Corrado 1.8T

Corrado 1.8T

Član
nadam se da si sve lijepo slozio da nebi bilo problema kao posljedica neke greške oko ubacivanja motora :icon_smile:

;)

i jesul ovo dvije neke boce za ulje od serva :icon_rolleyes:

1679v10.jpg
 
ono sto sam ja uzivo vidio je ekstra :cool: svaka cast :icon_smile:

samo jos stopke uradit, a znam da su u planu cuo sam to na eventu :)
 
Član
Dzeniii je napisao(la):
nadam se da si sve lijepo slozio da nebi bilo problema kao posljedica neke greške oko ubacivanja motora :icon_smile:

;)

i jesul ovo dvije neke boce za ulje od serva :icon_rolleyes:

1679v10.jpg





O svakom detalju je vodjeno racuna tako da je sve uradjeno kao da je fabricki. Vec sam presao oko 5000 km i nema ni najmanjeg problema... :icon_smile: Boca desno je ulje od serva a lijeva sto si zaokruzio je ulje koje podmazuje ventile da se izbjegne pohabanost jer se auto vozi na plin. Plin je suv i kao takav isusuje ventile a na ovom motoru su mali ventili (5v po cilindru) tako da se ovo ulje lijepi na ventile i smanjuje trenje... :123:



GolFanatiCars je napisao(la):
ono sto sam ja uzivo vidio je ekstra :cool: svaka cast :icon_smile:

samo jos stopke uradit, a znam da su u planu cuo sam to na eventu :)


Malo sam se umorio od radova, vidjecemo da li cu ove radit ili stavit fk...
 
Član
ako moze malo pojasnjenje u vezi
podmazivanja ventila, kako si ugradio
sta treba i sl, mozda neki DIY da
nabacis ako ti nije problem,pozz
 
Član
enesss je napisao(la):
milina za vidjeti , svaka cast za sve radove

Hvala drug!;)

slaja je napisao(la):
ako moze malo pojasnjenje u vezi
podmazivanja ventila, kako si ugradio
sta treba i sl, mozda neki DIY da
nabacis ako ti nije problem,pozz

Pa to je pozeljno staviti na svaki motor koji se voza na plin, pogotovo na auta koja imaju male ventile, pogotovo na fordova auta koja imaju keramicke podizace....

Kupi se takozvana "kapaljka" to je ova gore boca sto je kolega zaokruzio, radi na principu vakuma kao infuzija, znaci ide vakum crijevo na usis izbusi se i stavi pipa, ja sam stavio na fabricku pipu na koju se kacio onaj prečišćač benzina!
i tako vakum motora vuce ulje iz boce podesava se da kane po jedna kap u 7 sekundi, ima na boci saraf za stelovanje, a ulje je specijalno za ovu namejnu jer ima svojstvo magneta, tako da se lijepi u vidu kapljica sitnih za ventile i obezbjeđuje "vlaznost2 ventilima isto kao sto to benzin radi i spriječava krunjenje ventila i habanje tj smanjuje trenej ventila!
Poskupa boca 100KK ali radi pravu stvar sa njom je plin pun pogodak nikakve stete nema!;)
 
Član
Liga je napisao(la):
Drug... smao naprijed i kao sto sam rekao... ako sta zapne zovi... ;)

Hvala drug, zasad sam se snaaso sve fercera,ako bude kakih problema rijesicemo! ;)

Zovem te ovih dana da idemo odmjeiti snage , samo nam nadji kake guzare da baci brus na startu!:lol:
 
Član
Dejo lijepo je vidjeti 1.8 T masinu u njemu,extra motor imas sad ga nekad jos malo cipni na jedno 180 -200 konjica ;)
 
Član
svaka čast, jako pametno to sto si napravio podmazivanje ventila, produzio si im vijek trajanja i to puno ;)
 
Član
GTI FAN je napisao(la):
Dejo lijepo je vidjeti 1.8 T masinu u njemu,extra motor imas sad ga nekad jos malo cipni na jedno 180 -200 konjica ;)

Naravno ide cip ali na proljece nista sada... mozda i veci turbo i dizne pa idemo na 250 konja... ko zna :D
 
Legend
Dejan 16v je napisao(la):
GTI FAN je napisao(la):
Dejo lijepo je vidjeti 1.8 T masinu u njemu,extra motor imas sad ga nekad jos malo cipni na jedno 180 -200 konjica ;)

Naravno ide cip ali na proljece nista sada... mozda i veci turbo i dizne pa idemo na 250 konja... ko zna :D

Drug... zaboravim ti sinoc reci ono glavno u lice, al nema veze cuo ti je brat sta sam rekao za Corrado dok je bio sa mnom u autu...

Znaci auto ti je po mom ukusu... SVAKA CAST... Samo nastavo kao sto si i krenuo, pametno i odmjereno, bez zaletanja...
jos jednom SVAKA CAST... :cool:

p.s.
vidis da sve nesto dzidzam ne bi li licio Golf na Corrada,
al slabo mi ide... ;)
 
Član
Liga je napisao(la):
Dejan 16v je napisao(la):
GTI FAN je napisao(la):
Dejo lijepo je vidjeti 1.8 T masinu u njemu,extra motor imas sad ga nekad jos malo cipni na jedno 180 -200 konjica ;)

Naravno ide cip ali na proljece nista sada... mozda i veci turbo i dizne pa idemo na 250 konja... ko zna :D

Drug... zaboravim ti sinoc reci ono glavno u lice, al nema veze cuo ti je brat sta sam rekao za Corrado dok je bio sa mnom u autu...

Znaci auto ti je po mom ukusu... SVAKA CAST... Samo nastavo kao sto si i krenuo, pametno i odmjereno, bez zaletanja...
jos jednom SVAKA CAST... :cool:

p.s.
vidis da sve nesto dzidzam ne bi li licio Golf na Corrada,
al slabo mi ide... ;)

E zato golf ide za 10!:cool:
Hvala drug, ja bi samo na tvom golfu volio vidjeti Corrado front i time bi on bio po mom ukusu, a sve ostalo sam sinoc vidio i odusevio se kako dizel ide!:D
 
Top