Da li neko zna nešto o ovoj Alfi 159?

Da li neko zna nešto o ovoj Alfi 159?

Član
Vozim auto 2010 koje je preslo 108.xxx km provjerenih. Sa srevisnom. Za pare koje sam dao za skodu mogo sam uzet merca ili audia sa 200.000+ ali sam se odlucio za skodu od 96.000km.
 
Ove 159 su meni premoćne, vozikao sam se u par njih, rođak mi ima 2012 god. 147 kw švicarska varijanta, oprema kao ova, što bi rekli opreme za tri vw vozila, ovi motori su napravljni hajvanski, i rijetko se ko požali na njih, trapovi nisu uopće loši koliko su loši naši putevi, poskupi su zato što su aluminij sve i onda belaj.
Ali da biram novi auto u ovim okvirima novca, ovo bi definitivno bio izbor br 1.
 
Član
nemoj da ti kilometri budu presudni u kupovini auta jer nikad ne znas jesu li orginalni, nmg da vjerujem kako su ljudi naivni i ubjedjeni da npr neko auto staro 15 godina moze imati 180 hiljada na satu i sa tim se hvale na sva usta.. ja sam prije 20 dana kupio audi a3 2002 god 270 hiljada presao sa servisnom knjigom (opet covjek ne moze biti siguran u tacnost) ali nagledao sam ih se dosta ofucanih sa "180000" koji se ne mogu porediti s ovim.. a za iste pare sam mogao kupiti nekog fokusa mladjeg 4,5 godina sa duplo manje kilometara ali sve je to mac sa 2 ostrice tako da je najbitnije dobro pregledati ispravnost auta i opcenito stanje auta u kakvom se nalazi..
Inace ova alfa ima bas mocnu liniju dobro je pregledaj odvuci u neki servis i ne sikiraj se puno nisu to losa auta kako drugi pricaju :D
 
nemoj da ti kilometri budu presudni u kupovini auta jer nikad ne znas jesu li orginalni, nmg da vjerujem kako su ljudi naivni i ubjedjeni da npr neko auto staro 15 godina moze imati 180 hiljada na satu i sa tim se hvale na sva usta.. ja sam prije 20 dana kupio audi a3 2002 god 270 hiljada presao sa servisnom knjigom (opet covjek ne moze biti siguran u tacnost) ali nagledao sam ih se dosta ofucanih sa "180000" koji se ne mogu porediti s ovim.. a za iste pare sam mogao kupiti nekog fokusa mladjeg 4,5 godina sa duplo manje kilometara ali sve je to mac sa 2 ostrice tako da je najbitnije dobro pregledati ispravnost auta i opcenito stanje auta u kakvom se nalazi..
Inace ova alfa ima bas mocnu liniju dobro je pregledaj odvuci u neki servis i ne sikiraj se puno nisu to losa auta kako drugi pricaju :D

Ja imam '97 godište s 158.xxx km tako da to nije nemoguće, istina da je rijeđe za naći ali nije baš naivnost u pitanju. Postoji...
 
Član
Ja imam '97 godište s 158.xxx km tako da to nije nemoguće, istina da je rijeđe za naći ali nije baš naivnost u pitanju. Postoji...
nisam precizirao svoju izjavu, mislio sam na auta iz uvoza vozena po evropi najcesce njemacka, za njihov prosjecni vijek npr golf 4 nekih 15 tak godina i broj kilometara koji oni u prosjeku predju je nemoguce da ima tih 150-200 hiljada km na satu, govorim za prosjek..
 
A svi voze auta koja su presla po 180k a duplo starija od ove alfe...
vozim auto koje je staro 13 godina i koje je preslo 280 hiljada, i trazim sebi novo da kupim i jedno od auta u uzem izboru je i ova alfa, i ovu sa linka alfu nisam htio ni pogledati zbog prevelike kilometraze, ili cu dati vise para pa kupiti 159tku koja je manje presla, ili cu za iste pare kupiti auto iz nize klase a da je manje preslo.
neces vjerovati, ne pali ti svugdje i kod svakog to ismijavanje i ta glupa prica da nasjedamo i vjerujemo u te neke bajne kilometraze
 
nisam precizirao svoju izjavu, mislio sam na auta iz uvoza vozena po evropi najcesce njemacka, za njihov prosjecni vijek npr golf 4 nekih 15 tak godina i broj kilometara koji oni u prosjeku predju je nemoguce da ima tih 150-200 hiljada km na satu, govorim za prosjek..
Slažem se, međutim vjeruj da i to zna naletiti, Nedavno sam u Njemačkoj vozikao četvorku, sa 155.xxx km, ali cijena je naravno rekla svoje, jeftina ovdje nego gore. Samo neka ima servis i neka nije muljano, pa neka ima koliko god hoće jer gore nema muljaže sem ovih za export, kamo Bog i sreće da je i ovdje kao i gore, da te zakopaju kad vratiš 1.000 km a kamo li 1000000 km.
 
