Dijelovi/servisi za Peugeot vozila

Dijelovi/servisi za Peugeot vozila

Član
Kolege kao sto sam vec iznosio ideju, ali nije doslo do realizacije, nadam se da nece smetati na ovaj nacin.
Ideju cu ponoviti, u ovu temu postavljati cijene dijelova, servisa i slicnih stvari koje ste mjenjali/radili na vasem limenom ljubimcu u ovom slucaju(ovoj temi) za auta marke Peugeot ;), a ostale kolege neka otvore za druge marke.
Navesti koje auto je u pitanju, koji dio/servis cega, gdje, koliko para i ostale info. koje mogu biti od koristi. Isto tako nebi bilo lose napisati koje simptome je imalo auto pa je bila potrebna zamjena dijela i tako dalje..

Ev da ja otpocnem :)

Auto: Peugeot 307 2.0HDi 66 kw 2003g
Dio: Zadnje disk plocice (ICER)
Cijena: 50kmsa ugradnjom
Servis: Francuz (kupljen i ugradjen dio kod njih)
 
Član
Auto: Peugeot 307 2.0HDi 66 kw 2003g
Veliki servis(zupcasti remen, spaneri,vodena pumpa,mikroremen)
Cijena: 320km sa ugradnjom
Servis: Francuz
 
Član
Auto: Golf V 2005 god, 1.9 tdi 77 kw
Vanjski kinetički lezaj na prednjem desnom tocku
Cijena: 60 KM sa ugradnjom
Servis: HAME OPEL
 
Član
Dzeniii je napisao(la):
Auto: Golf V 2005 god, 1.9 tdi 77 kw
Vanjski kinetički lezaj na prednjem desnom tocku
Cijena: 60 KM sa ugradnjom
Servis: HAME OPEL
Drug procitaj prvi post, samo za Peugeot, a ako hoces otvori za VW u garazi VW;)
 
Član
Auto: Pežo 307 1,6 HDI 80KW, redizajn
Servis: Ovlašteni servis Blok, Sarajevo.
Cijena dijelova:

0831V4 - set zupčastog remena - 250KM (tražite set, jeftinije je nego pojedinačno, kao što se vidi ispod)
--------------------------------------
0816G7 - zupčasti remen - 173,10KM
082988 - rolna - 86,34KM
083048 - španer - 76,86KM
--------------------------------------
1201G9 - pumpa vode - 107,23KM
5750YJ - mikro-remen - 42,06KM
5751E5 - španer alternatora - 66,63KM

Alu šaraf: 5KM
Ukrasna kapica: 4KM
Žabice za tapacirunug: 0,40KM komad
___________________________________________________
Servis: "Struja", Vojkovići, I. Sarajevo
Dijelovi plus usluga: Zamjena reglera, remenice na alternatoru - 300KM
___________________________________________________
Servis: "Ikić", I. Sarajevo, aerodromska cesta
Zamjena ulja, filter ulja, filtera zraka, klime, nafte, usluga: 220KM
Spona 65KM, krajnica 15KM, usluga zamjene 15KM
 
Član
leon1p je napisao(la):
zaglavio mi se starom CD u 307-ici ima li ko da popravlja to

:D drug mislim nije bauk to neki veliki ne znam kako se snalazis sa alatom :D meni se to desavalo 2-3 puta na 206

ugl prvo pogledaj da li slucajno u automobilu ( na nekim 307 i 206 dolazi kao dodatna oprema) multi diska za 6 Cd ova nalaze se nekad u gepeku nekad u pretincu

ugl ako nemas multi disk vrlo jednostavno odsarafis 2 sarafa izvadis Cd player ( ja licno sebi oznacim konektore ) , skines masku i pincetom ga izvadis ;)

a druga preporuka kupi fino Mp3 sa Usb ili klasik mp3 to je 100-120 km i rijesi problem fabricki je po meni smece
 
Član
Pozz,
Ja sam do sada mjenjao unutarnji blatobran ( Crni plasticni dio ) na prednjoj lijevoj strani, narucio sam ga u Riku, cijena je bila oko 40km, ne sjecam se sada tacno.
Gume su mi bile najpovoljnije u Vibi, jedna zimska Savina 185x60x15 je bila oko 90km sa montazom.
Do sada dijelove za mali servis sam uzimao u Motorexu, nekako su najpovoljniji mada sam cuo da preko puta Krekine direkcije na ircu ( Tuzla ) ima nekakva povoljna prodavnica autodjelova.
Kada sam kupovao auto na pregled sam ga vozio u autokucu Pavic Tuzla, pregledali su detaljno auto i dijagnostika, kostalo je 30KM.
Stop prekidac sam uzeo u Francuzu, Tuzla, kostao je oko 25KM.
Mjenjao sam sijalice za kratka svijetla, Osram Cool Blue 34KM komplet, kupio u Bingu.
Auto je Peugeot 207.
 
Član
-Senzor temperature 45km (u ovlastenom servisu)
-Oba fara nova 200km, nisu orginalni
-zadnja lijeva stopka 60km, nije orginalna
-semering poluosovine i ulje za mjenjac 70km ( u ovlastenom servisu)
-Brisaci 80km iz Unitrad-a

napisem jos sta ako se sjetim :D

Sto se tice karoserijskih autodijelova u sarajevu je najjeftiniji VELAS KOMERC u Blazuju ?
@darioto: Gdje je ovaj RIK?
 
Član
Riko servis je starom cestom kad se ide od kreke prema bukinju preko puta energopetrola. imas ih isto preko puta bkc-a na ircu al na juznoj magistrali i imaju prodavnicu na putu za gradinu preko banje ( odmah na pocetku kod panonskog ).
 
Član
Riko servis je starom cestom kad se ide od kreke prema bukinju preko puta energopetrola. imas ih isto preko puta bkc-a na ircu al na juznoj magistrali i imaju prodavnicu na putu za gradinu preko banje ( odmah na pocetku kod panonskog ).
Riko je u Tuzli, ne znam da li ima i u drugim BH gradovima.
 
Član
Evo neki dan sam kupio sve dijelove za mali servis u Auto Parts Tuzla, za Peugoet 207 1.4HDi:
Ulje Total 9000 Quarc 5W40 5L-50KM, sve isto kao u Motorexu.
Filter Goriva 48KM
Filter zraka motora 8,5KM
Filter ulja 9KM
Filter klime bio 32KM ali posto sam uzeo sve za servis a ovo mi bilo skupo dali mi 20% popusta tako da sam ga dobio za oko 25KM ali se primijeti kvalitet filtera u odnosu na stari.
Eto to je to za sada.
Pozdrav
 
Član
E ovako :D
Mislio sam da treba mijenjati lamelu i korpu pa sam odvezao kod majstora. Rasklapao je auto nije trebalo mijenjati. Sipao je ulje u kvacilo, dosipavao ulje motora, popravio mi rikverc (svijetlio non stop), zamijenio mi druk lezaj i kuglu kod prednje desne gume. (sve nove dijelove ubacujem) sve me izaslo 270 KM. Autoservis BUCO, Jelah
 
Top