Diskusija iz teme '74 Kadett C

Diskusija iz teme '74 Kadett C

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
RE: '74 Kadett C

Ja nepricam nista sto nemislim moje auto je ove godine vec islo ispod 11
sto je potvrdjeno,a to sto ti slusas vec godinama te price vjerovatno si u pogresnom krugu ljudi.Toliko od mene nemojte vise da kvarimo covjeku garazu.
 
Član
RE: '74 Kadett C

Tako je Basta!
Jbg, svako ima svoj ukus i metode rada nego vi covjkeu nekvarite garazu nego to sve sacuvajte za piste. ;)
 
RE: '74 Kadett C

ma nema frke ljudi..
cisto da ovo jos napisem...
ja sam se sa srdjanom cuo davno i razgovarali smo o nekoj ideji za ovaj motor sto je bio u autu.. sad sam uzeo drugi i koncepcija se dosta mijenja..
cinjenica je da cu morati postimati sve, ne samo zbog nitra, ali o tom kad dodje vrijeme..

tacno je da se nitro ne ponasa na svakom motoru isto, ali isto tako ljudi mnogo puta nitrom 'dokusure' ionako vec izrabljene motore, pa onda pricaju da je samo nitro kriv za to.. nije to bas sve tako kako se na prvi pogled cini..

srdjan kada se posveti nekom projketu po meni uvijek odradi posao, to se vidjelo i na nurijinom golfu, i na leonu i kod bastinog auta..
ja sam ove godine vozio samo sa sm chipom i bio sam zadovoljan razlikom (0.3 sec/ 402m na atmosferskom 8v motoru...), tako da ne vidim razlog sto ne bi ponovo otisao kod srdjana...

sto se teme tice, sve sto ima imalo veze sa barem jednim dijelom na autu slobodno pisite :)
tema je interesantnija kad se ima sta procitat, a normalno je da ne mozemo svi imati isto misljenje...

pozz
 
Član
RE: '74 Kadett C

silverstar je napisao(la):
srdjan kada se posveti nekom projketu po meni uvijek odradi posao, to se vidjelo i na nurijinom golfu, i na leonu i kod bastinog auta..
ja sam ove godine vozio samo sa sm chipom i bio sam zadovoljan razlikom (0.3 sec/ 402m na atmosferskom 8v motoru...), tako da ne vidim razlog sto ne bi ponovo otisao kod srdjana...

Posveti se momak svakom vozilu a ne samo projekt vozilima. Meni moja kolica sluze samo za kuca-posao, a znaju neki kako ga je Srdjan zategao i kako sad ide sa SM OPTIMUM-umom. Jos je auto imalo problema kad ga je radio! Pravi profesionalac nema sta... ;)

silverstar je napisao(la):
tema je interesantnija kad se ima sta procitat, a normalno je da ne mozemo svi imati isto misljenje...

pozz

To smo druze ustanovili davno :lol::lol: sala ;)

:icon_exclaim:
 
Početnik
RE: '74 Kadett C

silverstar je napisao(la):
srdjan kada se posveti nekom projketu po meni uvijek odradi posao, to se vidjelo i na nurijinom golfu

Ja koliko znam, Nurijin golf nije bas slavno zavrsio. Naprotiv, krepo je pa je tako krepan zavrsio u Sarajevu gdje je iza sebe ostavljao najvece dimne zavjese kakve u zivotu jos nisam vidio..... Navodno turbina riknula.... Ja mislim da turbine bas i ne crkavaju same od sebe..... Ko je uzrok tome, nemam bas namjeru upirati prstom jer uvijek svako ima svoju pricu.....
U kvalitet SM CHIP-a necu ulaziti ali po cjenovnicima vidim da se bas i ne razlikuje od nekih davno provjerenih i poznatih renomiranih firmi koje se bave chip tuningom. Licno bi uvijek izabrao neku renomiranu firmu sa istorijom i iskustvom a ne nekoga ko se sa tim poceo baviti ko hobijem pa to kasnije pretvorio u biznis..... Izabrao bi al za duplo manju cijenu i kad bi imao neki motor kojeg mi nebi bilo zao ako slucajno izgori :)
 
