Diamant srebrna octavia by hakkler

Diamant srebrna octavia by hakkler

Član
Tnx. kolega
drinks.gif
 
Član
malo se šarafilo oko auta i konačno je zamijenjen element koji me od prvoga dana dosta živcira..a razlog tome je i što me ostali sudionici u prometu nisu baš "doživljavali".

Zamijenjena je jednotonska "fićo" sound truba.:D



Donator je dvotonska.. neka talijanska..piše na njima "Tipo"..a na kutiji sa zadnje strane "fanfare" :icon_twisted:



Zvuk..osim što je dosta glasniji i reskiji..nema baš onu dubinu kao što je imao npr. otac na G4..i općenito vag grupacija..ali po prvim reakcijama pješaka i vozača automobila u centru grada koji se prestrojavaju iz trake u traku i bez žmige..tipa brzi i žestoki..ili spavaju na semaforu..truba ima čak vrlo dobar pozitivan učinak na te "indijance".
ugl. čuje se baš fajn...i to dosta
yahoo.gif


Prvobitna zamisao je bila da se trube razdvoje..tj. da se jedna stavi u prednji desni usisnik na braniku..al nakon konzultacije sa strujićem iz "opel" servisa :D ..stavljene su obje na njihovo pripadajuće mjesto.(uz dodatni relej):icon_biggrin:



i jedna noćna za kraj..tek toliko..ak netko možda razmišlja o kreditu :D
19042011590.jpg


možda ako ulovim vremena.. drugi tjedan pofarbam zadnje parking senzore
 
Administrator
a sto si je mijenjao? bas ima fin zvuk?:D


ja bi sad onu svoju iscupao, koliko kresti:lol:

nego sta ce ti relej? zar nije samo plug and play;)
 
Član
nije baš da se samo prišteka jer je tvornički predviđena samo jedna.

Kad sam probal direkt na aku spojit obje jedva da su zakmečale :lol:

Svaka zasebno uši para..

A i strujić koji je sve to spajal preštekal mi je konektor jer origigi nije pasal...a i on je rekel da mora ič relej..
 
Član
bilo ružno vrijeme prošli tjedan..tak da ništa od farbanja po autu..
al evo jedan kratki video..išao se nači s Škoda ekipom

pa da podijelim s vama :icon_smile:

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Iu6lapjMpGA[/video]

kamera od mobya je između naslona za glavu i zica :D
(mislim da se i nova truba negdje čuje..i to na dva mjesta)
 
Član
znao sam da će to prvo upast u oko :D

a čuj...kg/ks...nemreš mu baš na branik skočit.
eventualno u drugoj do treće :D
 
Početnik
a dobro dizelski NM su malo prevagnuli ali zakratko,ali opet ti imas ono NESTo sto on nema tj POTROSNJU,tako da nemoze i jare i pare..RS je najbolja mala jurilica svog doba,kojoj vecina auta nemoze pera odbit a Octaviana je limuzina koja sluzi za plovit po cestama itd tako da je sve opravdano;)
 
Član
Malo da skinem paučinu s garaže..

da napišem koju i stavim koju sliku s "toura" dok sam bio na godišnjem.

Autić s još relativno novim šlapama (SC3) se odlično ponaša na cesti i vozeči 30% AC i ostatak po D1 je dao rezultat (za neku drugu temu) koji nisam ni na 15" postigao..a kamoli na 17". S tim da je po AC bilo ugl.130++ :D



prijeđeno 382km i ima za još 900km ...pa ti računaj uz prosječnu od 74km/h kolko auto troši ako malo paziš :icon_biggrin:

to se ugl. istopilo na povratku gdje mi se je jedan Austirajanac s passatom karavanom krvi napio i glumio prometnika u krajnjoj lijevoj s 105km/h jer tak piše na semaforu kao preporučena brzina...tak da je trebalo dobra 3,4 km da ga stjeram u desnu traku s non stop upaljenim dugima pa i trubom..išlo se i prek 150 u IV-toj.Mislim alo..srednja ide 110-120 krajnja desna 80-90 a on glumi u lijevoj s 105...joj da postoji peticija da im se zabranjuje vožnja lijevo trakom u HR odmah bi potpisal...ista šema i na ac KA-ZG...katastrofa...čak su i mađari med i mlijeko za njih..zato je D1 majka..plahneš ga po punoj dok se nije ni snašao ak treba.

evo tu i tamo koja morska sličica...


i na povratku s g.o.-a stali u Rastokama(SLunj) da vidimo malo te kučice na vodi..
Pravi natovareni Čeh stao iza mene :D
220720111004.jpg
.

