Corrado 1.8T

Corrado 1.8T

Član
RE: Corrado 1.8T - Komentari projekta

O pa cestitam Dejo ! Welcome to turbo club ! ;)

A sto se tice ove rasprave koji je motor bolji, 1.8T ima jacu elasticnost zbog dosta veceg obrtnog momenta u odnosu na ABF (tipicno za turbo) Zato se i osjeti razlika koju Dejo spominje.
Sa druge strane, ABF je daleko pouzdaniji od 1.8T motora koji je podlozan cestim kvarovima u glavi motora - pucanje ventila je jedna od cestih mana. 1.8T je takodjer manje ekonomican od ABF-a, po gradu je sposoban srknuti i do 15L goriva. Kad zanemarimo ove razlike, oba motora su dobar izbor. Ko sta voli *ebiga...

Ako cete onako iskreno, moje misljenje je da je najbolji VW motor 1.8 16V KR ! Niti jedan VW motor se ne vrti kao KR ! To je posljednji motor koji su VW inzinjeri pravili sa performansama i sportskom voznjom striktno na umu ! Svi motori koji su dosli kasnije su radjeni primarno za komfor i elasticnu voznju uz manje zagadjivanje dok su performanse i sportska voznja bili zadnji na listi.
 
Član
RE: Corrado 1.8T - Komentari projekta

esso_sa je napisao(la):
Ako cete onako iskreno, moje misljenje je da je najbolji VW motor 1.8 16V KR ! Niti jedan VW motor se ne vrti kao KR ! To je posljednji motor koji su VW inzinjeri pravili sa performansama i sportskom voznjom striktno na umu ! Svi motori koji su dosli kasnije su radjeni primarno za komfor i elasticnu voznju uz manje zagadjivanje dok su performanse i sportska voznja bili zadnji na listi.

;) KR se sto kazes vrti ko vrag i bas je pravljen za sportsku voznju i gonjavu jer je doslovno mrtav ispod nekih 3500 rpm pa nakon 4000 odjedanput eksplozija onda cudo provrti i do 8000 ,kao da ima turbo rupu slicno bas trkacim atmosfercima malog momenta ali velike vrtnje,zato je uzasno neflexibilan cak i u odnosu na npr 8V PB digifanta pa laik ako ga vozi bas polaganom voznjom u visokom stupnju prenosa pa ga nezna manjom odmah dignuti u visoke okretaje cak ima dojam da je slab ali ide cudo ko vrag samo ga treba drzati stalno u radnom podrucju izmedju 4-6000 rpm i samo kopa dok 1.8 T povuce odmah naravno i uzasno je elastican, svojstveno bas turbo benzincima pa drzi jednako ispeglanu krivu momenta od 1500-4500 rpm,nema bacanja krivulje u ostar vrh kao kod dizela ili KRa nego turbo enzinac ima jako siroko radno podrucje, pa su 2 razlicita svijeta a kod turbaka mi se najvise svidja laka mogucnost tuninga .
Dejane neka te dobro sluzi turbak i nemoj se prepasti Esinih crnih slutnji o nekim kvarovima ;)
 
RE: Corrado 1.8T - Komentari projekta

Sigurno da nece biti kvarova, ta ne misli ga gazit stalno. A ovaj AGU motor je dolazio u 4 GTI i jos vozila koja su zasnovana na platformi ovih hatchbackova iz VAG grupacije i #1 izbor kod svih ljudi koji hoce gotov proizvod (turbo motor) za takmicenja, znaci preostaje samo mjenanje "hardvera i softvera" za dizanje snage :D Ne bi trebao imat probleme sa njim. A ispravna ti je odluka sto hoces pling, ebi ga, plin 1.20 km a benzin 2.55, bolje se vozat svaki dan nego 2 puta sedmicno :D ;)
 
Član
RE: Corrado 1.8T - Komentari projekta

Zabavniji mi je za volziti, sinoc sam isao prema Jahorini vec adrenalim ima u brdu nego po ravnom, vuce u brdu imam ojecaj bolje nego po ravnom mozda glupo zvuci ali takav je osjecaj!
Sto Eso kaze upravu je izgleda da voli potrositi ali ovih dana je pun gas jos je pod garncijom pa mu vadim dusu nek odalami ako treba u ovo jos par dana!:lol:
Ice plin na njega sirurno jer mi sve odgovara sa moje plinse instalacije, samo cu staviti kapaljku zbog ventila da ih vlazi dok je na plinu!
E sad ako bude kvarova pravicemo, zasad je ko curica, necuje se ni hidropodizac da kucne bas je tih kao motor i na auspuhu dosta je manje bucan!
Uglavnom prezadovoljan izmami mi osmjeh kada ga vozim!:cool:
 
RE: Corrado 1.8T - Komentari projekta

Ne znam, ja fakat ne volim glasne motore, mislim do jedno 2500 k, na koliko ono vozis po gradu. Ovi sa kockama su najgori -.-'
 
Član
RE: Corrado 1.8T - Komentari projekta

dohc_16V_Mo. je napisao(la):
Ne znam, ja fakat ne volim glasne motore, mislim do jedno 2500 k, na koliko ono vozis po gradu. Ovi sa kockama su najgori -.-'

E da, ovaj tih ko golf 1.3 ali kada stisnes samo sikti na auspuh i lijepi nema galame!:lol:
 
Član
RE: Corrado 1.8T - Komentari projekta

najbolja stvar je tih motor na niskim obrtajima.... ni kod mene se ne cuje nista do 3500-4000 obrtaja, tek nakon toga pocinje da galami :cool:
 