Legend
RE: '74 Kadett C

turbina je napisao(la):
Ja koliko znam, Nurijin golf nije bas slavno zavrsio. Naprotiv, krepo je pa je tako krepan zavrsio u Sarajevu gdje je iza sebe ostavljao najvece dimne zavjese kakve u zivotu jos nisam vidio..... Navodno turbina riknula.... Ja mislim da turbine bas i ne crkavaju same od sebe..... Ko je uzrok tome, nemam bas namjeru upirati prstom jer uvijek svako ima svoju pricu.....
U kvalitet SM CHIP-a necu ulaziti ali po cjenovnicima vidim da se bas i ne razlikuje od nekih davno provjerenih i poznatih renomiranih firmi koje se bave chip tuningom. Licno bi uvijek izabrao neku renomiranu firmu sa istorijom i iskustvom a ne nekoga ko se sa tim poceo baviti ko hobijem pa to kasnije pretvorio u biznis..... Izabrao bi al za duplo manju cijenu i kad bi imao neki motor kojeg mi nebi bilo zao ako slucajno izgori :)

hahahah pa takav setup na autu ne moze preci 21321321321 km kad je izvuceno MAXIMALNO iz tog motora sto se moze izvuci..

oces mi sad reci da i bmw 530xd ide 14 na 402 ?

... velik si ti strucnjak, cim gledas stanje motora po tome koliko dima izbacuje...

EDIT : i da o kojim renomiranim strucnjacima sa historijom ti pricas, samo mi reci nazive i cijene njihovih usluga
 
Član
RE: '74 Kadett C

turbina je napisao(la):
silverstar je napisao(la):
srdjan kada se posveti nekom projketu po meni uvijek odradi posao, to se vidjelo i na nurijinom golfu

Ja koliko znam, Nurijin golf nije bas slavno zavrsio. Naprotiv, krepo je pa je tako krepan zavrsio u Sarajevu gdje je iza sebe ostavljao najvece dimne zavjese kakve u zivotu jos nisam vidio..... Navodno turbina riknula.... Ja mislim da turbine bas i ne crkavaju same od sebe..... Ko je uzrok tome, nemam bas namjeru upirati prstom jer uvijek svako ima svoju pricu.....
U kvalitet SM CHIP-a necu ulaziti ali po cjenovnicima vidim da se bas i ne razlikuje od nekih davno provjerenih i poznatih renomiranih firmi koje se bave chip tuningom. Licno bi uvijek izabrao neku renomiranu firmu sa istorijom i iskustvom a ne nekoga ko se sa tim poceo baviti ko hobijem pa to kasnije pretvorio u biznis..... Izabrao bi al za duplo manju cijenu i kad bi imao neki motor kojeg mi nebi bilo zao ako slucajno izgori :)


samo cu ti reci ostavi se interneta i idi gledaj crtane filmove ili Fast and furios filmove , u onog golfa je bilo vise ulozena para, truda zivaca i vremena sto ti za zivota neces vidjeti ni voziti tako da ne pricaj sto ne znas .
idi vozaj autice oko robne kuce , cya

ili ako zelis pitaj bata hamdu na vrbanji za savjet, ili dubravka :icon_exclaim:
 
Početnik
RE: '74 Kadett C

.nOKe je napisao(la):
velik si ti strucnjak, cim gledas stanje motora po tome koliko dima izbacuje...

EDIT : i da o kojim renomiranim strucnjacima sa historijom ti pricas, samo mi reci nazive i cijene njihovih usluga

Tebi je normalno da auto koje se regularno vozi po gradu 60 km/h toliko dimi da prakticno ne mozes voziti iza njega ??? Jel strucnjace ??? On je tuniran i nachipan pa je normalno da stalno dimi. Ipak su to silni konji..... :)
Jedno je kad auto dimi pod punim gasom i pod nitrom na trkama a drugo je kad dimi i vise nego sto je dimio na trkama a vozi se normalno po gradu.

