Curi ulje na servu???

Curi ulje na servu???

Član
Eh jest me nešto krenulo prvo, sat , pa onda ovo naime već duže vrijeme mi curi ulje iz serva i ja sam postavljao ovdje temu svi su mi rekli servo pumpa jer se i čuje malo.E sada ja sam to pregledao dolje sve je ok al na metalnoj krivini od crijeva serva tzv holenderu gdje se šarafa na pumpu izlazi ulje dok radi servo i svaki dan sve više.Sada jel mi to do tog metalnog crijeva tj holendera da je otišao ili je servo pumpa otišla??pozz
 
pa ako izlazi na onom Holenderu gdje ide crijevo na servo pumpu onda je do njeg (a pumpa kao pumpa mora negdje izbiti ulje , pogotov kad namotas malo vise, na vecini auta izbije na bocu ako je ostalo sve stegnuto) pa et vidi taj holender jer nema logike da zbog tog sto curi tu da je pumpa otisla
 
Član
gledo sam drug samo tu curi i gubi ulje a dotegnut je do krajaj nema šta.......trebao bih ond azamjeniti crijevo od boce do pumpe ono što ide i to je to, a pumpa nigdje ne pušta smao je sva mokra od ovog šro pušta....
 
tu ispod tog holendera bude bakrena podloska pa nekad ona samo popusti pa se zamjenom rijesi, al uglavnom do toga je najvjerovatnije :)
 
Član
Aha gdje to kupiti da ne skidsma nego prvo da odem kupiti pa d aonda postavim jer je ondje 13 ključ na onom manjem dijlu dolje ispod 19 i kako ću to tražti??pozzz
 
Aha gdje to kupiti da ne skidsma nego prvo da odem kupiti pa d aonda postavim jer je ondje 13 ključ na onom manjem dijlu dolje ispod 19 i kako ću to tražti??pozzz

pa treba da ima u svim auto dijelovima tih bakrenih podloski samo moras znat tacnu velicinu (sto neznamo dok ne skines, a sumnjam da oni sto prodaju znaju napamet)
sve u svemu najbolje je odvrni i pogledaj u cemu je fazon, kolika je ta podloska tako ces najbolje vidjet i znat :)
 
Član
Bio sam kod mehaničara za ovaj servo i kaže da je otišla neka gumica ili ti ga plastika u holenderu tj ovov crijevu gdje ulazi u pumpu i tu pušta kaže d azamjenim crijevo i riješen problem.....pa to za vikend aBd...pozzz
 
Legend
ajd pa napisi je li to to rjesenje da znaju ljudi koji budu imali slican problem za ubuduce..
 
Član
Zamjenio sam danas crijevo sa letve na servo pumpu, ne curi ulje malo sam vozao motao ništa...Pa valjda to je to da neće više.....pozz
 
Član
Zamjneom crijeva riješeno je cruenje na servu i takođe nema više onog zvuka zavijanja kad motam.....može lock...
 
Pozdrav.Imam jedan neocekivan problem ,za koji nisam mogao nafi forum,pa mi ovaj je najblixi.
Auto je seat ibiza 2002,1.9tdi 96kw,,naime situacija je sljedeca.
U roku 5dana stalo 5el.pumpi servo volana.
Prva nasa koja je bika u autu otkako je uzeto je stala jednostavno njje imala ulja,ne znam sto,dolijemo nista,kupimo pumpu,ostavom u servisu oni stave pumpu i naspu atf sto ne smije,pumpa stane nakon 3dana,sljedece evije pumpe s zelenim uljem,kosta 24msrke stale nakon po sat vremena rada.
Jos jedna 4ta stala u roku 3dana..odem elektricary sve uredu napon mase stekeri.
Kaze trebao bi mehanicar provjeriti crijeva i letvu,,odem mehanicaru lik mrtav hladan kaze najblkje da kupis i letvu i pumpu i to bi trebal biti to.
Pumpe staju na nacin da u voznji auto upali sva 4zmigavca,izgubi obrtaje i oteza volan i zutq lampica volana se upali,auto tad nece gasa vec moras ugasiti pa upalit,ali pali odma.
Da li je moguce da je do crijeva da stopa nesto da ne bacs pritisak dovoljan pa pumpa nesto stane.
Ne znam sta ciniti dalje stvarno.
Da dodam da se nakon stajanja 5pumpe auto pocelo gasiti ponekad leru a nekad u manjim brzinama recimo iz lera kad ubacujem u prvu,ili kad vracam iz 3 u 2 izgubi obrtaje i moras gasiti auto ali pali odma
 
Top