dihtung glave motora ili glava motora ?

dihtung glave motora ili glava motora ?

Član
ewo ovako dajte pomozite
danas kad sam nakon 5 minuta voznje stao u prodavnicu i auto je radilo najednom poce da se trese , trokira , i izbacuje "bijelu dimnu zavjesu" ama ljudi da je to malo pocelo da dimi, to je ko lokomotiva zadimilo i ne prestaje i tako ponovo poce neprekidno i u voznji nakon 50 tak kilometara i sad poce da trosi vodu i tako da sam za 100 predenih kolometra nasuo 5 litara vode ! ! ! svratih kod vise majstora u gradu svi kazu il je dihtung glave motora ili je glava motora . koji su sad simptomi dihtunga a koji glave ?
sad ako je nesto ovako slicno imao neka kaze jer bolje je uraditi dihtnug nego glavu ?
u pitanju je clio 1.9d
pomozite . . .
 
Početnik
Fazon je sto su simptomi isti, zato su ti majstori i rekli da bi mogao biti ili dihtung, ili puknuta glava...kad se skine glava, znat ces sta ti je raditi..
 
Član
oggy ma kazu oni da se prvo glava mora ispitat pa onda dalje (samo me prepadaju)
a nije pomijesao vodu i ulje na svu srecu . al je potrosio 5 litara vode i dimio je ko lokomotiva , trebao sam slikat da vidite ne bi mi vjerovali , zato ga necu voziti dok ne popravim .
imal gdje dobar majstor u tz ili u okolini al da dobro radi . . .
 
Član
meni je poceo da pregrijava i dospem vode i tako isto ko tebi trosio vodu ljetos, bilo je do dihtunga, ali ja sam svakako tada stavio vtec glavu... Nego, meni auto nije dimio uopste, samo je gutao vodu i dizao temperaturu....

To ce se 100% znati kad se otvori...
 
Član
ovaj je dimon,trokiro,gutovodu, al NIJE dizo temperaturu I kad ga startas baco vodu iz boce .
evo naso ja majstora za 5 minuta u kalesiji vozim ga u ponedeljak kaze 200 stoje dihtung pa javljam vam u ponedeljak sta se radilo . . .
Hvala raja . . . vaki ste:cool::cool: . . .
 
Član
a sta nesto kazu kad se pregrije motora a ne otvori termostat onda ode dihtung :icon_question:
ja ove majstore na svoju ruku nikad necu skontat :icon_rolleyes:
 
Član
ma ne bi to djabe otislo moro je to neko sjebat. . .
ne vozim samo ja auto pa zato kazem ima jos ovih dvorskih luda sto ga ganjaju pa zato al sta cu ja . . .
al ja ga nikad ne forsiram niti ga pregrijavam i zna da nisam ja . . .
zato kad ga popravim kljuc u gace i odo ja evo im sipak heh :icon_smile:
al gotovo je moram to uraditi il osta bez auta . a moj savjet svima koji hoce da kupe reno nek podebljaju novcanik :lol:
 
Član
ti se to nesto zalis jel:D
ja sam 3 puta otvarao motor i radio glavu, tako da ti puno treba da me stignes, vodeci sam u tome:D:lol::lol::lol:

kad se skine glava obavezno se mora ispitat ( uci na mojim greskama ) moju majstori nisu ispitali pa su mi onda samo belaj napravili
kod mene doduse nije trosio toliko vode, ali otvorene voznje 90-ak kilometara potrosi mi skoro cijelu bocu
 
Član
semie je napisao(la):
evo naso ja majstora za 5 minuta u kalesiji vozim ga u ponedeljak kaze 200 stoje dihtung pa javljam vam u ponedeljak sta se radilo . . .
Jeftino mi nesto dvije stoje promjena .Treba obavezno pregledati glavu i vjerovatno je poravnati kod majstora koji ima iskustva, da nebi morao ponovno otvarati motor nakon sto uradis prvi put.
 
Član
roki_actros je napisao(la):
Na 100.000 1,9 diesela 1 je glava stradala..Dihtung glave u lijevom uglu pukne, nista strasno..
nije clio 1 nego clio 2 1999 god. ah ali ovaj moj ima trenutno predenih 327 000 km bez ijene generalke :icon_biggrin:
GTI FAN je napisao(la):
semie je napisao(la):
evo naso ja majstora za 5 minuta u kalesiji vozim ga u ponedeljak kaze 200 stoje dihtung pa javljam vam u ponedeljak sta se radilo . . .
Jeftino mi nesto dvije stoje promjena .Treba obavezno pregledati glavu i vjerovatno je poravnati kod majstora koji ima iskustva, da nebi morao ponovno otvarati motor nakon sto uradis prvi put.
samo majstor mijenja dihtung a glavu nosi na ravnjanje u zivinice ili u tz
evo jutros upalio auto hoce da svu vodu izbije preko cepa na boci znaci da je dihtung . evo tata odvezao auto majsotru pa cemo videjt sta je javit cu vam . . .
 
Član
jbg dihtung je promjenjen ( placen 85km ) ali auto se isto ponasa ali samo time sto ne pusi vise . . . i ono sto kaze majstor otisla glava motora . . .
trenutno trazim glavu motora za 1.9 d da je negdje na ovom podrucju tuzla bijeljina i tak samo da nije daleko od tz . . .
DAL DA OTVORIM NOVU TEMU ?
 
Top