Ti si ocito neki genijalac dok sve znas i diskutujes o svemu a imas 19 god, vozis godinu dana (osim ako nisi gdje polozio sa 15) i to auto koje uopste i nije tvoje. Ako vec nisi genijalac, ne znam kako te onda nije stid upustat se u sve moguce diskusije (nevezano jel to o mehanici, chipovima, nitru, sminkanju itd) a u praxi pojma nemas ni o cemu ???

Sto se chipova tice, imas najblize Dastek u HR npr. Pa u EU imas npr SLS. Hoces mi sad "strucnjace" iskusni rec da je jedan lokalni hobi chiper iz BiH iskusniji i bolji od firme kao sto je Dastek ili SLS i da svoje usluge treba naplacivati po jednakoj cijeni kao i pomenute firme ???

Da me pogresno ne shvate ostali pa ni Srdjan-SM, ne pljujem ja sad po SM chipovima, naprotiv, svaka cast ako su SM chipovi dobri. Ako je tako, prvenstveno mi je drago sto ima neka domaca firma koja dobro mapira chipove al isto tako me ne moze niko ubjediti da taj isti SM ima vise iskustva od firmi koje mapiraju chipove i auta jos od vremena kad su ljudi ovdje vozali nove Yuge, Stojadine, tristace i polagali zakletve Titu...


Micky je napisao(la):
samo cu ti reci ostavi se interneta i idi gledaj crtane filmove ili Fast and furios filmove , u onog golfa je bilo vise ulozena para, truda zivaca i vremena sto ti za zivota neces vidjeti ni voziti tako da ne pricaj sto ne znas .
idi vozaj autice oko robne kuce , cya

ili ako zelis pitaj bata hamdu na vrbanji za savjet, ili dubravka :icon_exclaim:



E moj Micky, odnosno Mirza ;), znam ja koliko je ulozeno u tog golfa i svaka cast. Ipak, golf je bio tako dobro mapiran i sklopljen da je izgorio i umro pa je onda, ko sto svi furaci rade kad s*ebu auto, postao na prodaju i zavrsio u Sarajevu gdje je prdio i smrdio dok smo se svi prisjecali kako je to nekad bio brz auto.... Prije nego je crko....
Ako ja serem, zasto taj auto poslije Nurije vise nije vozio po trkama ili postavljao vremena kao dok je bio Nurijin ??? Zasto je uopste auto u koji je bilo ulozeno "toliko truda" postao na prodaju i otisao u manje vise bezcijenje ???
 
Početnik
kakav Dastek? zar nisu propali. smetljari. vidio sam primjere sta su napravili i "izmapirali"


SM čip je ok :cool:
 
Član
RE: '74 Kadett C

turbina je napisao(la):
Tebi je normalno da auto koje se regularno vozi po gradu 60 km/h toliko dimi da prakticno ne mozes voziti iza njega ??? Jel strucnjace ??? On je tuniran i nachipan pa je normalno da stalno dimi. Ipak su to silni konji..... :)
Jedno je kad auto dimi pod punim gasom i pod nitrom na trkama a drugo je kad dimi i vise nego sto je dimio na trkama a vozi se normalno po gradu.

Ti si ocito neki genijalac dok sve znas i diskutujes o svemu a imas 19 god, vozis godinu dana (osim ako nisi gdje polozio sa 15) i to auto koje uopste i nije tvoje. Ako vec nisi genijalac, ne znam kako te onda nije stid upustat se u sve moguce diskusije (nevezano jel to o mehanici, chipovima, nitru, sminkanju itd) a u praxi pojma nemas ni o cemu ???

Sto se chipova tice, imas najblize Dastek u HR npr. Pa u EU imas npr SLS. Hoces mi sad "strucnjace" iskusni rec da je jedan lokalni hobi chiper iz BiH iskusniji i bolji od firme kao sto je Dastek ili SLS i da svoje usluge treba naplacivati po jednakoj cijeni kao i pomenute firme ???

