze zavrsit i bez pasosa al ako ima nek ponese da je manje peglanja ;) .
 
Hvala Bogu jos nemam iskustva..i ne namjeravam...samo sam primjetio da ne mozes vozit relaciju od 50km puta a da ne sretnes bar 3 ili 4 patrole...
Jos mene frajer sa A7 pretice i mene i jos dvojicu ispred mene na punoj liniji a drotovi bili u sokaku ...sva sreca nisu ga vidjeli inace bi halalio vozacku dugo...
 
Hvala Bogu jos nemam iskustva..i ne namjeravam...samo sam primjetio da ne mozes vozit relaciju od 50km puta a da ne sretnes bar 3 ili 4 patrole...
Jos mene frajer sa A7 pretice i mene i jos dvojicu ispred mene na punoj liniji a drotovi bili u sokaku ...sva sreca nisu ga vidjeli inace bi halalio vozacku dugo...
Ma bi malo sutra, to oni nisu ga htjeli vidjeti, većina ih neće da zaustavi bolje auto nego samo zazmire
 
Član
PRAVILNIK
O DIMENZIJAMA, UKUPNOJ MASI I OSOVINSKOM OPTEREĆENJU VOZILA, O UREĐAJIMA I
OPREMI KOJU MORAJU IMATI VOZILA I O OSNOVNIM UVJETIMA KOJE MORAJU
ISPUNJAVATI UREĐAJI I OPREMA U SAOBRAĆAJU NA PUTEVIMA


(3) Stakla na vozilu ne smiju se na nikakav naĉin dodatno zatamnjivati (postavljanjem folija ili dodatnim
bojenjem stakla), izuzev zadnjeg stakla i boĉnih stakala autobusa za postavljanje odobrene reklamne...
I evo izmjene i dopune:

1) U članu 46. stav 3. se mijenja i glasi:
"(3) Stakla na vozilu ne smiju se na bilo koji način dodato zatamnjivati (npr. postavljanjem folija,
dodatim bojanjem stakla i sl.), u odnosu na fabričku ugradnju."
(2) Poslije stavka 3. se dodaju st. 4. i 5. koji glase:
"(4) Izuzetno od stava 3. ovog člana, mogu se dodato zatamniti:
a) zadnja i bočna stakla autobusa postavljanjem homologiranih promidžbenih folija,
b) bočne staklene površine motornih vozila iza leĎnog naslona sjedala vozača i suvozača, homologiranim
folijama bez refleksije.
(5) Odredbe ovog člana ne primjenjuju se na vozila oružanih snaga BiH, policijskih agencija u Bosni i
Hercegovini, kao i vozila vrlo usko specijalizirane namjene koja se ne koriste ni u jednom drugom
segmentu društva. "
 
Član
E ovako ljudi kupio sam motor koji je promjenio 3-4 vlasnika od zadnje registracije koja je bila 2007... Naravno niti je itko prepisivao motor niti registrirao jer je cross... ali evo sad pošto su ove kazne povećale pada mi napamet da ga registriram.
U prometnoj stoji da su tablice vraćene i da je motor odjavljen po službenoj odjavi, sad jel ja mogu nekako provjerit dali čovjek na kojem je motor ima kakvih kazna ili sranja da vidim dali ga uopće mogu registrirat
 
E ovako ljudi kupio sam motor koji je promjenio 3-4 vlasnika od zadnje registracije koja je bila 2007... Naravno niti je itko prepisivao motor niti registrirao jer je cross... ali evo sad pošto su ove kazne povećale pada mi napamet da ga registriram.
U prometnoj stoji da su tablice vraćene i da je motor odjavljen po službenoj odjavi, sad jel ja mogu nekako provjerit dali čovjek na kojem je motor ima kakvih kazna ili sranja da vidim dali ga uopće mogu registrirat
Nazovi mup u kojem je zadnji put bio registrovan i raspitaj se. Ako su dobre volje reci ce ti sve ;)
 
Član
A dobro,interesuje me zakonski sta mogu dobiti,jer nigdje u ovim clanovima nije tacno precezirano za tu zabranu
 
Član
Sad me vise zanima sta mogu dobiti ako nije preveden skuter ? Znaci registrovan,polica uredna ali nije na meni ?
U osiguranju mi traze 250km za prevod,jer mora na tehnicki i ide sve na novo
 
Top