dacia sandero stepway

dacia sandero stepway

MTR

Član
"Ponašanje u vožnji,..... u stvari sve se može objasniti jednom rečenicom: izuzetno elastično ogibljenje. Što se tiče rupa na putu, ogibljenje ih amortizuje fantastično. No pošto nije samopodesivo, malo brže vožnje na zavojima će vozača brzo natjerati da se vrati u normalu i vozi pristojno i normalno. Nagli pritisak na pedalu gasa i rekacija je skoro ništa. Jednostavno motor ima svoj ritam, pritiskali pedalu gasa do poda ili do sredine, on ima svoj tempo. Pa zašto onda maltretirati i sebe i motor. Saputnike ne, jer oni ne osjete da ste htjeli naglo ubrzati, pa neće. Kod oštrijih ulazaka automobil će otklizati prednjim dijelom, što se i podrazumijeva s obzirom da su prednji točkovi pogonski, no ni zadnji kraj neće mirovati u nekim situacijama, što objašnjavamo time da motor nije baš toliko težak da bi se sve manifestovalo na prednjim točkovima. Ako je asfalt imalo neravan - grbav, kod oštrije vožnje, koliko je to moguće sa ovakvim motorom, prednji točkovi kao da poskakuju po njemu. Logično bi bilo da otklizavaju. Automobil nije ni pravljen za ovaj tip vožnje. Na našem automobilu su bili Continental pneumatici, i ako nas pitate jako dobar odabir! Dimenzije su 195/55 R16, a širina je možda malo pretjerana za ovu težinu vozila. Širina 175 umjesto 195 izgleda manje atraktivno, ali sigurno bi se odrazila pozitivno na potrošnju ali i vozne sposobnosti. Prevelika površina rizikuje ostvarivanej slabijeg kontakta, pogotovo ako to ne zavisi od spojlera, nego isključivo od težine vozila (Stepway je težak 1.095 kg). A i motor nije baš za ovako velike pneumatike. Priznajemo da jest vizuelno atraktivnije."

ja strucnjaka hlj*e dragi , ovog treba ubit na licu mjesta :lol::lol::lol::lol::lol::lol:
 
Pored ovoga, Dacia Duster se pravo grabi, preko 30.000 komada naruceno, a i kritike sa testova su vise pozitivne nego negativne ;)
 
BHT Ovisnik
meni se stvarno ovaj sandero stepway sviđa,samo je unutrasnjost strasno jeftina i malo je veca buka pri vecim obrtajima,al je fina sto jest jest:icon_biggrin:
 
Nepostojanje zracnog jastuka za suvozaca kao standard:icon_eek:
Koliko znam samo u jos par drzava Europe je dozvoljeno prodavati automobile sa samo jednim zracnim jastukom...
 
Član
meni dolazi ovo vozilo u prvoj sedmici 8 mjeseca...
a neznam kakav su oni ppci test auto imali da voze...ocito osnovni neki bez iceg
i cijena pocetna nije 14.444KM......nego je nesto veca od ove..

mene na akciji koja je bila u 6 mjesecu je izasao 15.570KM do registracije,s tim da je regularna cijena bila cca 17.500,s tim da ima sve sto je navedeno na listi...i dodatne itd....imo sam slikice negdje iz salona moracu potrazit

a pocetkom slj.godine dolazi i duster u garazu:D
 
Član
MTR sve ti je covjek objasnio. Cool je napisao neke stvari, steta sto nema pojma o materiji o kojoj pise.

Da nema ovih objasnjenja zasto se sta desava i ok bi bilo :icon_biggrin:
 
Član
MTR je napisao(la):
"Ponašanje u vožnji,..... u stvari sve se može objasniti jednom rečenicom: izuzetno elastično ogibljenje. Što se tiče rupa na putu, ogibljenje ih amortizuje fantastično. No pošto nije samopodesivo, malo brže vožnje na zavojima će vozača brzo natjerati da se vrati u normalu i vozi pristojno i normalno. Nagli pritisak na pedalu gasa i rekacija je skoro ništa. Jednostavno motor ima svoj ritam, pritiskali pedalu gasa do poda ili do sredine, on ima svoj tempo. Pa zašto onda maltretirati i sebe i motor. Saputnike ne, jer oni ne osjete da ste htjeli naglo ubrzati, pa neće. Kod oštrijih ulazaka automobil će otklizati prednjim dijelom, što se i podrazumijeva s obzirom da su prednji točkovi pogonski, no ni zadnji kraj neće mirovati u nekim situacijama, što objašnjavamo time da motor nije baš toliko težak da bi se sve manifestovalo na prednjim točkovima. Ako je asfalt imalo neravan - grbav, kod oštrije vožnje, koliko je to moguće sa ovakvim motorom, prednji točkovi kao da poskakuju po njemu. Logično bi bilo da otklizavaju. Automobil nije ni pravljen za ovaj tip vožnje. Na našem automobilu su bili Continental pneumatici, i ako nas pitate jako dobar odabir! Dimenzije su 195/55 R16, a širina je možda malo pretjerana za ovu težinu vozila. Širina 175 umjesto 195 izgleda manje atraktivno, ali sigurno bi se odrazila pozitivno na potrošnju ali i vozne sposobnosti. Prevelika površina rizikuje ostvarivanej slabijeg kontakta, pogotovo ako to ne zavisi od spojlera, nego isključivo od težine vozila (Stepway je težak 1.095 kg). A i motor nije baš za ovako velike pneumatike. Priznajemo da jest vizuelno atraktivnije."