Da me pogresno ne shvate ostali pa ni Srdjan-SM, ne pljujem ja sad po SM chipovima, naprotiv, svaka cast ako su SM chipovi dobri. Ako je tako, prvenstveno mi je drago sto ima neka domaca firma koja dobro mapira chipove al isto tako me ne moze niko ubjediti da taj isti SM ima vise iskustva od firmi koje mapiraju chipove i auta jos od vremena kad su ljudi ovdje vozali nove Yuge, Stojadine, tristace i polagali zakletve Titu...

Neznam kakvu historiju imaju takve firme al ja licno cijenim ovo sto je ovaj momak uradio i sta radi trenutno. Od nicega je stvorio nesto i konstantno stvara... Vidim da ima ljudi koji komentarisu kako je ovo pogresno uradio pa ono pa ovako pa onako. Ako si trazio Srdjanove usluge momak ce svima reci sto je i meni a to je kratke "upute" kako se ponasati nakon chipa (pogotovu ako je u pitanju turbo motor) a svi znamo kako se zaista treba ponasati a ne hebavati auto pa kad crke SMchip kriv. A niko negleda koliko je auto preslo (jel izhaban i sl..) i ocekuje da ce mu auto ici dobro, da ce to sve trajat, bla bla bla. Kad smo kod historije Koliko je auta izaslo iz Srdjanove garaze a koliko je crklo Srdjanovom greskom. Svi smo mi isti.. kad sta zejebemo NIKAD mi nisko krivi uvijek se nadje krivac

[
turbina je napisao(la):
E moj Micky, odnosno Mirza ;), znam ja koliko je ulozeno u tog golfa i svaka cast. Ipak, golf je bio tako dobro mapiran i sklopljen da je izgorio i umro pa je onda, ko sto svi furaci rade kad s*ebu auto, postao na prodaju i zavrsio u Sarajevu gdje je prdio i smrdio dok smo se svi prisjecali kako je to nekad bio brz auto.... Prije nego je crko....
Ako ja serem, zasto taj auto poslije Nurije vise nije vozio po trkama ili postavljao vremena kao dok je bio Nurijin ??? Zasto je uopste auto u koji je bilo ulozeno "toliko truda" postao na prodaju i otisao u manje vise bezcijenje ???
Mozda jesam amater al vise djeca u obdanistu zna sta je uradjeno na tom autu. I svi znamo da taj Golf ima dvije elektronike. A to sto je Golf vozen gradom sa tom eletronikom za nitro to je prica za sebe koju samo zna Bosko i niko drugi... Izmedju ostalog zar nije normalno da su turbo motori kvarljivi, i sam Basta kaze da nebi vise nikad turbo motor u auto stavio!! Mislim bezveze se komentarise kako ga je chip sprzio kad nas dosta nezna kako ko svoje auto voza!

pozz

HONEY je napisao(la):
kakav Dastek? zar nisu propali. smetljari. vidio sam primjere sta su napravili i "izmapirali"


SM čip je ok :cool:

Toliko od slavne historije ;)
 
Početnik
RE: '74 Kadett C

silverstar je napisao(la):
ma nema frke ljudi..
cisto da ovo jos napisem...
ja sam se sa srdjanom cuo davno i razgovarali smo o nekoj ideji za ovaj motor sto je bio u autu.. sad sam uzeo drugi i koncepcija se dosta mijenja..
cinjenica je da cu morati postimati sve, ne samo zbog nitra, ali o tom kad dodje vrijeme..

tacno je da se nitro ne ponasa na svakom motoru isto, ali isto tako ljudi mnogo puta nitrom 'dokusure' ionako vec izrabljene motore, pa onda pricaju da je samo nitro kriv za to.. nije to bas sve tako kako se na prvi pogled cini..

srdjan kada se posveti nekom projketu po meni uvijek odradi posao, to se vidjelo i na nurijinom golfu, i na leonu i kod bastinog auta..
ja sam ove godine vozio samo sa sm chipom i bio sam zadovoljan razlikom (0.3 sec/ 402m na atmosferskom 8v motoru...), tako da ne vidim razlog sto ne bi ponovo otisao kod srdjana...

sto se teme tice, sve sto ima imalo veze sa barem jednim dijelom na autu slobodno pisite :)
tema je interesantnija kad se ima sta procitat, a normalno je da ne mozemo svi imati isto misljenje...

pozz




kad se radi sa WB sondom i slusalicama paljenja naprimjer, neces nikakav problem napraviti nitrom. izuzev ako ti recimo klipnjace mehanicki nemogu podnjeti porast snage, ili neki drugi dio.
sve ti to Srdjan moze srediti bez problema. mapirati motor kako treba. i sloziti da automatski ide na drugu mapu (paljenja) kad pritisnes dugme za nitro.
 
