Dimi iz auspuha :)

Dimi iz auspuha :)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
edo je napisao(la):
dajte ljudi,čuj generalka 1500,pa gdje vi to radite u ASI ili AC QUATTRU...za 900 km
sve da uradi ili još jeftinije...jer je benzin...sretno

uzmi ti pa radi al da bude kako treba nista polovni klipovi i jeftini dihtunzi il slicne gluposti
 
Član
Gigi je napisao(la):
Pozdrav svima ! Novi sam na forumu...Ne znam nikoga, osim Alena P...hehe
E sad pomagajte ljudi..
Vozim Golf-a II 1.8, 16V...Pusi iz auspuha, plav dim....Kazu mi da su difoni...
E ko mi moze prepouciti majstora da valja ?! Treba skidati glavu, brusiti....

Druze ako pusi plavi dim to su ti uljne karike.Difoni ili bifoni kada riknu auto pusi crn dim.Mislim da ti je cifra otprilike sa materijalom nekih 500 do 600km.
Mijenjaju ti se svi dihtunzi(glave,dekla,usisne grane i izduvne),karike i difoni.
Lijepo odes u auto dijelove negdje i napravis sebi spisak posto je sta.
1.dihtung glave
2.dihtung dekla
3.karike
4.difoni ili bifoni kako ko zove
5.dihtunzi usisne i izduvne grane koji se u vecini slucajeva mjenjaju ako su riknuli
6.dihtung kartera
7.ulje i filteri
8.zupcasti i spaner
9.semerinzi bregastih
Ovo ti je odprilike lista potrebnog materijala.Mozda sam nesto i propustio ali eto.Kad budes imao ukupnu cijenu materijala nabacis ruku 200 do 250km najvise i dobijes ukupnu cifru.Na tu cifru nabaci 100 km za nepredvidjene stvari ako se pojavi da trebas mijenjat jos nest.Npr. letece ili lezece lezajeve.I onda skontaj da li se isplati to raditi ili drugi motor uzimat.
 
Član
ajdin_ze je napisao(la):
Gigi je napisao(la):
Pozdrav svima ! Novi sam na forumu...Ne znam nikoga, osim Alena P...hehe
E sad pomagajte ljudi..
Vozim Golf-a II 1.8, 16V...Pusi iz auspuha, plav dim....Kazu mi da su difoni...
E ko mi moze prepouciti majstora da valja ?! Treba skidati glavu, brusiti....

Druze ako pusi plavi dim to su ti uljne karike.Difoni ili bifoni kada riknu auto pusi crn dim.Mislim da ti je cifra otprilike sa materijalom nekih 500 do 600km.
Mijenjaju ti se svi dihtunzi(glave,dekla,usisne grane i izduvne),karike i difoni.
Lijepo odes u auto dijelove negdje i napravis sebi spisak posto je sta.
1.dihtung glave
2.dihtung dekla
3.karike
4.difoni ili bifoni kako ko zove
5.dihtunzi usisne i izduvne grane koji se u vecini slucajeva mjenjaju ako su riknuli
6.dihtung kartera
7.ulje i filteri
8.zupcasti i spaner
9.semerinzi bregastih
Ovo ti je odprilike lista potrebnog materijala.Mozda sam nesto i propustio ali eto.Kad budes imao ukupnu cijenu materijala nabacis ruku 200 do 250km najvise i dobijes ukupnu cifru.Na tu cifru nabaci 100 km za nepredvidjene stvari ako se pojavi da trebas mijenjat jos nest.Npr. letece ili lezece lezajeve.I onda skontaj da li se isplati to raditi ili drugi motor uzimat.

hvala puno Ajdine
 
Član
Uz ovo sve moras obavezno i letece lezajeve promjenit jer se opterecenje na radilicu mijenja sa promjenom karika.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top