Da li neko zna nešto o ovoj Alfi 159?

Da li neko zna nešto o ovoj Alfi 159?

Član
Član
Poenta je da i sve slične alfe u ovom cjenovnom rangu imaju isto ili više kilometara, a pri tome prodavači lažu za kilometre. A kako se kaže, ko laže, taj i krade.
159 je kvalitetan auto, ali eto, možda trebaš kupiti povoljnog mercedesa sa 100.000 km, poželjno bež-taksi boje... ;)
 
Pa izgleda da je tebi samo kilometraža bitna.




Zaključak je, da je bolje kupit auto sa više kilometara ali koje ima svu historiju, koje je održavano, paženo itd.
i uz to, nemoguce je kupiti auto koje ima pristojnu kilometrazu a da ima svu historiju, koje je odrzavano, pazeno itd. pri tome platiti vise za isti model, a ako se nema, onda za isti novac kupiti auto nize klase?
 
Član
na osnovu čega vi to odvajate čovjeka koji uvozi i prodaje auta i čovjeka "domaćina" koji prodaje svoje auto koje je vozao 5 godina ? po čemu se te dvije vrste ljudi razlikuju može li mi neko reći ? ovaj domaćin jel ne zna gdje se kilometri mogu vraiti i domaćin jel ne zna udarit auto pa kupit airbage i zakrpit to ?
 
Član
na osnovu čega vi to odvajate čovjeka koji uvozi i prodaje auta i čovjeka "domaćina" koji prodaje svoje auto koje je vozao 5 godina ? po čemu se te dvije vrste ljudi razlikuju može li mi neko reći ? ovaj domaćin jel ne zna gdje se kilometri mogu vraiti i domaćin jel ne zna udarit auto pa kupit airbage i zakrpit to ?

To je sve tako i normalno,ali kad se auto kupuje od domacina veca je vjerovatnoca da je postenije auto..
Recimo uzmi 10 auta od domacina
I 10 auta od preprodavaca

Naravno ima svega i svasta,izuzetaka ali je sigurno veca vjerovatnoca da je auto bolje od domacina koje je prva ruka ;)
 
Član
A ja podrske....Ako si vec zapeo za nju,otidji pogledaj je dobro sam sebe uvjeri...odvezi na servis neka sve prekopaju pogledaju i to je to...Razmislis jos jednom i ako je to to dovezi kuci....Ako si previse zapeo za nju biti ce ti krivo sto nisi bar pokusao da je kupis a mozda se i uvjeris da u biti stvarno nije to to sto trazis.......Sretno
 
Član
Vozim istu Alfu, a poznajem i konkretno ovo vozilo za koje si postavio pitanje, znam da je vozilo sigurno uredno, gazda je uvijek bio pedantan lik, tako da sigurno bolje i postenije neces naci........
 
Član
Znam za ovu alfu,redovno je odrzavana i vec nekoliko godina je kod vlasnika,tako da ti je moja preporuka otidji i pogledaj,neces se pokajati.
 
Član
vozim auto koje je staro 13 godina i koje je preslo 280 hiljada, i trazim sebi novo da kupim i jedno od auta u uzem izboru je i ova alfa, i ovu sa linka alfu nisam htio ni pogledati zbog prevelike kilometraze, ili cu dati vise para pa kupiti 159tku koja je manje presla, ili cu za iste pare kupiti auto iz nize klase a da je manje preslo.
neces vjerovati, ne pali ti svugdje i kod svakog to ismijavanje i ta glupa prica da nasjedamo i vjerujemo u te neke bajne kilometraze
eee sveceri bas takve vole kao ti :) da pise 180 000 km na satu ti bi je otisao pogledat po cijeni od 16-17000 KM uredno platio i tjesio si bih se. 90% auta na piku je vraceno sada je servisnu smjesno napravit-nabavit i kad odes u ovlasteni na satu 180000 km a zadnji servis radjen prije godinu na 320000 ti dao ogromne pare a presla vise nego ova :) gledaj stanje auta i ocuvanost a to sto pise ne vjeruj ni sebi a kamoli nekom drugom
 
eee sveceri bas takve vole kao ti :) da pise 180 000 km na satu ti bi je otisao pogledat po cijeni od 16-17000 KM uredno platio i tjesio si bih se. 90% auta na piku je vraceno sada je servisnu smjesno napravit-nabavit i kad odes u ovlasteni na satu 180000 km a zadnji servis radjen prije godinu na 320000 ti dao ogromne pare a presla vise nego ova :) gledaj stanje auta i ocuvanost a to sto pise ne vjeruj ni sebi a kamoli nekom drugom
pa jbt, fakat ispade da je nemoguce naci auto koje ima pristojnu kilometrazu i da je u dobrom stanju. sta je vama ljudi? jel to stvarno ne postoje auta koja nisu presla po 300 000 i vise? ili bas svi pocinjete od pretpostavke da sma ja totalno glup i da ce me svako prevariti?
znaci, bolje je da kupujem auto koje je sto vise preslo? jel je nemoguce naci auto koje je u dobrom stanju a da je pri tome jos i manje kilometara preslo
 
Član
Nije nemogu će naći auto sa malo kilometara, ali su takva auta u odnosu na neku prosječnu cijenu na PIK-u preskupa, a onda zbog tih svercera niko ne vjeruje ni ljudima kojima je kilometraža originalna,
 
Član
Sad imam u dvoristu od musterija 3 (tri) alfe 166 sa 110kw motorima.Sve isto rade.Dvije su manje vise istog stanja okolo i unutra i ispod su 240 000 kilometara obe.Ova treca sto ima 370 000 odudara sa izgledom.Najbolje izgleda,najmanje lupa i najbolje vuce.Kupljena u Auto kuci sa servisnom knjigom.Prvi vlasnik ostavio u racun i kupio novu 159.
Zmaci itekako ima veze od koga kupujes auto i kako je odrzavano.Ja kad sam svoju uzimao nedavno na satu je pisalo 192 000 i vec vise od tri sedmice vozam nisam jos nikad ni dijagnostiku prikljucio.Sjeo i provozao i meni dosta da kupim.Jesam odmah uradio set zupcastog,ulje,filteri i pk remen sa rolerima bez obzira sto je sve zamjenjeno prije 30 000 km.Sad znam da je zamjenjeno i misljenja sam da svako ko kupi polovan auto treba uraditi to radi sebe.Vakat takav dosao da nemozes nikome vjerovat.I ovu 159 sto je tema kad bi uzeo bez obzira na tvrdnje prodavca i stanje u servisnoj ja bi opet to sve zamjenio radi sebe.
Sto kazu koliko novca toliko muzike.Nemoze se ocekivati da auto koje svi cijene 15 000ak hiljada kupis za 12 000 i da je u tip top stanju.To nepostoji.Vecina nas kupuje polovna auta koja je neko vec harao.I svi gledamo kad vec kupujemo takav auto da je barem odrzavan kako treba i to je u sustini najbitnija stavka polovnog auta.
 
Top