Da li neko zna nešto o ovoj Alfi 159?

Da li neko zna nešto o ovoj Alfi 159?

Član
90% auta ima 200000 na satu, al vraćanih, tako da je kod modernih" auta glupo raspravljati o kilometrima.

Naravno auto se moze naci i sa 60-80-100hiljada, ali ne po "normalnim" cijenama
 
Član
Ja napisao.
Ja nikad ne bi uzeo auto koje je preslo vise od 180.000...jedino u bosni su auta dobra sa pola miliona kilometara.
Zato i jesmo jedno veliko odlagaliste smeca iz eu.
 
Član
A ček, kako to kažeš "mi", a ti u Švedskoj.:rolleyes: I de mi reci kakvo si ti "smeće" (kako ti nazivaš auta kakvih je 90% u Bosni) vozio dok si bio u Bosni i kolko je to "smeće" imalo kilometara??
 
Ne znam što se toliko zamarate tom kilometražom. Kod mene je dvica u većini slučajeva išla ne relaciji kuća - vikenidica, otprilike nekih 3 KM. Bilo je i par dužih putovanja naravno. Bila je 91. godište i otišla je sa 200 000 na satu, orginalnih. Pa ja sam s puntom za ovih 4 - 5 godina koliko ga imam prešao 40 - 50 hiljada samo. Provozajte auto, odvezite majstoru, kilometraža nije toliko bitna.
 
Član
Hvala momci na komentarima, sve je još uvijek samo ideja, strašno mi se sviđa Alfa 159, pa razmišljam o njoj,
Što se tiče kilometraže jeste previše, slažem se i ja, ali u odnosu na ostatak ponude na PIK-u ova Alfa izgleda kao da je prešla samo 100 Hiljada,
hajde vidjet ćemo šta će biti dalje,
bum vas izvijestil :)
 
Član
ne smeta ti ova kilometraza?

Bar je realna a ne kao kod vecine 180-200 000 a stvarnih 500+ 000...

Da zaboravio sam napomenuti da sam 2010-e gledao audi-a a6, tacnije mijenjao mu ulje kad sam radio u jednom servisu, imao je na satu 630 000km, da bi nakon 2 mjeseca isti audi dosao na zamjenu ulja, i imao je novu kolimetrazu od 230 000 i kaze ode on za sada ubrzo pa ti pisi tu kilometrazu i poskidaj te kartice pod haubom...

Opet auto treba pregledati a kilometraza pa i nije toliko bitna koliko odrzavanje i kako je vozen i ko ga je vozio...
 
Poslednja izmena:
A neces vjerovat, da ljudi vani putuju vise, posao im je u vecini slucajeva na vecoj udaljenosti nego kod nas, a u Bosni se prosjecno prelazi 15-20 hiljada
vjerujem da znas pomnozit ;)
a isto tako, neces vjerovat da sam prisustvovao štampanju servisnih knjižica, skupa sve sa pečatima u jednoj kopirnici gdje sam se slučajno zatekao
a i ti isto vjeruješ u bajke da svako u Njemačkoj vozi auto nedeljom u crkvu il petkom u džamiju, pa eto, jer im je dosadilo, prodaju ga nekom sa Balkana za najjeftiniju moguću cifru
Kad se osviještiš i skontaš da vozimo zapadni otpad, onda možemo pričat
i da, on topic, NEMA Alfe ovako opremljene na piku, al nek ljudi kupuju import auta sa divnim kilometrazama pa onda otvaraju teme u podforumu Kvarovi
Ono što je dobro, treba i dobro platit-svugdje, a to šverceri NE RADE
Šanse da nađeš auto koje je izuzetak su ti malo veće nego da dobiješ lutriju-kod nas
Ima, al ćeš takvo auto sa slabijom opremom platit par hiljada više i molit Boga da je originalna jer ne možeš znat...
neces vjerovati, ali ja prelazim oko 25 hiljada godisnje, i znam kakva se auta uvoze iz inostranstva, i neces vjerovati, idalje mi je besmisleno da kupujem auto koje je preslo skoro 300 000 kilometara. idalje mi je logicnije dati par hiljada vise za isto auto koje je preslo pristojnu kilometrazu. pa tako, po oglasima ne trazim najjeftiniju alfu nego trazim alfu koja je kvalitetna. i da, ne opisujem ja kvarove auta koje sam tek kupio, nego ti ;)
 