Član
Kad vec poredis sebe sa SM chipom ,druze,ajde ti nama lijepo nabroji koja si auta radio koja su postigla velike rezultate na SR402 i recimo pobjedila auta sa SM chipom.Čisto,ono,činjenice,da malo uporedimo ....
 
Legend
RE: '74 Kadett C

turbina je napisao(la):
Tebi je normalno da auto koje se regularno vozi po gradu 60 km/h toliko dimi da prakticno ne mozes voziti iza njega ??? Jel strucnjace ??? On je tuniran i nachipan pa je normalno da stalno dimi. Ipak su to silni konji..... :)
Jedno je kad auto dimi pod punim gasom i pod nitrom na trkama a drugo je kad dimi i vise nego sto je dimio na trkama a vozi se normalno po gradu.

ja sam ga gledao po gradu dok se vozi (i dok ga je vozio onaj momak sto ga je kupio od nurije a i ala sad) auto ne dimi uopste toliko koliko ti pricas, mislim da malo pretjerujes i nisi realan kada se o tome prica..

to auto je uvijek dimilo kad se stisne, pod nitrom da ne pricam, jer kad pogledas pritisak turbine, velicinu dizni (goriva i nitra) nenormalno bi bilo da ne cadi ili ti ga dimi

turbina je napisao(la):
Ti si ocito neki genijalac dok sve znas i diskutujes o svemu a imas 19 god, vozis godinu dana (osim ako nisi gdje polozio sa 15) i to auto koje uopste i nije tvoje. Ako vec nisi genijalac, ne znam kako te onda nije stid upustat se u sve moguce diskusije (nevezano jel to o mehanici, chipovima, nitru, sminkanju itd) a u praxi pojma nemas ni o cemu ???

nisam ja brate genijalac, daleko od toga.. nemam ni nesto puno iskustva, ali s obrzirom da od kad znam za sebe, znam i za auto, mehanicara tako da znam dosta toga vjeruj mi.. i prakticno i ovako :)

a kao sto vidim.. ti si neki anonimus koji se pravi da je pametan, ili ti je haver onaj truhli stojadin boy pa si nadREALIST kao i on.. :icon_eek:

turbina je napisao(la):
Sto se chipova tice, imas najblize Dastek u HR npr. Pa u EU imas npr SLS. Hoces mi sad "strucnjace" iskusni rec da je jedan lokalni hobi chiper iz BiH iskusniji i bolji od firme kao sto je Dastek ili SLS i da svoje usluge treba naplacivati po jednakoj cijeni kao i pomenute firme ???

Da me pogresno ne shvate ostali pa ni Srdjan-SM, ne pljujem ja sad po SM chipovima, naprotiv, svaka cast ako su SM chipovi dobri. Ako je tako, prvenstveno mi je drago sto ima neka domaca firma koja dobro mapira chipove al isto tako me ne moze niko ubjediti da taj isti SM ima vise iskustva od firmi koje mapiraju chipove i auta jos od vremena kad su ljudi ovdje vozali nove Yuge, Stojadine, tristace i polagali zakletve Titu...

ti si smjesan, ako kazes da mapiranje auta kod "renomiranih stucnjaka" i kod srdjana je isto (sa finansijske strane) al fakat.. presmjesan..
 
Ti turbina si izgleda neki veliki pametator prvo si napadao honey-a pa sad si najasio na nas mi bar nesto pravimo i imamo neke rezultate gdje su ti tvoji rezultati koje ti auto vozis jesil se ikad provozao u nekom autu sto smo mi radili
izgleda da ti samo znas dobro kucati na tastaturi.
Cuj Nurijin golf pusi pa da imalo znas sta je na tom autu radjeno nebi tako pricao to auto nije napravito da predje 500000km nego se ti se vati neke
literature malo pa bar citaj ako nemas prakse nimalo i jos jednom oladi od nas.
 