Kako se došlo doma ...bilo mi več pun kufer gledat ove senzore nepofarbane pa se krenulo malo u DIY.









Evo u par slova i slika kako je utrošeno pozitivno 2,5-3 sata. :icon_smile:

Sam branik ima 17 torx šarafa + 2 na ključ deset s unutarnje strane.
Možete i sami..al poželjne su neki puta 4 ruke..a i da imate skim raspravit kako i zašto kad to prvi puta radite.
Kad dignete haubu..potrebno je maknut onu crnu lajsnu koja dodiriva se s branikom i to lagano s lijeve na desnu stranu...lagano čupat (može i obrnuto al ja se držim one slijeva na desno)


Ispod same lajsne su vam 4 šarafa..dok su dva skrivena iza lasni koje se nalaze ispod svjetla koje kad otpustite jedan šaraf koji NJU drži..lagano lajsnu povučete prema sredini branika i izvadite ju.Tu vam se uz ove vidljive..odkrije po još jedan sa svake strane ispod lampe.To vam je tih 6 na gornjoj sredini branika koji drže

Kod zavjesica(ako ih imate)..sa svake strane su vam 3 torxa.Ako radi predugačkog nastavka za torx(tak je bilo u našem slučaju) vam nejde ključ unutra i nemate gedoru...da bi dobili prostora za to podignite auto s dizalicom na toj strani..pa će kotač malo past i dobit ćete potreban prostor bez da ga skidate.6 komada




Na svakoj strani s nutarnje strane haube..kad maknete tapecirung su vam po dva šarafa..jedan je torx..a jedan običan..desetka ključ ga riješava.to su 2+2

Ispod,s donje strane ih imate samo 3 komada torxa

I to je to..malo je veča zajebancija prilikom stavljanja jer treba i obratit pažnju na ovu bočnu lijevu..rupu di kopča treba uči.


I branik je uglavnom ovim odvrtanjem..skinut.Dobro ga je položit na neku deku da izbjegnete eventualno oštečenje ili na tronožac obložen dekom da sve možete radit u zraku..na dohvat..lakše nego čučat.


Onda ide operacija bojanja senzora u orginalnu izmješanu boju u spreju.


Potreban vam je Primer za plastiku kao temeljna boja..da se boja u spreju ne oljušti nakon nekog vremena,ne ispere ju kiša ili miniwash.Boja u spreju (zmješana kod provjerenog čovjeka koji se bavi s tim)u mom slučaju na vodenoj bazi ..jer je branik šprican s vodnenom bazom..znate gdje i zašto i kako ..može se izmješat i na nitro bazi..ko kako želi..kakva mu je boja na koju nanosi novi sloj boje. Na kraju Lak u spreju da to možete fino zaštiti i da vam se boja ne ljušti.


Senzori izvađeni iz branika(obavezno lagano s nutarnje strane da ne oštetite rupe koje su bušene da ne "knap" uđu unutra)
postavljeni u "šalung" od papira da malo zaštitim okoliš.:D


Prvo ide Primer..kao temeljna boja.Špricati s 20-25cm da ih previše ne natopite i ostaviti da se suši prirodnim putem na suncu i vjetru. Cca 15minuta..probate lagano s prstom dal je ljepljivo..ako nije onda na fazu 2 Bojanje s bojom u spreju.Stavljena je i dodatna zaštita..u vidu kante i par letvica.


Pošto se papir ponašao kao loš i natopljen šalung..napravljen je novi do malo jačeg materijala i senzori su postavljeni ovlaš u njega.
Špricati s bojom u spreju isto sa 15-20cm sa svih strana.Prvo vam ispadnu tamni i kao nije to ta boja..al prilikom sušenja..ak je boja izmješana po kodu dolazi do prave nijanse.Kad pošpricate isto ostavit da se suši prirodnim putem..s tim da u blizini vam nije neki mrav ili slično kak sam ga ja zasprejal i zaljepil pa sam moral malo popravljat.:icon_mad:


Nažalost vremenska prognoza nam nije bila naklonjena..pojavio se veliki crni oblak.. pa smo prirodno sušenje boje morali ubrzat ne visoko tehnološkom nivou.


Normalno isto tako ko sa sprejanjem...ne previše približavati fen..da se boja ne skine.

Na kraju kad je sve suho..da se ne lijepi..pošpricati s lakom...i malo pričekati da djeluje.Tj. on je brzosušeči..i ne treba čekati ko za boju ili primer.

