dB cup takmicenje @ King Of Balkan Sarajevo

dB cup takmicenje @ King Of Balkan Sarajevo

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Početnik
treba osigurac , a osigurac se kao na EMMA odredjuje po duzini i debljini kabla i snazi pojacala... s tim da je bitna i iskoristivost pa je recimo za AB klasu od 1KW potrebno 150A dok je za D klasu dovoljno i 100A i odgovarajuca debljina kabla , kako vidite ako imate 100A max. potrosnju i duzinu kabla od 3 metra onda vam je dovoljan kabal od 21mm2 i osigurac od 100A

za BC tablicu imate u privilniku na adresi


www.caraudio.ba/dbcup/


ili kome je mrsko da trazi ovde :

image017.jpg
 
Početnik
na zahtjev takmicara koje se odavno vec bave ovim takmicenjem a koji imaju setup-e koji se ne uklapaju u Beginner klase otvara se i tzv klasa PRO prema pravilima Beginner Open, znaci biti ce 4 klase sa istim nagradama
 
Član
momci interesuje me hoce li se takmici karamanlic iz travnika..on vozi onog zelenog kadeta..inace je autolakirer..
 
Početnik
pa ja Dule da napravimo ligu prvaka hehehehe ja mislim da ce ovdje biti drustvo 149dB+


@elmir to ces morati njega da pitas .....
 
Početnik
ako neko izvan Sarajeva misli dolaziti jedna varijanta smjestaja je Hostel

evo link gdje imate ponudu , cijene su 10Eur+ po osobi .....

http://www.hostelbookers.com/hostels/bosnia-herzegovina/sarajevo/


za rezervacije i ostalo nema problema mozemo pomoci
 
Član
Aj ti meni muha reci gdje ja idem pa mozda i skontam ovo sve, 2x30cm sub, cad11, i mislim 30kvadrata kablovi...

Nije mi jasno ovo sa osiguracima jbg mislim da je kod mene sad osigurac od 80 ili 100... jbg kad ne kontam oov
 
Početnik
ti si sa 2x30cm i 1KW i beginner C jer sa 2x30cm u beginer A nemozes , u Beginer B mozes imati max 294watt-a snage tako da sa 2x 30cm idu u beginner C oni koji imaju do 1.5KW snage...

shodno tvom pojacalu te struji koje ono trosi , kablu od 35mm i kablu duzine recimo 3.5m trebas imati i osigurac 105-125A.

Za klase za koje je predvidjeno koristenje osiguraca ova tablica koja to pokazuje je univerzalna...


znaci woofer(i) i pojacalo odredjuju klasu

pojacalo odredjuje kabal, pojacalo i kabal odredjuju osigurac..
 

IGY

Član
a bi li mogao i meni pomoci, i ako sam do nekle shvatio
2x30 sub amp 1500 rms na 1 ohm kablovi 50 mm2 osigurac ANL 200 A duzina kabla 4.5 m
 
Početnik
isto kao i anais tj u Beginner C, osigurac ti je malo prevelik i bilo bi optimalno 150A na tu duzinu, da imas 4m kabla moglo bi 200A proci
 

IGY

Član
muha je napisao(la):
isto kao i anais tj u Beginner C, osigurac ti je malo prevelik i bilo bi optimalno 150A na tu duzinu, da imas  4m kabla moglo bi 200A proci

OK hvala,
znaci pametno bi mi bilo zamjeniti osigurac i staviti 150 A
i ako mi u deklaraciji za pojacalo stoji da je 150 A minimalno, tj idealno :D
 
Početnik
pa ja vidis treba fabriku slusati a nisu ni ova pravila " nako" ......

napomena je jos da ako imas manji osigurac nece biti problem, nego je problem ako imas veci ...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top