da li je moguće da crkne pojačalo ako...

da li je moguće da crkne pojačalo ako...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
imam znači kućno pojačalo 90w 2 izlaza, woofer 100w rms, 2 x 80w( trosistemci)! da li ono može crknuti i da li je preporučljivo još šta priključiti! hvala:cool::cool:

iz zvučne ima 4 izlaza za pojačalo!:D
 
Član
Crknuti moze svako pojacalo,al sumljam da ce ti se to desiti, trebao si navesti model i marku pojacala...Ako su ti zvucnici iz auta onda varira 2-4omha, dok kucni idu od 4-8omha, sto znaci da ce ti se pojacalo malo vise grijati,a ako je bilo koja jaca marka ima i protect stoga nebi trebalo biti nikakvi problema...
 
Član
ErRoR je napisao(la):
Crknuti moze svako pojacalo,al sumljam da ce ti se to desiti, trebao si navesti model i marku pojacala...Ako su ti zvucnici iz auta onda varira 2-4omha, dok kucni idu od 4-8omha, sto znaci da ce ti se pojacalo malo vise grijati,a ako je bilo koja jaca marka ima i protect stoga nebi trebalo biti nikakvi problema...

hvala, sonijevo je pojačalo!woofer je iz auta, sa tim da sam ja na pojačalo ugradio cooler i primjetio sam da ako kratko spojiš žice linija se krene gasiti, znači da ima kao neki protect! mislim 90w zvuči jadno, ali isto mislim da se auto i kućno pojačalo razlikuju:icon_question::icon_question:;);)
 
BHT Ovisnik
moje kucno pojacalo je staro oko 15 godina vec,na njemu su spojeni bili auto zvucnici dvosistemci u kutiji po nekih 50RMS duze vrijeme,onda sam koristio woofer 180RMS oko godinu ipo,fino treso sobu,nikad nikakvih problema,sad je spojen us blaster kucni woofer sa visokotoncem,nikad problema,evo kako woofer sto mi je u autu trenutno trese u sobi,mislim prije
<object width="384" height="313"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/eH8ion9QEXo&hl=en_US&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/eH8ion9QEXo&hl=en_US&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" width="384" height="313" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed></object>
 
Član
evo error ti je dobro rekao,zavisi koliko je ohma zvucnik,,,na pojacalu ti vjerovatno pise koliko su ohma izlazi
 
Član
Ako je to Old School Sony pojacalo na njeg mozes kacit sto ti volja, nesmije biti problema ;) Samo nemoj pretjerivati sa wolumenom idi do nekih 50- 70% Jer sve poslije je vjerojatno distorzija zvuka,a i silovanje pojacala :icon_biggrin:
 
Član
ArminM je napisao(la):
evo error ti je dobro rekao,zavisi koliko je ohma zvucnik,,,na pojacalu ti vjerovatno pise koliko su ohma izlazi

16 oma! a woofer je 4 oma!

ErRoR je napisao(la):
Ako je to Old School Sony pojacalo na njeg mozes kacit sto ti volja, nesmije biti problema ;) Samo nemoj pretjerivati sa wolumenom idi do nekih 50- 70% Jer sve poslije je vjerojatno distorzija zvuka,a i silovanje pojacala :icon_biggrin:

jest staro je! al je dobro! pa ne pojačava, malo preko pola i dosta! lijepo eq naštimam i super;);)
 
BHT Ovisnik
ja sam samo woofer uspio nagurati do 100%,ove sto imaju visokotonac u sebi 50% snage max,a neka je njamcka marka pojacala,uz njega jos doslo ono za gramafonske ploce i ostalo,uglavnom skopcaj i slusaj:cool:
 
Član
CoL3-99 je napisao(la):
moje kucno pojacalo je staro oko 15 godina vec,na njemu su spojeni bili auto zvucnici dvosistemci u kutiji po nekih 50RMS duze vrijeme,onda sam koristio woofer 180RMS oko godinu ipo,fino treso sobu,nikad nikakvih problema,sad je spojen us blaster kucni woofer sa visokotoncem,nikad problema,evo kako woofer sto mi je u autu trenutno trese u sobi,mislim prije
<object width="384" height="313"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/eH8ion9QEXo&hl=en_US&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/eH8ion9QEXo&hl=en_US&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" width="384" height="313" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed></object>

koji je 12woofer:icon_question:ja svoje ne mogu snimiti da valja! samo kršti na kamAri!:D

CoL3-99 je napisao(la):
ja sam samo woofer uspio nagurati do 100%,ove sto imaju visokotonac u sebi 50% snage max,a neka je njamcka marka pojacala,uz njega jos doslo ono za gramafonske ploce i ostalo,uglavnom skopcaj i slusaj:cool:

pitam za ovo jer imam još 2x40w dvosistemce i hoću da sebi napravim suround( nezz kako se piše:lol:):D
 
Član
CoL3-99 je napisao(la):
kenwood KFC-WF303
ja sam snimao sa N95 jer ima veoma cist zvuk kad snima:cool:

ja sam snimao sa digatlkom 8.2 mpx, ali trosistemci ubiše pa zato nevalja!:lol: sad nisi najmlađi na forumu:lol::lol:
 
BHT Ovisnik
92 godiste:icon_smile: na ljeto polazem ako me jos jednom ne sj*e policija,al sad slabije vozam pa se nadam da nece:cool:
 
Član
kako si ti sve to planirao spojiti :icon_rolleyes:
moras paziti na omazu,napisi koliko ti je ohma pojacalo,koliko woofer,koliko zvucnici :icon_rolleyes: ako je sve to ok trebalo bi da to fino svira :cool:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top