ja strucnjaka hlj*e dragi , ovog treba ubit na licu mjesta :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

:icon_eek:

Pjesnička duša koja nema pojma o autima
 
Got2b je napisao(la):
meni dolazi ovo vozilo u prvoj sedmici 8 mjeseca...
a neznam kakav su oni ppci test auto imali da voze...ocito osnovni neki bez iceg
i cijena pocetna nije 14.444KM......nego je nesto veca od ove..

mene na akciji koja je bila u 6 mjesecu je izasao 15.570KM do registracije,s tim da je regularna cijena bila cca 17.500,s tim da ima sve sto je navedeno na listi...i dodatne itd....imo sam slikice negdje iz salona moracu potrazit

a pocetkom slj.godine dolazi i duster u garazu:D

Izvini boga ti,a kakav si ti to narucio u odnosu na ovaj stepway:icon_question:pogledaj samo sta se nudi kao dodatna oprema i vidjeces da to sve moze stati na prste jedne ruke:123:
 
Član
MTR je napisao(la):
"Ponašanje u vožnji,..... u stvari sve se može objasniti jednom rečenicom: izuzetno elastično ogibljenje. Što se tiče rupa na putu, ogibljenje ih amortizuje fantastično. No pošto nije samopodesivo, malo brže vožnje na zavojima će vozača brzo natjerati da se vrati u normalu i vozi pristojno i normalno. Nagli pritisak na pedalu gasa i rekacija je skoro ništa. Jednostavno motor ima svoj ritam, pritiskali pedalu gasa do poda ili do sredine, on ima svoj tempo. Pa zašto onda maltretirati i sebe i motor. Saputnike ne, jer oni ne osjete da ste htjeli naglo ubrzati, pa neće. Kod oštrijih ulazaka automobil će otklizati prednjim dijelom, što se i podrazumijeva s obzirom da su prednji točkovi pogonski, no ni zadnji kraj neće mirovati u nekim situacijama, što objašnjavamo time da motor nije baš toliko težak da bi se sve manifestovalo na prednjim točkovima. Ako je asfalt imalo neravan - grbav, kod oštrije vožnje, koliko je to moguće sa ovakvim motorom, prednji točkovi kao da poskakuju po njemu. Logično bi bilo da otklizavaju. Automobil nije ni pravljen za ovaj tip vožnje. Na našem automobilu su bili Continental pneumatici, i ako nas pitate jako dobar odabir! Dimenzije su 195/55 R16, a širina je možda malo pretjerana za ovu težinu vozila. Širina 175 umjesto 195 izgleda manje atraktivno, ali sigurno bi se odrazila pozitivno na potrošnju ali i vozne sposobnosti. Prevelika površina rizikuje ostvarivanej slabijeg kontakta, pogotovo ako to ne zavisi od spojlera, nego isključivo od težine vozila (Stepway je težak 1.095 kg). A i motor nije baš za ovako velike pneumatike. Priznajemo da jest vizuelno atraktivnije."

ja strucnjaka hlj*e dragi , ovog treba ubit na licu mjesta :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Ti mora da si neki vrsni strucnjak :) Mercedes te trazi?? :):)

Got2b je napisao(la):
meni dolazi ovo vozilo u prvoj sedmici 8 mjeseca...
a neznam kakav su oni ppci test auto imali da voze...ocito osnovni neki bez iceg
i cijena pocetna nije 14.444KM......nego je nesto veca od ove..

mene na akciji koja je bila u 6 mjesecu je izasao 15.570KM do registracije,s tim da je regularna cijena bila cca 17.500,s tim da ima sve sto je navedeno na listi...i dodatne itd....imo sam slikice negdje iz salona moracu potrazit

a pocetkom slj.godine dolazi i duster u garazu:D

Ova pocetna pise da je uz Renault finansiranje :)

Ja opet mislim da je test vise pozitivan nego negativan kao preprethodnik!

