cudna boja vode

cudna boja vode

Član
ne znam ni kako da na zovem ovu temu..drugar ima problem,i on je sledeci...dokle god auto stoji ugasen voda u cantri je normalne boje,dok upali i vozi neko vreme voda u cantri postane onako braon,kao boja neceg zardjalog..i opet kad auto stoji ugasen neko vreme,voda u cantri opet normalne boje...pa sta je to?sta je u pitanju?ako neko zna...inace u pitanju je golf III... hvala unapred...
 
Član
bane17 je napisao(la):
ne znam ni kako da na zovem ovu temu..drugar ima problem,i on je sledeci...dokle god auto stoji ugasen voda u cantri je normalne boje,dok upali i vozi neko vreme voda u cantri postane onako braon,kao boja neceg zardjalog..i opet kad auto stoji ugasen neko vreme,voda u cantri opet normalne boje...pa sta je to?sta je u pitanju?ako neko zna...inace u pitanju je golf III... hvala unapred...

Moze biti hrdja, jeli sad pred zimu mjenjao vodu i sipao antifriz ?

Logicno da ce nakon nekog vremena opet biti normalne boje jer se sve stalozi, cim se opet auto upali voda pocme cirkulisati i zamuti se ;)
 
Član
prospi tu vodu, zatim naspi u sistem novu pa neka auto odradi, pa ponovi taj postupak par puta dok se voda ne izbistri...kad bude cista kao izvorska naspi antifriz !!!
 
Član
pa nedavno je menjao vodu,cistio je hladnjak sa onim sredstvom za hladnjak...i pose toga je opet voda braon...
 
Član
bane17 je napisao(la):
pa nedavno je menjao vodu,cistio je hladnjak sa onim sredstvom za hladnjak...i pose toga je opet voda braon...

Ja sam gledao covjek sipao papriku u prahu u hladnjak da mu zacepi da nepusta vise da nije neko tvom prijatelju to sipao pa sad voda braun boje :D

Pokusaj nekoliko puta promjenit vodu ,i sipaj toplu prokuhalu vodu , nemoj hladnu na vruc motor ;)
 
Član
To se rijesava ispustanjem postujuce, sipanjem nove, te napsem 1-2 kesice sode bikarbone i upalim auto da malo odradi, da to procirkulise, da otvori termostat, da pocisti sve redom, i onda ispustim, te jos jednom ponovim taj proces, i na kraju voda bude kao sa slavine, bistca i cista...
 
Član
erRoR
Jesi to probao u praksi?mislim jer znas da je neko radijo?da ne steti hladnjak,posle motor....
 
Član
Heh ne jednom vec x puta, ne steti ni hladnjaku ni crijevima, ni bloku motora... ;) Za tvoju informaciju kada se prepijes, i odvedu te na ispumpavanje, znaj da ce i tebi ispirat zeludac sa sodom bikarbonom, pa ako ne steti tebi, nece ni autu ;)
 
Član
covjek je dealjno opisao problem,te iz istog opisa se da zakljuciti da nema nikakve masnoce i ''kajmaka'' po vodi i po cepu posude kao sto to bude slucaj kad ulje dolazi u sistem rashlađivanja.....;)
 
Imam i ja slican problem, neki dan primjetio, kupio ono sranje za mjerenje antifitiza (btw sranje je) i iz hladnjaka voda je uredu, cista,crvenkasta od antifirza,a iz posudice mutna,prljava,nije narandzasta kao od hrdje,nego bas onoprljava, mutna. Nisam nista radio, samo prosuo tu vodu iz posudice i nalio novu, jer sam neki dan izmiksao antifriz, al ako ne prestane ovo valja ga opet miksat.

Nego, ja sam mijenjao hladnjak skoro, uzeo polovan, al ga nisam nazalost cistio, jer djeluje bas kao nov, ma ni jedno od od onih rebara nije osteceno, sto bi se reklo nov NOV :)
 
Top