Član
RE: '74 Kadett C

turbina je napisao(la):
.nOKe je napisao(la):
velik si ti strucnjak, cim gledas stanje motora po tome koliko dima izbacuje...

EDIT : i da o kojim renomiranim strucnjacima sa historijom ti pricas, samo mi reci nazive i cijene njihovih usluga

Tebi je normalno da auto koje se regularno vozi po gradu 60 km/h toliko dimi da prakticno ne mozes voziti iza njega ??? Jel strucnjace ??? On je tuniran i nachipan pa je normalno da stalno dimi. Ipak su to silni konji..... :)
Jedno je kad auto dimi pod punim gasom i pod nitrom na trkama a drugo je kad dimi i vise nego sto je dimio na trkama a vozi se normalno po gradu.

Ti si ocito neki genijalac dok sve znas i diskutujes o svemu a imas 19 god, vozis godinu dana (osim ako nisi gdje polozio sa 15) i to auto koje uopste i nije tvoje. Ako vec nisi genijalac, ne znam kako te onda nije stid upustat se u sve moguce diskusije (nevezano jel to o mehanici, chipovima, nitru, sminkanju itd) a u praxi pojma nemas ni o cemu ???

Sto se chipova tice, imas najblize Dastek u HR npr. Pa u EU imas npr SLS. Hoces mi sad "strucnjace" iskusni rec da je jedan lokalni hobi chiper iz BiH iskusniji i bolji od firme kao sto je Dastek ili SLS i da svoje usluge treba naplacivati po jednakoj cijeni kao i pomenute firme ???

Da me pogresno ne shvate ostali pa ni Srdjan-SM, ne pljujem ja sad po SM chipovima, naprotiv, svaka cast ako su SM chipovi dobri. Ako je tako, prvenstveno mi je drago sto ima neka domaca firma koja dobro mapira chipove al isto tako me ne moze niko ubjediti da taj isti SM ima vise iskustva od firmi koje mapiraju chipove i auta jos od vremena kad su ljudi ovdje vozali nove Yuge, Stojadine, tristace i polagali zakletve Titu...


Micky je napisao(la):
samo cu ti reci ostavi se interneta i idi gledaj crtane filmove ili Fast and furios filmove , u onog golfa je bilo vise ulozena para, truda zivaca i vremena sto ti za zivota neces vidjeti ni voziti tako da ne pricaj sto ne znas .
idi vozaj autice oko robne kuce , cya

ili ako zelis pitaj bata hamdu na vrbanji za savjet, ili dubravka :icon_exclaim:



E moj Micky, odnosno Mirza ;), znam ja koliko je ulozeno u tog golfa i svaka cast. Ipak, golf je bio tako dobro mapiran i sklopljen da je izgorio i umro pa je onda, ko sto svi furaci rade kad s*ebu auto, postao na prodaju i zavrsio u Sarajevu gdje je prdio i smrdio dok smo se svi prisjecali kako je to nekad bio brz auto.... Prije nego je crko....
Ako ja serem, zasto taj auto poslije Nurije vise nije vozio po trkama ili postavljao vremena kao dok je bio Nurijin ??? Zasto je uopste auto u koji je bilo ulozeno "toliko truda" postao na prodaju i otisao u manje vise bezcijenje ???



podpisujem

HONEY je napisao(la):
kakav Dastek? zar nisu propali. smetljari. vidio sam primjere sta su napravili i "izmapirali"


SM čip je ok :cool:

nisu propali jer je dastek svjetska firma i smješno je uopće uspoređivat SM s njima NHF
meni su napravili integru na 212konja na kotačima i koju sam imao 2 god po utrkama i za daily drivera i svako malo vrtio na 12500rpm
kad to vidim da napravi auto s SM ond ćutim
imao sam preko 60tkm s tim autom napravljenim....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top