Dijelovi/servisi za Peugeot vozila

Dijelovi/servisi za Peugeot vozila

Član
Auto: Peugeot 307, 2.0HDi 66kw
Autodijelovi MOTOREX

-Total 5w40 Quartz 9000 4L - 54KM
- Filter ulja - 12KM (ima i od 9KM)
- Filter zraka - 20KM (ima i od 15KM)
- Filter nafte - 16 KM

- Slijedece stavke su informativnog karaktera nisam kupovao:
Amortizeri prednji
-125,00 km po komadu Bilstein
-odbojnici amort 10,00 km po komadu, garancija 2 godine

Amortizeri zadnji
-115,00 km po komadu Bilstein
-89,00 km po komadu QH
-odbojnici 19,00 km po komadu, garancija 2 godine
 
Član
Zavisi koji ti je motor. Novi 1.6 HDI imaju skuplji filter nafte, dok stari 2.0 jeftiniji. Ja sam oko 80 platio sebi za 1.6 HDI.

Još jedan info: Amortizeri gepeka za Peugeot 307 su 39km po komadu u Motorexu. Godina dana garancije. Neki engleski proizvođač.
 
Član
AE Škico Konjic
Veliki servis komplet sa svim me izasao 640 km ( mjenjane kocnice diskovi i pakne)
i neki dan 90 km 4 nova grijaca ...
 
Član
Zadnji diskovi 307
157KM/komad - (diskovi su sa integrisanim lezajevima i nekim djidjama za ABS)
plocice 32KM
SimImpex doo
 

A69

Član
Zna li neko gdje se moze naci ventilator za hladnjak, po mogucnosti u Tuzli i u blizini, ali moze i dalje?
 
Član
Da malo osvjezimo temu:
U subotu sam isao na servis u Citroen Pavic Tuzla i mogu vam reci da sam prijatno iznenadjen cijenom i uslugom.
Imao sam nekakvih problema sa autom i isao sam raznim serviserima medju kojima je i Francuz iz Tuzle.
Jedan od problema je bio i problem sa gasom o kojem sam davno ovdje negdje pisao i koji me je izludjivao, u Francuzu su mi rekli kao nekakav filter zacepljen pa treba auto "procepiti" , drugi jedan majstor kod kojeg sam redovno isao mi je rekao kao problem sa saugom..... uglavnom svako daje dijagnoze a auto radi isto.
Tako da sam rekao odo u ovlasteni servis pa koliko god moram platiti samo nek poprave auto.
Uradio sam sljedece, auto Peugeot 207 1.4 HDi:
-Komplet mali servis (cijene sad ne znam napamet ali ako nekog interesuju mogu pogledati na racunu),
-Mjenjanje prednjih diskova od Valea ( 95KM ) i disk plocica od Valea (45KM),
-Spajanje auta na dijagnostiku, upalili mi opciju da se svjetla sama pale nakon startanja motora, brisanje gresaka koje su bile za prekidac kvacila,
-Zamjena prekidaca kvacila ( 32 KM ) koji je pravio problem sa gasom i sada nakon vise od godinu dana auto mi radi normalno,
-Ciscenje protokomjera zraka,
-Balansiranje guma,
-Dosipanje rashladne tekucinje,
-Mjenjanje nekakvih dihtunga i sarafa na karteru.
Ovo sve sa njihovom uslogom je kostalo 438KM sto meni nije puno racunajuci koliko sam zivaca i vremena potrosio sa ovim servisima.
Od ovog servisa samo znam da od sad svaki put idem u ovlasteni servis, jer cijene su tu negdje a ljudi su obuceni i rade profesionalno svoj posao.
Pozdrav.
 
Top