Curi ulje na servu???

Curi ulje na servu???

Kao sto kolega amer kaze morat ces naci nekog majstora da to rijesi. Bilo bi dobro ako ima neko sa tog podrucja da ti moze preporuciti nekog majstora. Mozda admin ovog foruma @allroad ti moze nesto pomoci. U svakom slucaju sretno i nadam se da ces uspjeti to rijesiti
Iskreno se nadam ,probat cu naci nekog zainteresovanog majstora i predlozitinovo sto amer kaze,ali danasnji majstori,svako hoce brz posao brza lova,kad je istrazivanje slabo ko hoce.
 
Druze, to je zatvoreni sistem, elektro motor.
Na tim pumpama crkavaju regulatori napona, zasto naveo sam ti u prvom odgovoru ( ulaz vode kroz rupicu konektora ispod kojega se nalazi stampana ploca)

Tebi treba majstori koji ce malo detaljnije pogledati stvarne vrijednosti pumpe, a ne monter koji kaze pumpa+ letva+ senzor.
Sve se lahko ispita sa pravim alatom.

I placati te pumpe polovne iznad 150 KM je ludilo, smece staro 15+ godina.

Ja ti dalje ne mogu pomoci bez pristupa VCDS-u ili necemu slicnom.
Znam da treba ali takvog je tesko naci ovdje,dovoljno ti je da je preko dva majstroa znaci proslo atf ulje i niko da laze da to ne ide tu,hajd ja laik nisam znao jbg,ali oni
 
Član
Sretno, nije to nista novo. Crkavanje ovih pumpi je cesta pojava. Zato ih je VAG prestao forsirati nakon 2014- .
TRW je zaradio fine pare od prodaje.
Ne koristi ih samo VAG vec i mnogi drugi brendovi, ford, mazda itd.

Da to je pumpa, ja sam ti stavio sliku iznutra kako izgleda, nebitno. Od gledanja slika nemas nista.
 
Sretno, nije to nista novo. Crkavanje ovih pumpi je cesta pojava. Zato ih je VAG prestao forsirati nakon 2014- .
TRW je zaradio fine pare od prodaje.
Ne koristi ih samo VAG vec i mnogi drugi brendovi, ford, mazda itd.

Da to je pumpa, ja sam ti stavio sliku iznutra kako izgleda, nebitno. Od gledanja slika nemas nista.
Bas too,hvala sto si odgovarao i priblizio mi kako to otprilike izgleda ,znaci tu nema bas ono mnostvo djelova,ne znam sto majstori bjeze od tog posla...
A nista moram prgo vidjet jos nekog da mi preporuci nekog majstora i da vidi fino...
Ali meni je sad gore sto se auto gasi,a to gasenje pocele otkako pumpe stekaju,prije se niksd nije gasilo ,nesigurno u voznji,moze me neko odzada puknut,opet kad je tezak volan to mozess voziti,jest teze ali ide a ovako s gasenjem nesigurno bas,vidjet cu i alternator s elektricsrem,mada je neki dan mjerio te napone,mase prema pumpi,valjda bi mu pokazalo da je los alternaror ili se on mora sam prwgledat nevezamo s pumpom..
Hvala amere u svakom slucaju,sto kazes prekonporuka se ne moze nista,moram naci dobrog mehanicara ispricari situaciju i probati rijesiti problem.
 
@amer6 brate de mi reci ako znas sta bi ovo moglo biti,sasvim slucajno sad malo otvarao haubu i vidio ovo a vidim da ide prema volanu tamo a ovamo nigdje ukljuceno ,moze li to biti nesto oko dijagnostike .received_1614242892251448.jpeg
 
I da sad mi komsija s onim aparatom mjerio punjenje,na akumulator sve tip top,bez paljenja,s paljenjem ,kraka duga svjetla ,sve ide u normalnim vriijednostima,sad moze li nesto u toku voznje da pocne budalesat,regler alternatoea ili tako nesto..
I da kad smo sve zavrsili to skinuo on crnu klemu akua,,i ono hoce ponovo staviti baca ko neke iskrice ,kaze i to je neki znak da sa strujom negdje nije uredu.A punjenje tip top
 
@amer6 evo mene nakon skoro 15dana i izgleda napokon rijeseno,ali vidjet cu sutra,zvao me sad majstor da dodem po auto sutra,problem bio u elektronici motora.Ali vidjet cu sutra da li ce se auto gasiti i sta je s servom.
 
Top