Član
Jest al ti ces dati par hiljada vise za auto a opet nisi siguran jel vracan.. To sto pise na satu se promjeni za par minuta i sitne pare ;) dobro pregledati stanje auta kako se ponasa u voznji nekom mehanicaru odvuci da ga pregleda fino, dijagnostiku da se vidi u kakvom su stanju dizne turbina,to je puno bitnije..
 
Član
A ček, kako to kažeš "mi", a ti u Švedskoj.:rolleyes: I de mi reci kakvo si ti "smeće" (kako ti nazivaš auta kakvih je 90% u Bosni) vozio dok si bio u Bosni i kolko je to "smeće" imalo kilometara??
U bosni sam zivio do 2012te
A u bosni sam imao fiat stila 2005 (kupio ga 2009te) i imao je na satu 113.xxx kad sam ga kupio.
 
Član
neces vjerovati, ali ja prelazim oko 25 hiljada godisnje, i znam kakva se auta uvoze iz inostranstva, i neces vjerovati, idalje mi je besmisleno da kupujem auto koje je preslo skoro 300 000 kilometara. idalje mi je logicnije dati par hiljada vise za isto auto koje je preslo pristojnu kilometrazu. pa tako, po oglasima ne trazim najjeftiniju alfu nego trazim alfu koja je kvalitetna. i da, ne opisujem ja kvarove auta koje sam tek kupio, nego ti ;)
onda kupis alfu istog godista za 15-16 hiljada i tjesis se da je originalna kilometraza ;)
korsa je rijesena, a kvar je nastao zahvaljujuci papku koji mi ju je prodao i njegovom nesposobnom majstoru-to je naš mentalitet, pusti čovjeka da vozi 300km u jednom smjeru sa neispravnim autom i mirno spavaj ;)
servis me izasao nesto preko hiljadu KM sa zamijenjenim senzorom bregaste, zupcastim, uljem, filterima itd jer-pogodi sta-nisam dao vise para za "bolje auto" i vjerovao nekom na rijec da je zamijenio zupcasti i da je u tip-top stanju, nego sam sebi spakovao auto i znam sta vozim ;)
presao sam vec 2000 za mjesec i po i auto je ok ;) bila je ista korsa gsi skuplja za 2000KM od moje, trebao sam nju kupit i plakat kad se sta pokvari? ;)
Usput, auto je preslo 212 hiljada, a kilometraza mi je bila najmanje bitna pri kupovini... ono sto ja nisam primjetio, nije ni majstor ni dijagnostika, tako da... ne serendaj bezveze
doduse, ti vjerovatno neces ni pisati na forumu o autu ili ces pisat sve najbolje, kao i vecina ostalih danas...jer ne mogu sebi priznat da su pogrijesili
bio si prije par godina, ako se sjecas, kad je neko nabacio bež passata 6, oglas sa pika, kako je prešao 300k, pa kao puno
i onda se javio član, ne sjecam se koji, i napisao da je auto skinuto sa 700k km, bilo na taksiju po Njemackoj... O tome ti ja pricam ;)
 
Član
Ja podrzava edoze,to je tako,cak pa isto se moze pokvariti auto koje je placeno skuplje nego ovo sto je placeno jeftinie.
raja misli cim je jeftinije ne valja,mora mu nesto biti,a ljudi prodaju zbog odlaska u inostranstvo ili nekih dugova,to niko ne racuna niti misli..
;)
 
Član
Sad se sjetih situacije od prije 7-8 godine, brat gledao neku alfu 156 2.4 jtd na autopijaci, fin auto naizgled fino pali , cijena pristojna, 220 hiljada prešla, otvori brat haubu kad tamo tiket od zamjene ulja (zaboravio prodavač da skine) a na tiketu par mjeseci ranije mjenjano ulje na skromnih 460 hiljada,
 
Top