VR6Boki je napisao(la):
MTR sve ti je covjek objasnio. Cool je napisao neke stvari, steta sto nema pojma o materiji o kojoj pise.

Da nema ovih objasnjenja zasto se sta desava i ok bi bilo :icon_biggrin:


Boki molba....haj pojasni nama razumljivim jezikom! Pliz

elvirjahic je napisao(la):
Got2b je napisao(la):
meni dolazi ovo vozilo u prvoj sedmici 8 mjeseca...
a neznam kakav su oni ppci test auto imali da voze...ocito osnovni neki bez iceg
i cijena pocetna nije 14.444KM......nego je nesto veca od ove..

mene na akciji koja je bila u 6 mjesecu je izasao 15.570KM do registracije,s tim da je regularna cijena bila cca 17.500,s tim da ima sve sto je navedeno na listi...i dodatne itd....imo sam slikice negdje iz salona moracu potrazit

a pocetkom slj.godine dolazi i duster u garazu:D

Izvini boga ti,a kakav si ti to narucio u odnosu na ovaj stepway:icon_question:pogledaj samo sta se nudi kao dodatna oprema i vidjeces da to sve moze stati na prste jedne ruke:123:


U pravu si. na dacia.ba stoji da su i naljepnice sa strane dodatna oprema.

Inace meni je test za cistu desetku, s obzirom kako to rade profesionalci na proautu ili slicni koji znaju da auto ima tocak i to cetiri komada. i volan! i koji ovom automobilu ne mogu naci ama bas nijednu zamjerku i opisuju ga kao bently. Pitanje za ove sto se smiju testu: jeste li ga vozili??

i da budem iskren na vrh neke stvari su mi novine i portali gdje se hvali svako auto do nebesa, zato ovaj nekako izdvajam.
 
Član
carefreak: Ti u testu nisi naišao na nebulozne rečenice koje nemaju veze s pameti?

Nije uopće toliko bitno da li je sandero toliko dobar ili ne, bitnije je tko nam piše testove i od koga uzimamo informacije.

Kao i kod većine naših novinara, ima sindrom besplatnog auta. Ajd kad smo ga već besplatno dobili na korištenje i uz njega možda kovertu sa par stoja eura, napisat ćemo bajke. Razlika između autora ovog testa i većine drugih novinara je što drugi bar imaju neko znanje o materiji o kojoj pišu. Ovaj lik nema pojma
 

MTR

Član
@ carfreek : druze moj sta ti govori ova recenica :

"Prevelika površina rizikuje ostvarivanej slabijeg kontakta, pogotovo ako to ne zavisi od spojlera, nego isključivo od težine vozila" - valjda je mislio na sirinu gume

da ne prenosim ostatak teksta koji je ne samo nebulozan vec i pravo nestrucan gdje se vidi po njegovom pisanju da pojma nema kako se automobil testira , sta sam ja iz njegovog teksta zaljucio je slijedece :

vjerovatno mu je prvi put pa je jadan sav ushicen voznjom
Dacia je SUV
saznao sam sta je klirens :D
klima je manuelna sa manuelnim zatvaranjem cirkulacije - ma nema dalje Kolumbo :D
"Podešavanje volana po visini je moglo i moralo biti izvedeno i nekako uklopljeno u cijenu, a da se nas pita bilo bi zakonom obavezno." ma halooooo :lol::lol:
"Ručica mjenjača djeluje i kao da je uronjena u gumu, djeluje nekako "živa". - jel ovaj ikad vidio salteblu ispod "Papučica kvačila, po našem mišljenju, pruža premali otpor pritisku stopala, pa će tražiti i privikavanje." - mozda da je otvorio haubu pa pogledao da nije hidraulicko :D
Mišljenja smo da niko na planeti može ugoditi doboš-kočnice i algoritam po kojem funkcioniše ABS. A doboš kočnice su na zadnjim točkovima :lol:

meni govori da je ovo pisao neki vodoinstalater sa znanjem o vozilima tipa : koje mi gorivo auto trosi ?

i da auto sam vec vidio i probao kod prijatelja , nista mu ne fali za te pare , a ovaj novinar strucnjak je vjerovatno radio za Aston Martin ili Bentley pa zna sve o dizajnu , mehanici , proizvodnim procesima , PR-u , prodaji .......

a to jesam li strucnjak ili ne drugi su davno prosudili
 
Top