Da li se isplati BMW 330d

Da li se isplati BMW 330d

Član
Bolje ti je naci sa ugradjenim plinom, jer ces ga platiti 200-300KM vise. A kad ugradjujes racunaj 1000KM sekvent.
 
Imo sam e39 sa tim motorom i nisu preskupi za odrzavanje a imas ih i na otpadima dosta
potrosnja otvorena 6 prosjek 8 grad 10+
Automatik bio
 
Član
Imao e39 2.5 190kw plin, moje voznje nije nikadpresao 15 litara plina prosjeka, najvise se po gradu vozao i to pun gas uvijek :)
 
Bolje bi bilo da ti ugradiš novi plin, neka je skuplji u startu, jer kad vidim kako neki ljudi (ne)održavaju plinsku instalaciju dođe mi muka u želucu.

ps. znaš tko govori da su BMW-i skupi za održavanje, isti oni koji će to reći za Audija, Mercedesa ili bilo koje drugo auto koje kupe izvan realnih financijskih mogućnosti.

Mercedes 190 ne može biti mjerilo održavanja i pouzdanosti novijih auta.
 
Član
Jarane za tvoje loko voznje izabrao si dva najgora moguca auta od svih. BMW 330d ce ti u toj verziji kratkih relacija cesto bez dostizanja pune radne temperature zadat glavobolje sa turbinom, katalizatorom pogotovo. To auto je za velikih relacija i niko ga nije za grada i malih kilometara kupovao tako da mi je tesko vjerovati u primjerke 15 god stare ispod 300tkm.
A Merc 270cdi je najgore miguce smece koje je ta firma ikad napravila. Taj motor je preskup pokusaj alternative da se iskombinira snaga 320cdi i ekonomicnost 220cdi motora sto apsolutno nije uspjelo. Svak ziv tko vozi to auto kudi troskove odrzavanja, potrosnju i nepouzdanost.
Moj savjet je da pogledas BMW 323i ako hoces tu godinu. Imas odlican, pouzdan i jak motor a veoma dobro auto. Isto tako pogledaj nesto drugo osim BMW i Merca. BMW nikad ne bih preporucio pocetniku, pogotovo ne benzince sa 190 plus konja. Ja vozim evo vec 12 godina, a ima vec 8 da sam polozio i promjenio 20ak auta i ovo mi je prvi BMW sto sam se usudio sebi uzet.
Pogledaj 4motion passate 5+ imas ih za extra cijene sa plinom, ili Audija 2.4 ili 2.8 quattro sa plinom. Jaki su, dobri, pouzdani i udobni. Sa plinom zanemariva potrosnja. A najvaznije imas quattro pogon i lakse se sa njima zezat nego sa 190ks na zadnje tockove.
To je moje misljenje. Nadam se da sam pomogao. Pozdrav
 
270 cdi vuce korijene iz 2.5d 605 motora,koji je onako blago receno bulletproof,motor je kvalitetan kao i ostali MB motori,ne trabunjaj gluposti ;)
 
Član
270 cdi vuce korijene iz 2.5d 605 motora,koji je onako blago receno bulletproof,motor je kvalitetan kao i ostali MB motori,ne trabunjaj gluposti ;)
Objasni ti mom kumu da je to bulletproof motor, a covjek ga novog kupio. 3 opoziva od kojih jedan na elektroniku mjenjaca auto provelo skoro 7 mjeseci na dizalicama po ovlastenim servisima. Ugradili mu kozu i najskuplji stereo samo da ne prica sve gratis. A gdje je sve ostalo sto nije garancijom pokriveni. Ako hoces dobar cdi onda kupis 220 ili 320. 270 je smece i nema nista zajednicko sa 2.5d motorima otprije 30 godina osim zvijezde na bloku
 
605 je 20v motor,a ne obicni 10v...Zasto moj ne crkava,imam u familiji jos jednog nov kupljen isto nista,prijatelj ima 2.7 isto nista,kakve veze ima elektronika mjenaca sa motorom,svasta...
 
Član
Ja sam imao, vozio i održavao E250 20v diesel sa sportline opremom iz 1995. Odličan auto svojevremeno bio, služio dobro i ćaću i mene. Jedina sličnost tog motora sa 270cdi je nišan tetoviran na bloku, i ništa više. Bar bi se vi trebali razumiti u mercedese pa znat/priznat da 270cdi ne valja jer vise i ptice na grani to znaju.
 
Član
320CDI je ekstra , 270CDI je los i ja sam tako nacuo , sada koliko je istina ne znam ,

ali ti je savjet od vpazina dobar , passata sa plinom Highline i sta te briga ;)
 
Pa mozda jeste losiji od 320,ali da je los to nikako ;) ,ima ih brdo sa 500k+....ma pasata 1.8t s plinom i vozi misko :)
 
BHT Ovisnik
Ja nisam nista nacuo, ali mjeriti zadnju vucu u autu s kraja 90ih sa zadnjom vucom 80ih je neuporedivo.
Slobodno ti gonjaj bmw, samo slabiji ako vec ide za grada i loko voznje. Prije ce te izbaciti neki passat,audi i sl. sa prednjom vucom nego E46 za zadnjom, jer auto lezi kao na šinama. To govorim iz iskustva. A sada gonjati 4WD mislim da je nepotrebno.
 
Top