Evo..sensori.. posprejani,pofarbani,polakirani i spremni za montažu.

Senzori se (u mom slučaju) samo prištekaju.


krene se na obrnuti postupak od skidanja branika ili ti montiranje i ovak vam to izgleda za prvu ruku

nemojte pogriješit ko ja..i ostavit ih malo više kao vani..da s bolje posuše..nego ih odmah utaknite do kraja kolko got idu
To sam napravil jel se kao spremala kiša...na koncu ništa od toga

Par slika kod sklapanja i montaže natrag.


i evo prve fotke na kaj to liči.

Mislim da je OK ispalo Jedino da nas je vrijeme i vremenski rok služilo malo bolje.. da sam mogao poštovat čisto prirodno sušenje...al i ovak je ok.

..finalni proizvod malo kasnije s malo boljom rezolucijom...s 3,1mpix na 12 :cool:


I za kraj...
P7100449.jpg

Ak sam nešto zaje... u broju šarafa kod skidanja branika slobodno me ispravite..al nadam se da će ovo nekom pomoć tko se odluči na sličan projekt..
(btw. ima još viška boje 9102)
Lajsne nisam htio farbat jer je problem s bočnima (trebaju nove) a i tak nije u orginalu kod ovog modela.
Valjda vam se sviđa sad..meni je čist ok i senzori i dalje rade kako treba :icon_smile:

Još su ostale opruge i zadnji spojeler...al i to bude kroz neko vrijeme :icon_smile:
LP i
Da vas čujem...


(P.S. ovaj dio posta.. moderator ako želi nek stavi u DIY..kad ja več nisam)
 
Član
Svaki put se oduševim tvojim iscrpnim postovima, što se tiče DIY u toku čitanja mi je još naumpalo da to treba tamo pa ću ja postaviti.

Lajsne sam i ja na Fabiji prije nekih pola godine mislio ofarbati, ali odgovorio me lakirer. Kaže za auta iz VW Koncerna se preporučuje da se kupe posebne lajse za farbanje, zato što kod ovih ''običnih'' lajsni se guli boja kad se ofarbaju. Navodno se boja guli jer njihove lajsne (VW Koncern) ispuštaju ''silikon'' na suncu koji dolazi na površinu i osvježavaju tako onu crnu boju. Kod drugih auta valjda nije tako, ali zato im lajsne nakon određenog vremena izgledaju ofucano. I dalje sam mišljenja da se ne bi trebalo guliti ako se dobro pripremi podloga, na kraju krajeva dosta ljudi je farbalo, nekome se guli, nekome ne, zavisi.
 
Administrator
odlicno kolega :cool::cool:

sad joj guzica puno bolje izgleda kako su ofarbani senzori.

De mi reci cadil ti branik sa tim nastavcima za auspuh?

imas li u planu skidanje oznaka sa gepeka?
 
Član
ništa ne čađi..tak je chipiran.
Pitanje na mjestu jer sam i ja bio skeptičan da će ta z.lijeva strana malo "dobit boju".
Čađava mehana se tek manifestira iznad 4000 okretaja kad bosch pumpica oče malo dušu pustit...do jedno 4600.
Al u zadnje vrijeme ju ne tjeram baš tak jako.
Možda s vremenom malo pocrni al auto se pere bar 2x mjesečno..tak da ništ od toga.
Nastavci mi jedino malo zajebavaju nutarnji l.senzor s nekim kvazi očitanjima...al kad priđem nekoj prepreci na manje od metar,metar i pol sve funkcionira super i nisu izgubili ništa na preciznosti nakon bojanja.
 
Član
da se malo nadovežem na prvu sliku

1282km ili ti kao 4,2 lit/100 se normalno istopilo na povratku..jer je na AC bila malo gužva koju su normalno stvarali "telci" u lijevoj s 105-115km/h pa je bilo prženja i po desnoj i vožnjom pod dugima da ih stjeram u desnu traku.

Otišao sam opet na D1 da se malo smirim i laganini kruzam..al od Karlovca do Zg a ista priča :icon_evil:

Tak da se taj prosjek istopil i na kraju je ispalo 5,5 litri

BC malo laže (za 0,2..al to je zanemarivo)

Veči shook je bil kad sam natočil do čepa da vidim koliko je to stvarno potrošil :icon_eek:


ma moglo je preko tisuču bez beda..makar sam na 17"..al nemam ja tih živaca :lol:

kad si piknem ovaj spojler
octaviars.jpg


i opruge eibach sport kit -3...iči će to još bolje i niže... :icon_smile:
 
Top