Član
RE: Corrado 1.8T - Komentari projekta

dohc_16V_Mo. je napisao(la):
Ne znam, ja fakat ne volim glasne motore, mislim do jedno 2500 k, na koliko ono vozis po gradu. Ovi sa kockama su najgori -.-'

dohc onda ti ne pristaje avatar i nick jer on je simol snage temeljene na visokim okretajima ne momentu,tj simbol visoke vrtnje i buke direktno iz motora :lol:
Dejo,uzivaj u novoj .ljutoj turbo masini ;)
 
RE: Corrado 1.8T - Komentari projekta

Ne cuje se ni dohc (kr i pl) na niskim obrtajima sa orginalnim auspuhom i u drugom slucaju sa katalizatorom a kad se stistne normalno da se cuje. A kad je na nizim obrtajima cuje se samo kako lagano prducka zbog nenastimanog k-jet :D Nemam ti sta pricat, vozao si i abf i kr :cool:
 
Član
RE: Corrado 1.8T - Komentari projekta

dohc_16V_Mo. je napisao(la):
Sigurno da nece biti kvarova, ta ne misli ga gazit stalno.

Dejanu je bitno samo da izdrzi mjesec dana pa ionako ide nesto drugo pod haubu :lol:






dohc_16V_Mo. je napisao(la):
Ne cuje se ni dohc (kr i pl) na niskim obrtajima sa orginalnim auspuhom i u drugom slucaju sa katalizatorom a kad se stistne normalno da se cuje. A kad je na nizim obrtajima cuje se samo kako lagano prducka zbog nenastimanog k-jet :D Nemam ti sta pricat, vozao si i abf i kr :cool:

Je u pravu si ;) i oni su tihi do nekih 4k onda explozija,sto se tice turbaka poznato je da su inace tisi od N/A motora.

P.S S to se tice kockinih rednih sestaka,e po meni se taj metalni zlokobni zvuk direktno iz masine plaća :)
 
Član
RE: Corrado 1.8T - Komentari projekta

GTI FAN je napisao(la):
dohc_16V_Mo. je napisao(la):
Sigurno da nece biti kvarova, ta ne misli ga gazit stalno.

Dejanu je bitno samo da izdrzi mjesec dana pa ionako ide nesto drugo pod haubu :lol:






dohc_16V_Mo. je napisao(la):
Ne cuje se ni dohc (kr i pl) na niskim obrtajima sa orginalnim auspuhom i u drugom slucaju sa katalizatorom a kad se stistne normalno da se cuje. A kad je na nizim obrtajima cuje se samo kako lagano prducka zbog nenastimanog k-jet :D Nemam ti sta pricat, vozao si i abf i kr :cool:

Je u pravu si ;) i oni su tihi do nekih 4k onda explozija,sto se tice turbaka poznato je da su inace tisi od N/A motora.

P.S S to se tice kockinih rednih sestaka,e po meni se taj metalni zlokobni zvuk direktno iz masine plaća :)



:lol::lol::lol::lol: joj opkalah, a trebao bi ovaj da se zadrzi na duze staze, sem ako mi ne izleti povoljno :lol:
VR ima najaci zvuk a R32... ohooooo ovaj moj ko punto od 1000 kubika, ali dobro imam tri lonca!
juce se ABF ubacio drugu u korada malo mi je zao bilo tog motora, ali drago mi sto je otisao u korada!:icon_smile:
Danas sam zavrsio oko instalacije sto mi je ostalo, pritisci ulja morao sam praviti holender da bi skopcao i temp ulja, posto turbak to nije imao, i morao sam uvrnuti oba davaca pritiska ulja jer turbo ima samo jedan, a moj sat osta, zatim pokopco vanjsku temperaturu, rikverc svjetlo i temp motora nije bila tacna vise pokazivao pa sam i to sredio!
E jos su sotali obrtaji to jos nemam ideje kako da uradim, posto sada imam 4 bombine a prije je uzimao signal sa jedne, kako sad rjesiti ako neko ima ideju neka predlozi!
 
Član
RE: Corrado 1.8T - Komentari projekta

pozdrav kolega,daj molim te kako si rijesio struju tj dzekove od skode na svoju kutiju na corradu posto mi jedan kolega ovdje isto ubacuje taj motor kao u tebe i isto u corrada...i naravno ;) za rad i turbaka..
i meni je zanimljiv isto i ubacio bi u dvojku kad bi mi naletio igdje...
 
Član
RE: Corrado 1.8T - Komentari projekta

golf g60 je napisao(la):
pozdrav kolega,daj molim te kako si rijesio struju tj dzekove od skode na svoju kutiju na corradu posto mi jedan kolega ovdje isto ubacuje taj motor kao u tebe i isto u corrada...i naravno ;) za rad i turbaka..
i meni je zanimljiv isto i ubacio bi u dvojku kad bi mi naletio igdje...

Ostavio svoje dzekove motorne instalacije sto idu na centralu i sto sam mogao prespojio sam, a ostalo pravio posebno releje i pravio sam dio nove instalacije!
 
Član
Malo da skinem prasinu sa garaze, turbak slusa radi ko doksa!:lol:ABS ubacen od golfa 3 gti posto je predhosni vlasnik izvadio abs i cjelo vrijeme sam se kanio da ga vratim i naso sa tojke radi super!
Malo sam zezao oko farova jos nisu montirani evo kako izgledaju
nzngpf.jpg

ekgdxx.jpg
 
Top