dihtung glave motora ili glava motora ?

dihtung glave motora ili glava motora ?

Član
semie je napisao(la):
jbg dihtung je promjenjen ( placen 85km ) ali auto se isto ponasa ali samo time sto ne pusi vise . . . i ono sto kaze majstor otisla glava motora . . .
trenutno trazim glavu motora za 1.9 d da je negdje na ovom podrucju tuzla bijeljina i tak samo da nije daleko od tz . . .
DAL DA OTVORIM NOVU TEMU ?

niste nosili glavu na testiranje:icon_eek:
jesam ti fino napisao da ne cinis moje greske
 
Član
ArminM je napisao(la):
semie je napisao(la):
jbg dihtung je promjenjen ( placen 85km ) ali auto se isto ponasa ali samo time sto ne pusi vise . . . i ono sto kaze majstor otisla glava motora . . .
trenutno trazim glavu motora za 1.9 d da je negdje na ovom podrucju tuzla bijeljina i tak samo da nije daleko od tz . . .
DAL DA OTVORIM NOVU TEMU ?

niste nosili glavu na testiranje:icon_eek:
jesam ti fino napisao da ne cinis moje greske

Heh, kako ljudi hoce da prodju jeftinije...jbg na greskama se uci!
 
Član
Dejan 16v je napisao(la):
ArminM je napisao(la):
semie je napisao(la):
jbg dihtung je promjenjen ( placen 85km ) ali auto se isto ponasa ali samo time sto ne pusi vise . . . i ono sto kaze majstor otisla glava motora . . .
trenutno trazim glavu motora za 1.9 d da je negdje na ovom podrucju tuzla bijeljina i tak samo da nije daleko od tz . . .
DAL DA OTVORIM NOVU TEMU ?

niste nosili glavu na testiranje:icon_eek:
jesam ti fino napisao da ne cinis moje greske

Heh, kako ljudi hoce da prodju jeftinije...jbg na greskama se uci!
ma kakvi jeftinije ja sam njemu odvezo i reko da radi sve nisu pare problem . . . nasao sam glavu motora upakiranu za 450 km a nudi mi drugi prodavac motor na autu da ga mogu isprobat za nestvo nise od 1000 km , kaze tata sta cemo , ma sigurno je bolje i isplati se uzet motor sa manje kilometraze jer ovaj je dosta preso a i novija je tipa motora 2001 ja mislim :icon_rolleyes: sta vi kazete?
technoGeek je napisao(la):
30 maraka ravnjanje glave s testiranjem ;)
a kad je majstor skinuo glavu kaze da je nije trebalo ravnjat al et on ju je radi reda poslo na ravnanje . . .
roki_actros je napisao(la):
Da nije "zakovan" termostat pa se pregrije ? Je li to provjereno :D
nije radi termostat bas smo to testiral :icon_rolleyes:
 
Član
cuj nije bilo potrebno ravnat:icon_eek:
bogati mislio sam da sam ja naisao na levate, al eto ima i gorih
glava se mora obradit prije vracanja na blok, to nisam ni ja znao dok nisam naucio na svojim greskama, opalilo me dobro po dzepu, zato budi pametan, i dobro se raspitaj sta i kako, ali jedno ti moram podvuc

glava se mora ispitat!!!!!
OBAVEZNO
 
Član
A ravnao ju je radi reda,pa zasto ju je onda ravnao i vracao na motor i tek sad ustanovio da je otisla?Da sve to lijepo naplati :icon_biggrin:
 

rs6

Član
nema te glave koja se nakon skidanja ne mora ravnat' ...... nego ti fino odi i kupi jos jedan dihtung, pa skini glavu na ravnanje i ispitivanje ( autocentar - Cerik ) prema brckom i termostat promijeni pa smontiraj sve i morat ce radit ....
 

rs6

Član
tvrdoglavi je napisao(la):
hajd nek neko objasni zasto se mora ravnat,nisam to znao a zanima me ;)

zato da bi glava bolje zaptivala na dihtungu, jer dihtung koji je nov je ajmo reci idealno ravan ( barem treba da bude ) a glava kod auta je pretezno aluminijska i onda pri visokim temperaturama koje se odvijajau pri sagorijevanju unutar motora glava se blago izvitoperi ( mikronski ) i zbog toga se treba poravnat da se ne bi gubila kompresija ( da ne izbija ) da ne nabija pritisak u rashladni sistem gdje moze doci do pucanja crijeva i vece havarije, kao sto je pregrijavanje motora, pucanje karika, propaljivanje klipova i tako tih stvari ....


zadovoljan ??? :)
 
rs6 je napisao(la):
tvrdoglavi je napisao(la):
hajd nek neko objasni zasto se mora ravnat,nisam to znao a zanima me ;)

zato da bi glava bolje zaptivala na dihtungu, jer dihtung koji je nov je ajmo reci idealno ravan ( barem treba da bude ) a glava kod auta je pretezno aluminijska i onda pri visokim temperaturama koje se odvijajau pri sagorijevanju unutar motora glava se blago izvitoperi ( mikronski ) i zbog toga se treba poravnat da se ne bi gubila kompresija ( da ne izbija ) da ne nabija pritisak u rashladni sistem gdje moze doci do pucanja crijeva i vece havarije, kao sto je pregrijavanje motora, pucanje karika, propaljivanje klipova i tako tih stvari ....


zadovoljan ??? :)

tako brate dragi :D hvala ;)
 
nije istina da se bas svaka glava mora ravnat, glava se stavi na stroj, stroj se dovede u "0" i vidi se sa komparaterom koji stroj ima na sebi odstupanje u ravnini.Inace komparator ima osjetljivost do po 1 stotinku mm.
ako je to do 0.05mm onda se nema sta dirati osim ako hoces ravnat glavu bezveze.
 
electroboy je napisao(la):
nije istina da se bas svaka glava mora ravnat, glava se stavi na stroj, stroj se dovede u "0" i vidi se sa komparaterom koji stroj ima na sebi odstupanje u ravnini.Inace komparator ima osjetljivost do po 1 stotinku mm.
ako je to do 0.05mm onda se nema sta dirati osim ako hoces ravnat glavu bezveze.

;);)
Tocno tako...i isto tako nisu sve glave iste i nemogu se ravnati 10 puta,sve ima svoje granice...ali naravno valja ispitati da li je ispravna i da li je treba ravnati
 

rs6

Član
electroboy je napisao(la):
nije istina da se bas svaka glava mora ravnat, glava se stavi na stroj, stroj se dovede u "0" i vidi se sa komparaterom koji stroj ima na sebi odstupanje u ravnini.Inace komparator ima osjetljivost do po 1 stotinku mm.
ako je to do 0.05mm onda se nema sta dirati osim ako hoces ravnat glavu bezveze.

pa da bas to samo sto nisam sve naveo, znaci bilo kako bilo uvijek je moras stavit na stroj da bi se premjerila komparaterom koji je na stroju .... znam na sta mislis .... ali je veoma rijetko naletiti na glavu koja se ne mora ravnat' bas u ovakvim slucajevima gdje pukne dihtung .....
 
Top