Diskusija iz teme '74 Kadett C

Diskusija iz teme '74 Kadett C

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
RE: '74 Kadett C

KRVOLOK je napisao(la):
pa evo pitam te konkretno da mi napises koliko mm diznu treba da stavi od nitra a koliko od goriva i da dobije 70 ks koji ce se izmjeriti na valjcima?



NITRO je napisao(la):
KRVOLOK je napisao(la):
:lol:

nemoze taj motor bez remapiranja preko 40 ks nitra da dobije...

Bez obzira sto je wet,preko 1mm diznu od nitra je rizicno da stavljas bez remapa,sa remapom mozes ici i do 150 ks ali bez ni 40 nemozes...



krivo
možeš , eto tvrdim da možeš:)
ipak malo nešto znam o tome(ugradio ih osobno preko 50ak)
to nije turbo i sa zamicanjem paljenja možeš
ja sam slago suhi sistem na twinga 75ks nitra na 1.2 8v i još vozi i stalno troši boce
tako da ...
ako neznaš pitaj:)

41/26
LP:)

silverstar je napisao(la):
evo i slike nitro sistema...


nadam se da će te poslužit solenoidi na ovom
jer znaš šta bude ako zakažu:icon_confused:
sretno u projektu;)
 
Član
RE: '74 Kadett C

znaci 41mm / 26mm :icon_question:

Nisam te to bez razloga pitao.

Ja necu uposte to komentarisati evo pusticu Bastu da kaze svoje misljenje kad to napises u mm.
Znaci momak koji neradi mapiranje i koji se narazumje u tu oblast ali zna osnove i koji ima te motore i znao dosta o njima.

Posto mislis da ja nesto imam protiv tebe evo neka on kaze koliko je to ks na motoru i da li je to priblizno necemu za sto se moze reci da valja i da daje 70 ks.
 
RE: '74 Kadett C

@nitro
gledao sam svojim ocima kako zakazuje i wizard, koji eto kao ima dozivotnu garanciju...
sa ovim stvarima se nikad ne zna 100 %, ali eto, spreman sam rizikovati.. :)
hvala u svakom slucaju...
 
Član
RE: '74 Kadett C

silverstar je napisao(la):
@nitro
gledao sam svojim ocima kako zakazuje i wizard, koji eto kao ima dozivotnu garanciju...
sa ovim stvarima se nikad ne zna 100 %, ali eto, spreman sam rizikovati.. :)
hvala u svakom slucaju...

jedino zašto se nisam očitovao usvezi wizoarda iz poštovanja prema onima koji ga prodaju
po mojoj skali je na prvi od dna, vidio sam svašta s wizoardom
tak da to ti i nije neko mjerilo:)
dal si vidio koji nx ili zex da je zakazao?
ja nisam:)

KRVOLOK je napisao(la):
znaci 41mm / 26mm :icon_question:

Nisam te to bez razloga pitao.

Ja necu uposte to komentarisati evo pusticu Bastu da kaze svoje misljenje kad to napises u mm.
Znaci momak koji neradi mapiranje i koji se narazumje u tu oblast ali zna osnove i koji ima te motore i znao dosta o njima.

Posto mislis da ja nesto imam protiv tebe evo neka on kaze koliko je to ks na motoru i da li je to priblizno necemu za sto se moze reci da valja i da daje 70 ks.

nema problema
ja imam inžinjere i tvornicu od nitrousexpressa jer su mi oni i sponzori
tj jedini sam pod njihovim sponzorstvom u ovom djelu europe
teko da ako basta zna bolje nego tvornica samo naprijed
ja nemam ništa protiv tebe dapaće
nevidim razlog zašto bi ti imo neš protiv mene
jedini kojeg s ovog prostora znate je tepsija, nek se on očituje koliko je zadovoljan samnom i mojim setupom i uostalom i rezultati nešta govore zar ne?:)
 
Član
RE: '74 Kadett C

Ti drugar nisi ni svjestan koliko si u zabludi...

Tvornica nemoze tako deklarisati snagu "ofrlje" i reci da je taj odnos +70 ks za svaki motor,mozda na nekom i jeste ali na ovom konkretno nije.
Svako ko se iole ozbiljno bavi ovim zna da ta deklaracija tvornicka omjera nitra i goriva nije uredu i da je uvijek smjesa previse bogata zbog sigurnosti krajnjih korisnika,ali c20xe je puno specificni motor od ostalih po pitanju AFR jer tvornicki ima veoma nizak odnos i dodavanjem jos nitro sistema sa toliko goriva AFR pada ispod 9...

Na c20xe motoru sa takvom kombinaciom bi unistio motor jer je afr oko 9 i jos nize a snaga tu nije ni 30 ks.

Bastu sam pomenuo jer je on na tim motorima sve moguce kombinacije isprobao i zna kako i sta ide.

Cujes ti Basta strucnjaka,on meni kaze da ja ako nesto neznam pitam njega a pogledaj sta covjek govori(odnos mu je 1mm/0.65mm za 70ks)
Nema tebi druge nego auto na prikolicu i vozi kod druga NITRA da ga nastima,cuda ces praviti...
 
Član
RE: '74 Kadett C

KRVOLOK je napisao(la):
Ti drugar nisi ni svjestan koliko si u zabludi...

Tvornica nemoze tako deklarisati snagu "ofrlje" i reci da je taj odnos +70 ks za svaki motor,mozda na nekom i jeste ali na ovom konkretno nije.
Svako ko se iole ozbiljno bavi ovim zna da ta deklaracija tvornicka omjera nitra i goriva nije uredu i da je uvijek smjesa previse bogata zbog sigurnosti krajnjih korisnika,ali c20xe je puno specificni motor od ostalih po pitanju AFR jer tvornicki ima veoma nizak odnos i dodavanjem jos nitro sistema sa toliko goriva AFR pada ispod 9...

