Da se prisjetimo !!! Auto magazin BIH

Da se prisjetimo !!! Auto magazin BIH

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Imam sve automagazine iz prve dvije godine izlazenja.
Poslije sam ih prestao kupovati, nisam se bas pronalazio u nekim stvarima.

Najvise mi je smetala povrsnost(cijene u tolarima, pisma citalaca i sl.), neke gluposti u prevodu sa slovenackog(tipa volanski obruc i sl.), neinventivnost kulumna, nestalnost pisanja o bih autosportu, pisanje o nekim stvarima koje mene totalno ne interesuju(ali vjerovatno nekog drugoga interesuju pa je to ok).
Ostalo je bilo ok, vidim da su nedavno uveli i flashback tj. testove od prije 30 godina iz "orginalnog" automagazina, citao sam alfasud i golf 1.5 dizel. To je dosta zanimljivo.

Ali sada ionako ne kupujem nijedan magazin, ili casopis sa temom autombilizma, prestao sam kupovati i zagrebacki auto klub koji je dugo vremena bio neka referenca za exYu prostore(mozda jos sa njim u rangu avtomagazin i neki srbijanski), ali su sada malo pozutili....
 
Legend
Moram reci da se slazem s tobom Kenno 100%. Potpisujem svaku. Cijene u tolarima donekle se mogu tolerisati jer neke tipove autmobila koje oni testiraju jednostavno se nemogu kupiti kod nas u BiH, s toga se mora i staviti ta cijena, jer prevesti cijenu nije problem, ali nije to vazeca u BiH cijena.
 
Član
Citao sam dosta bh auto casopisa ali ovaj je jedan od boljih ako ne i bolji! A sto se tice ostalih Auto Shopa i tako tih... najezim se kad ih vidim na trafici jer su mi bezeze! Textovi cista nula!
 
Član
Testovi vozila su velika kurva da se fino izrazim. Poznato je da se kupuju na zapadu. U normalnim državama, gdje je i kupovna moć veća dobra ocjena nekog vozila u novini znači i odličnu prodaju. Sasvim normalno. Pratim malo i strane časopise pa lako vidim da pojedini automobil varira od prvog do četvrtog mjesta u klasi. Naravno, zavisi tko radi test. Tako da je teško raspravljati na tu temu i tražiti pravdu. Gotovo nemoguće. Pogotovo ako se bavite tim poslom. Kod nas dobiti auto na test je vrlo težak posao. Ako i dobiješ auto nećeš ga oprati do kraja jer ti to nije u cilju. Odmah možeš zaboraviti na posao s tom kućom. Što možemo takva je situacija. Osobno kad pišem test vozila ne udaram direktno primjedbu osim ako baš ne zaslužuje, a neke nedostatke spomenem pa neka krajnji kupac odluči jel' to nedostatak za njega ili ne. Recimo, radio sam 3 Astre, imale su mi prilično loš mjenjač u odnosu na konkurenciju ali to nisam pisao. Rekao sam samo da ne voli brze promjene. Razlog, pa nije Astra sportaš nego obiteljski kompakt od kojeg većina traži solidan prijevoz. Dakle, u svakom tekstu pokušavam na normalan način prikazati vozilo prosječnom kupcu, onako kako će on to najbolje razumjeti i način koji će mu pomoći. Pametan čovjek će ionako izvući svoj zaključak, a neće se držati tuđeg mišljenja. Na kraju krajeva, zašto bi se meni i Vama sviđao isti auto. Ni blizu.

Od današnjih časopisa mi je Auto Klub navika, upadne tu i Blic i u zadnje vrijeme, neizostavni EVO...

Kad smo kod slika, evo jedne moje, meni jako drage...
 
Legend
Mladene, znam definitvno o cemu pricas. Imam i ja par sa PISTE kada je bio A3 Tuneline na testu :) Mocan je bio test, kaze u Tuzli uzgajaju ljute papricice :)
 
Legend
Ispunjavanje želja
Preuzeto sa
http://www.automagazin.ba/?clanak=060715001

2000193651945243561_rs.jpg


2000121918433703854_rs.jpg


2000171084110069828_rs.jpg


Ford Fiesta 1.2 - Napredak
Preuzeto sa
http://www.automagazin.ba/?clanak=060317007

2000120141968950078_rs.jpg


2000133349489546938_rs.jpg


2000197206497047144_rs.jpg


Kakav lav? Mali lav…
Preuzeto sa
http://www.automagazin.ba/?clanak=060209010

2000176783747673806_rs.jpg
 
Član
Danas sam ja imao BMW 318d, a trebao ići po Antaru i nisam stigao :D
Morao vozati Ford, Volvo i Mazdu...
 
Član
Meni je najsmiješnio bilo u vezi te Octavije 4x4 uvod bosanskog testa. (2,0 FSI model)
Kopirani uvod od slovenačkog testa (isto octavija 4x4 samo čini mi se tdi), koji je objavljen 3-4 broja prije(sve u bih auto magazinu) ovog bosanskog testa kojeg je daki stavio gore.
Postoje ljudi koji primjete takvo sto ipak.
 
Legend
@kenno automagazin je nesto kao poslovnica avto-magazina, za BiH jer prije rata je bio avto u cjeloj Yugi, sad poslije rata oni su to rjesili na taj nacin, tako da se ne kopiraju tekstovi nego preuzimaju, isto vazi za njih, nekada uzmu test iz BiH, fotke, podatke ili slicno..
 
Član
BMW mi je kod kolege na aparatu, bude danas ili sutra.
Ostali auti su iz firme.
Naručili smo svu ponudu Volva i Forda.
Gotovo sve...
Tako da imamo bar po jedan primjerak svega...
Bude vozikanja puno...
...a inače, stalno upadne nekakvih auta za probati jer i kolege i ja svi rade nešto usko vezano za aute. Tako da se proba gotovo sve!
 
Legend
Eh super to kod vas, joj jedva cekam da salon bude gotov kod mene. Imam jednu polovnu mazdu 3 na prodaju SP CD 145KS Alu 16" OZ Toyo tires, Llumar folije spustena, stara par mjeseci, uradjen prvi servis, ako se nevaram. Cijena 34.000.

A fotke nam nabaci ovdje kad stignes.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top