Dimenzije kutije?

Dimenzije kutije?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
ovakva tebi treba drug za taj zvucnik...sad je u njoj isti takav blaupunkt...
samo ovo je slot-potr kutija pa ti tesko mogu objasnit sta da napravis...a rezultati su za ne povjerovat
 
Član
IGY je napisao(la):
eddo opet ti dajes savjete dfa neko drugi radi
nesto sto je pitao da uradi sam
pa jel te stid vise

jest stid me, uzasno me stid ... samo neznam koga :icon_question: ... tebe me nije stid to znam ... takodje kad si vec odlucio pisat na ovu temu, umjesto sto spamas, mogo si djetetu napisat kolka mu RUPA treba ... cek jel ja to dobro skonta ... pa ti igy ... ti od svog svijeta? ... ti da spamas ... ma nemoguce ... :lol:
 
Član
a jel moze kutija bez PORTA,,,bil bio dobar efekat,,al su u mene dva blaupunkta,,,nabavio sam vunu da mogu ispunit kutiju,,,sutra sam mislio pocet radit,,,,vec sam sebi nactro kako da izgleda,,

 
Član
malo si se zezno ... posto sam imo tehnicko crtanje pa vidim jbga :) ... neznam tacno kakve si dimenzije ti imo u glavi i kakvu si kutiju mislio pravit, al kutija koju sam ti ja ajmo rec preporucio je bila trunkicu veca od te i nije imala 2 komore ili ti ga wooferi nisu bili odvojeni pregradom izmedju ... to kao prvo, a kao drugo, ako si mislio pravit kutiju bez porta (RUPE), onda bi trebo pravit znatno manju kutiju od te koju si sad zasad planiro ;) ...
 
Član
te su dimenzije sto si mi dao,,samo sam ja dodo jos po dva cm(vanjska mjera),,pa kolika treba bit onda kutija kad nema portova,,koliko litara?,,i jel bolje sa 2 komore ili sa jednom?
 
Član
slusaj idi na google, kucaj DLS SOUND HANDBOOK 2006 ... izace ti link za PDF file, skini ga, procitaj ga (nadam se da znas engleski) ... onda cemo pricat dalje ... pozdrav
 
Član
vidim da niko nije pogledao TS parametre...naime ti subovi su za kompresiju treba im oko 27L za jedan ako idu dva onda treba duplo.

znaci bez portova i kerefeka. kompresija i cao. ako hoces da svira glasnije onda treba izracunati kutiju kako treba i obicno port ispadne jako dugacak. posto nemas neko znanje oko ovoga za pocetak slozi kompresiju nije greda i ako fulis par litara. iz iskustva mozes napraviti kutiju 60L bez pregrada.

pozz
 
Član
znaci da pravim sa portom,,,,a samo me jos zanima sa 2 komore ili sa jednom?

Faris_D je napisao(la):
vidim da niko nije pogledao TS parametre...naime ti subovi su za kompresiju treba im oko 27L za jedan ako idu dva onda treba duplo.

znaci bez portova i kerefeka. kompresija i cao. ako hoces da svira glasnije onda treba izracunati kutiju kako treba i obicno port ispadne jako dugacak. posto nemas neko znanje oko ovoga za pocetak slozi kompresiju nije greda i ako fulis par litara. iz iskustva mozes napraviti kutiju 60L bez pregrada.

pozz

ok,,sutra znaci pravim kompresionu,,jedna komora,,i natrpat vune unutra,,kutija oko 60 litara,,jel tako?
 
Član
ne nisi dobro shvatio. ti subovi koje imas su namjenjeni za kompresiju. kompresija je kutija koja nema bas reflex portova/rupa. kontas?

generalno ako se stavljaju dva suba idu u jedan zajednicki volumen. znaci bez pregrada. u slucaju da hoces ih pogoniti sa dva razlicita pojacala onda je bolje da su u dvije odvojene kutije.

blaupunkt nije neka marka niti je neka kvaliteta zvucnika tako da je bolje da ih stavis u kutiju previdenu za njih tj kompresiju. nije to alpine R type koji po TS parametrima je za kompresije ali zbog svoje jako dobre konstrukcije moze svirati i u bas reflex kutijama.

ocito da sam poslao post prije tvog edita...:)
 
Član
znaci dva woofera u jednu kutiju,,u kutiji samo vuna,,,nema portova,,,kutija 60 litara,,to je to,,da sutra mogu bez brige pocet
 
Član
pocni sutra bez brige.

"vuna" se stavlja po malo. pa malo slusas pa dodas malo pa opet slusas i sve tako dok ne nades perfektan omjer.
 
Član
eto ljudi napravio sam kutiju ugradio u auto,,,,,,al uglavnom zvuk je bombastican,,,sve se trese,,hvala vam na pomoci,,,
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top