Dimenzije kutije?

Dimenzije kutije?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Zanimaju me dimenzije kutije,,,imam dva Blaupunkta GTw 1000 Mk II (800 wat..200 wat RMS ),,,dali je bolje napravit jednu kutiju ili dvije odvojene,,,i trebal li ona rupa na kutiji,,i da pitam zasto ona sluzi,,jel bolje sa njom ili bez nje,,posto se nerazumijem toliko u to...

zaboravio sam napomenut da je 10 incha
 
Član
Port (ili ti rupa) ti je za tuniranje kutije, a kutija bez nje ti se zove kompresiona!
Kojim pojacalom planiras to pogoniti?
Ja bi uradio jednu kutiju...sad
 
Član
druze nemam nista protiv da to sam sebi radis, al bi ti najiskrenije predlozio da to das nekom drugom da ti uradi ... i kutiju i da ti to sve pospaja ... dovoljno je jednom da ti neko drugi to sve uradi i onda ces (ako naravno budes gledo sta cojk radi) moc sam sebi to sve radit uz eventualno malo pomoci od nas sa foruma ... vako mislim da ce to ic dosta teze ... a sto se kutije tice, ako si odlucan da sam to radis, uradi kutiju od nekih cca 60-tak litara, ne vecu i tuniraj je na nekih 50-tak herci (kad se odlucis za tacne dimenzije kutije, javi mi pa cu ti rec kolka ti RUPA treba bit :lol: :cool:) ... pozdrav i sretno
 
Član
eh to me zanima,,,kako cu saznat najbolje dimenzije,,i to 60 litara,,kako to da saznam,,dali ce imat 60 litara kada to uradim,,,mislio sam obicnu kocku napravit,,samo dimenzije me zanimaju

evo naso sam podatke o wooferu na netu:

Maximum power
Nominal power handling (Watt): 200
Maximum power handling (Watt): 800
Frequency response (Hz) -10 dB: 35-1.000
Efficiency (dB / Watt / 1m): 88
Efficiency (dB / 2,83 V / 1m): 91
Nominal impedance (Ohm): 4

Woofer
Installation depth (mm): 125,5
Diameter installation hole (mm): 233
Diameter cut out (mm): 245
Material loudspeaker basket: Steel
Colour loudspeaker basket: transparent black
Diameter membrane (mm): 250
Membrane material: Injected PP
Membrane form: Cone
Membrane colour: titanium silver
Beading material: Rubber
Size voice coil (mm): 50
Material voice coil body: Kapton
Wire material voice coil: Copper
Magnet material: Ferrite
Extended pole core (EXP): Yes
Vented pole core: Yes
Connection type: Clamp
Surface material: Silver
Loudspeaker grill: Yes
Thiele-Small-Parameter fs (Hz): 35
Thiele-Small-Parameter Qts: 0,61
Thiele-Small-Parameter Qes: 0,67
Thiele-Small-Parameter Qms: 6,8
Thiele-Small-Parameter Vas (l): 28
Thiele-Small-Parameter Xmax (mm): +/- 8

General
Diameter (mm): 250
Number of lines: 1
Technology: passive
Category: Loud speakers
System: Subwoofer
 
Član
nebi ja nikom vuko,,,ja bi to sam radio,,,samo mi treba mala pomoc oko dimenzija,,,veca mi je fora da mogu rec ja sam to pravio,, :D
 
Član
Bekir_SA je napisao(la):
odvuci ba auto eddi on ce ti to sve sje** :lol:

:D ...

CrueL je napisao(la):
nebi ja nikom vuko,,,ja bi to sam radio,,,samo mi treba mala pomoc oko dimenzija,,,veca mi je fora da mogu rec ja sam to pravio,, :D

kad bi ti bio voljan samo maaaalo prelistat ovaj forum, barem 300 puta je napisano sve sto tebe zanima, samo kad bi se tebi trazilo ... litraza kutije se racuna tako sto sve stranice kutije (visina duzina sirina) pomnozis (u decimetrima ne u centimetrima) i broj koji dobijes je broj litara kutije. primjer:

V (volumen) D (duzina) S (sirina) V1 (visina)

V = D x S x V1

D = 80 cm = 8 dm
S = 25 cm = 2,5 dm
V1 = 30 cm = 3 dm

pa unesemo u formulu:

V = 8 x 2,5 x 3 = 60 litara

eto ti kutija od 60 litara ... naravno ovo su unutrasnje dimenzije kutije, ti sad na to moras dodat i sirinu materijala od kojeg ce se pravit, mada s obzirom da ti je ovo prvi put da se igras oko ovakvih stvari, nemoras pretjerano puno paznje obracat tome ... sretno u projektu ;)
 
Član
hvala na informaciji,,,,i kolika treba biti rupa na kutiji,,,i izvini sto pitam,,jesul to dimenzije kutije za jedan woofer ili je to vec za dva woofera?
 
Član
CrueL je napisao(la):
hvala na informaciji,,,,i kolika treba biti rupa na kutiji,,,i izvini sto pitam,,jesul to dimenzije kutije za jedan woofer ili je to vec za dva woofera?

ma za 2 gdje ces jednu 10-ku u 60 litara kutiju sta je tebi hehe ... rupa mere jedna a mere i dvije, to je manje vise do tebe ...
 

IGY

Član
eddo opet ti dajes savjete dfa neko drugi radi
nesto sto je pitao da uradi sam
pa jel te stid vise
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top