Dimi iz auspuha :)

Dimi iz auspuha :)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Pozdrav svima ! Novi sam na forumu...Ne znam nikoga, osim Alena P...hehe
E sad pomagajte ljudi..
Vozim Golf-a II 1.8, 16V...Pusi iz auspuha, plav dim....Kazu mi da su difoni...
E ko mi moze prepouciti majstora da valja ?! Treba skidati glavu, brusiti....
 
Član
Ma znaš ti sve , samo se praviš englez , heheheh ... Nije to ništa ba , nek dimi i kod mene je već počeo .... Hehehhehe kad se sretnemo negdje na kanalu , heheheh
 
Član
Difoni ako su otišli , ne mora se skidati glava .. Ljudi to mjenjaju bez skidanja glave , naravno , ko ima alat a većina ih ima ...
 

MyX

Član
Oprostite, ali izraz difoni mi je nepoznat, mozete li mi to malo pojasniti o cemu se radi (da nisu mozda to podizaci ventila?)
 
Legend
Teflon sam cuo, i vidio i znam sta je, ali difon ?? Medjutim opet laik sam za te stvari tako da... :)
 
Član
Isti djavo kako god ko kaze difon, tefon, teflon , mogu se oni promjeniti i bez skidanja glave ali ce opet poceti dimiti jer ventili dobiju luft u vodjicama tako da se i one moraju promjeniti, imao sam isti problem (golf II 1,8 8v) tako da ti preporucujem da skines glavu i odradis sve kako treba, a glavu odnesi kod Igora na grbavicu on ekstra radi. Pozdrav
 

MyX

Član
aaaaah difoni su takozvane gumice ventila, pa sto ne sutite...

Ja sam ih jedva nasao za 16V motor.

slazem se sa Flexom, skini glavu, povadi, odnosno promjeni vodice, gumice, poravnaj glavu, uslajfaj ventile, a u medjuvremenu ispitaj i podizace ventila i naravno ne zaboravi dihtung glave i to je to. VALJDA
 
Član
a moze bit i da je stublina dobila ris ili vise riseva ako ga je preforsiro jer tefloni izgore najcesce od preforsiravanja
 

MyX

Član
a sta ako mu je samo vrisnuo dihtung glave pa mu ubacuje ulje u kompresioni prostor

a sta ako mu je glava naprsnula pa i zbog toga dimi


mozemo do sutra postavljati pitanja ''a sta ako'', naravno ako je vec odlucio rijesiti taj problem i ako otvori motor, onda neka sagleda i ispita sve i to je to
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top