Na c20xe motoru sa takvom kombinaciom bi unistio motor jer je afr oko 9 i jos nize a snaga tu nije ni 30 ks.

Bastu sam pomenuo jer je on na tim motorima sve moguce kombinacije isprobao i zna kako i sta ide.

Cujes ti Basta strucnjaka,on meni kaze da ja ako nesto neznam pitam njega a pogledaj sta covjek govori(odnos mu je 1mm/0.65mm za 70ks)
Nema tebi druge nego auto na prikolicu i vozi kod druga NITRA da ga nastima,cuda ces praviti...

gledaj
napravio si 3 auta u 2 godine i pametuješ
slaži kome hoćeš šta, po ovim tvojim izjavama do sad ja ti ni bicikl nebi dao mapirati
ja imam logistiku ako mi nešto nije jasno(jer nisam najpametniji ko ti) nazovem i pitam ameriku nitrousexpress inc ili neke druge s kojim surađujem
postoji zadnjih 40 godina STANDARD
ali ti očito znaš bolje
ma samo gas druže samo GAS :))):lol::lol::lol:
samo ti radi, mislio sam ljudima preporučit tebe , bome bolje ne
 
RE: '74 Kadett C

Prvo pokvarili smo covjeku garazu,drugo twingo 1,2 75sk suhi nitro no coment,
trece 1mm nitro 0.65mm gorivo na c20xe motoru se uopste neosjeti bar je tako bilo kod mene pomeni ni 30ks,cetvrto u teoriji jeste tako sto fabrika napise ali u praksi nidje veze i peto SM je izmapirao najbrze auto u BIH a iduce
godine cemo i oboriti rekord SR402.I da kod mene je 1.7mm nitro 0.7mm gorivo
pa mi izracunajte koliko je to KS.
 
Član
RE: '74 Kadett C

i sam znas da ti niko ne moze izracunati koliko KS dobijas tim omjerom dizni, kao sto rece od motora do motora je drugacije.
Jedino sto je tacno, (po meni) djelom, napisano u knjigama za nitro i koliko koji daje KS, jeste onaj dio gdje se spominje Direct port sistem nitra.
tu se ne moze puno pogrijesiti kao sto je slucaj s Single Portom.

drugo... SUHI nitro sistem se moze ponasati djelom isto kao i Mokri ako ima kontroler i ako se pravilo slozi na auto.

trece... vratimo se na temu. prvo Oprosti na off topicu, a onda sretno ( po drugi put) s ovim nitro sistemom, nemoj pretjerati s omjerom, i predlazem ti da odes kod nekoga tko ima WIDE BAND lambda sondu i fino namjestis omjer dizni za svoj motor, zabi sondu i igraj se. mozda ti po "uputama" smjesa bude ok a mozda ne (prije ce ovo drugo biti)
 
Član
RE: '74 Kadett C

coyotus bastus je napisao(la):
Prvo pokvarili smo covjeku garazu,drugo twingo 1,2 75sk suhi nitro no coment,
trece 1mm nitro 0.65mm gorivo na c20xe motoru se uopste neosjeti bar je tako bilo kod mene pomeni ni 30ks,cetvrto u teoriji jeste tako sto fabrika napise ali u praksi nidje veze i peto SM je izmapirao najbrze auto u BIH a iduce
godine cemo i oboriti rekord SR402.I da kod mene je 1.7mm nitro 0.7mm gorivo
pa mi izracunajte koliko je to KS.


ima puno svjedoka
recimo da je isti twingo okino 2.0 20v fiata coupea s ČIPOM LOL
i isti išao preko 200km/h
prakse imam i svaki put sve više
hrabra izjava to s obaranjem rekorda 402 :)
želim ti sreću u istom
ja evo , nadam se da ću se uspjet pojavit sa svojim civic 1.3MVJ fregazer edittion
polako bolan, iduće godine bude puno brzih u BiH:)
 
RE: '74 Kadett C

Ja cu oboriti rekord a sto ce neko oboriti moj to je nesto drugo:icon_rolleyes:

Nego koleka dovezi ti nama tog Kadeta da ga mi izmapiramo garantujem ti da ces voziti 13 sec a vjerovatno i nize.
 
Član
RE: '74 Kadett C

Prvo da pohvalim sami projekat,ideja i sve ostalo za 5.Em volim taj auto,em ga ceok s dusom radi.:cool: Skidam kapu.
Samo malo off...Sto se tice ove price o diznama,porucio bih samo da je od Baste i njegovih dizni i SM chipa izgubio Shevy sa 11.000 ccm motorom.Mislim da ce trebati malo jace od 1.3 motora za stat sa njim...:lol: A bilo je i ove godine brzih auta u BiH.Hm,nijedan....:icon_smile: Ko je vozio klasu 11?Kostadinovic,Fržop,pa eto i Vice...
Duboko se izvinjavam za off,necu dalje na ovu temu...;)
 
Član
RE: '74 Kadett C

coyotus bastus je napisao(la):
Ja cu oboriti rekord a sto ce neko oboriti moj to je nesto drugo:icon_rolleyes:

Nego koleka dovezi ti nama tog Kadeta da ga mi izmapiramo garantujem ti da ces voziti 13 sec a vjerovatno i nize.


želim ti sreću,stvarno, ali stvarno
nemoj mislit da ne
ali takve priče slušam 8 god od kad sam na 402 sr i već sam se naviko na to
prvo skočiš pa kažeš hop:)
sretno u obaranju rekorda
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top