Da li se isplati ići na sud

Da li se isplati ići na sud

Član
Pozdrav
U decembru prošle godine hteo sam da pođem naprijed..Iz suprotnog smjera je nailazilo auto koje sam normalno sačekao da prođe,pa sam onda i ja krenuo naprijed..U tom trenutku desilo se nešto na što ni sam nemam objašnjenje šta se desilo..Uglavnom iz auta izlaze dvojica i ide odmah ona priča kud ćeš,kako nas udari,itd..Odmah ide ona standardna kako neće zvati policiju i da to sredimo na licu mjesta..Pošto sam bio u nekakvu šoku,i pošto nikada u životu nisam imao udes,ja budala pristanem..On je tražio neku bezobrazno visoku cifru,i da se nađemo za par sati da to regulišemo..Obišao sam par lokalnih limara koji mi kažu da će to uraditi u pola cijene...ja zovnem toga drugoga i kažem mu za to,međutim on neće ni da čuje..jedan majstor mi predloži da napravim evropski obrazac,i da bi tako me najmanje koštalo...Ja pristanem da uradim taj obrazac,i odem zajedno sa ovim drugim u moje osiguranje..Međutim na mjestu gdje bih trebao ja kao priznati krivicu,nisam napisao ništa..odem u svoje osiguranje,i oni mi kažu da samim tim pošto nisam napisao da sam kriv,da taj drugi ne može ništa učiniti ..Taj drugi je u međuvremenu išao u moje osiguranje,i kad je vidio da tu ne može ništa,otišao je na policiju,i kao tek sada prijavio udes,i predao stvar advokatu..Da napomenem da na mom autu nema skoro ništa,dok na njegovu braniku ima rupa promjera oko 20 cm širine,i desetak cm dubine..Ja smatram da ja sa tim njegovim oštećenjem nemam ništa,i da sam ispao samo budala što nisam odmah zvao policiju..Danas dobivam poziv iz policije da dam izjavu šta se desilo..E,sada nemam pojma šta dalje,da li ići advokatu,imam li ikakve šanse da dokažem da nisam kriv pošto on ima svjedoka,ili da jednostavno ponovo uradim taj famozni obrazac,i priznam krivicu...Inače,radi se o autu koji koristi skupština hnk...Da li se isplati bosti sa tim volovima...Ako neko ima slično iskustvo..POMAGAJ
 
Član
najebo si heheh salim se :D. Idi na sud i reci da si zrtva prevare sto vjerovatno i jesi ko zna gdje su oni tu rupcagu pokupili a sad na tebi kola da se slome nije posteno .uglavnom bacanje para ti je da placas odmah advokata izjavu ti znas najbolje sta je bilo i da na tvome autu nema stete . da si kriv ovi bi jedva cekali policiju vjerovatno su neki neiskusni prevaranti nedaj nikom ni marke za sad vjerovatno ce pokusati kao da izvucu neki dogovor preko policije reci da hoces na sud i 90% ce odustatati . sve su to lesinari ne daj ni marke
 
Član
Advokata uzmi. A svjedoka ne priznavaj. Reci da je bio sam covjek. Al bez advokata nikako. I tvoj je slucaj.
 
Član
Joj jarane,hvala ti ;)
Ja mislim da su veoma iskusni prevaranti,a ja da sam ispao ovca
Što se tiče advokata nisam mislio da plaćam,nego samo da se raspitam
Znači,slike na kojima se vidi šteta se nalaze kod mog osiguranja,pa sam mislio ih uzeti pa sa njima kao advokatu
U pravu si 100 % da bi odmah zvali policiju da sam kriv....Jeb.em ti moje neiskustvo:banghead:
 
Član
Advokata placas tek kad se slucaj zavrsi. Posavjetuj se sta ti predlaze. On ce znati prolazi li ili ne. Ako kaze pusti kraju onda pusti
 
Član
Samo da te pitam.. Kazes islo auto iz drugog smijera? on proso ti kreno , i udario ga???
PA ako ga NISI UDARIO , sta si prizno? sto mu nisi glavu razvalio onim kljucem sto se odvrce saraf na felgiii???????
Hahahahaha
Nemam pojma zašto...Možda zbog toga što spadam u 50% normalnog stanovništva ove vukojebine:( ili :)
Negdje sam na forumu pročitao o tim evropskim obrascima,i o tome koliko premija izađe više
Osim stvari da tek četvrte godine se vraćam na 50%,nisam mogao tačno da vidim koliko to izgleda u procentima
Pitam iz razloga da ako mi čika advokat kaže :sinko,haj ti kući,ne isplati ti se zezati za te pare,
Polica mi iznosi 230 i kusur markica,a osiguranje je grawe,mada bi valjda to trebalo biti u svakom isto
Ako neko ima informacije iz prve ruke,i digitron pri ruci da mi to sračuna,a more vala i bez računjanja:D.....Hvala
 
Član
Drug to sta je bilo to ti znas,u svakom slucaju pristao si i ti si kao njih udario.E sad priznaj da si kriv,tvoje osiguranje npravi njihovo auto,a tebi ce polisa biti 100% kad budes registrovao u prevodu 150 KM skuplje nego obicno,iduce godine oko 90,a trece mozda oko 60KM.To smatraj kao investiciju da si platio gresku i da si naucio,da ne bi opet tako nesjeo,a to advokati i gluposti mani se toga,jer ti si vec priznao,da ne bi na kraju bila skuplja pita no tepsija
 
Član
Drug to sta je bilo to ti znas,u svakom slucaju pristao si i ti si kao njih udario.E sad priznaj da si kriv,tvoje osiguranje npravi njihovo auto,a tebi ce polisa biti 100% kad budes registrovao u prevodu 150 KM skuplje nego obicno,iduce godine oko 90,a trece mozda oko 60KM.To smatraj kao investiciju da si platio gresku i da si naucio,da ne bi opet tako nesjeo,a to advokati i gluposti mani se toga,jer ti si vec priznao,da ne bi na kraju bila skuplja pita no tepsija

Nije nigdje priznao. Ako nema na papiru ( kao sto je sam rekao da nema ) nije on nista priznao.
 
Član
Tacno,onda neka im kaze momci odjebite i cao zavrseno,to bi bilo najbolje,ako je u tehnickom stanju da to ispuni
 
Član
Pa ako nećeš da imaš posla, onda ih iskuliraj i ćao. Nigdje nisi potpisao da si kriv, nek' se jebu i ćao.
 
Top