Član
vozim auto koje je staro 13 godina i koje je preslo 280 hiljada, i trazim sebi novo da kupim i jedno od auta u uzem izboru je i ova alfa, i ovu sa linka alfu nisam htio ni pogledati zbog prevelike kilometraze, ili cu dati vise para pa kupiti 159tku koja je manje presla, ili cu za iste pare kupiti auto iz nize klase a da je manje preslo.
neces vjerovati, ne pali ti svugdje i kod svakog to ismijavanje i ta glupa prica da nasjedamo i vjerujemo u te neke bajne kilometraze
A neces vjerovat, da ljudi vani putuju vise, posao im je u vecini slucajeva na vecoj udaljenosti nego kod nas, a u Bosni se prosjecno prelazi 15-20 hiljada
vjerujem da znas pomnozit ;)
a isto tako, neces vjerovat da sam prisustvovao štampanju servisnih knjižica, skupa sve sa pečatima u jednoj kopirnici gdje sam se slučajno zatekao
a i ti isto vjeruješ u bajke da svako u Njemačkoj vozi auto nedeljom u crkvu il petkom u džamiju, pa eto, jer im je dosadilo, prodaju ga nekom sa Balkana za najjeftiniju moguću cifru
Kad se osviještiš i skontaš da vozimo zapadni otpad, onda možemo pričat
i da, on topic, NEMA Alfe ovako opremljene na piku, al nek ljudi kupuju import auta sa divnim kilometrazama pa onda otvaraju teme u podforumu Kvarovi
Ono što je dobro, treba i dobro platit-svugdje, a to šverceri NE RADE
Šanse da nađeš auto koje je izuzetak su ti malo veće nego da dobiješ lutriju-kod nas
Ima, al ćeš takvo auto sa slabijom opremom platit par hiljada više i molit Boga da je originalna jer ne možeš znat...
 
Super Moderator
ovo je smijesna kilometraza! harli, nema 2012 godina 147kW.. tj nema 2012 godina nego ej u CH kupljen pa kod njih se znas vec pise u saobracajnu ona godina kad je kupljen. od kraja 2007 godine 2.4 su 154kW i taj motor je dobar, sve greske koje je imo 147kW su rijesene. 147kW treba izbjegavati i to je jedini motor u ovoj alfi koji treba izbjegavati
Kazem ti, prvo i osnovno dizne provjeri jer na ovom motoru dizna pravi havariju, ostalo ti nista havariju nece napraviti. trosi od 6 do 10 litara, fino ide i pouzdan je. ovo oko trapova se da rijesit, uostalom svako auto se rasklapa, samo alfa malo brze i to je to jbg pa ko voli nek izvoli
 
ovo je smijesna kilometraza! harli, nema 2012 godina 147kW.. tj nema 2012 godina nego ej u CH kupljen pa kod njih se znas vec pise u saobracajnu ona godina kad je kupljen. od kraja 2007 godine 2.4 su 154kW i taj motor je dobar, sve greske koje je imo 147kW su rijesene. 147kW treba izbjegavati i to je jedini motor u ovoj alfi koji treba izbjegavati
Kazem ti, prvo i osnovno dizne provjeri jer na ovom motoru dizna pravi havariju, ostalo ti nista havariju nece napraviti. trosi od 6 do 10 litara, fino ide i pouzdan je. ovo oko trapova se da rijesit, uostalom svako auto se rasklapa, samo alfa malo brze i to je to jbg pa ko voli nek izvoli
Jeb ga ja u saobraćajnu gledao :D izgleda nisam do kraja ogledao :D
 
Super Moderator
ako je u saobracajnoj 147kW onda je to prvi model do kraja 2007 samo stajo u salonu pa kupljen 2012 :)
 
Član
Jao ljudi,kad neko napise puno km,zalio bih monitor i posuo tastaturu benzinom..

U mene rodjak je imao BMWa 530d sa 560000km,vozio ga 2 godine presao jos 100000km i prodao.

Ali moze se naci,recimo u mene Golf je presao originalnih 155000km kad je kupljen,prva ruka,stajao u garazi dugi niz godina..

Uvijek je bolje kupiti auto koje je prva ruka sa 350000km na satu nego auto sa nekih 200000km na satu u nekom salonu auta ili sl..
Ljudi nisu upuceni,neko je napisao ,mogao je uzeti Audia ili merca za pare kao Skoda,smijesno porediti,
Ali svak ima svoje,ja bih uvijek uzeo nesto sa vise opreme i bolej auto iako je vise preslo,s tim da je ocuvano i da se vidi da je servisirano kako treba ;)
 
Top