Corrado 1.8T

Corrado 1.8T

Član
RE: Corrado 2.0 16V ABF

I evo za vikend se ubacio motor, rjesen interkuler i crijeva,izmjestena boca vode, ima jos sitnica oko vode i crijeva, auspuh treba da se poveze pa onda idemo na struju....
Evo par slika
2cy03td.jpg

Posljenji pogled na ABF-a, zao mi ga bilo nesto to je pravi dobar motor...
f52a9h.jpg

I evo ga ubacen!!!!
2r3jjhk.jpg

2q80thg.jpg

2zi5wsj.jpg

34eqa7b.jpg
 
Član
RE: Corrado 1.8 16V - Komentari projekta

KR,pa ABF, pa onda 1.8 T,sve bolje i bolje na cemu li ces stati :icon_biggrin: uglavnom svidja mi se tvoja motorizacija :icon_biggrin: sa 1.8 T cipovanim ima da leti Corrado.
 
Član
RE: Corrado 1.8 16V - Komentari projekta

GTI FAN je napisao(la):
KR,pa ABF, pa onda 1.8 T,sve bolje i bolje na cemu li ces stati :icon_biggrin: uglavnom svidja mi se tvoja motorizacija :icon_biggrin: sa 1.8 T cipovanim ima da leti Corrado.

Sledeci R32... :lol:
Ma ovo mi je povoljno izletilo, a sve moje dgovara od mjenjaca lamele, nosaca... a abf je ko zvono ne trosi ulja ide dobro pa mogu i iz njega izvuci fine pare!;)

dzinn16v je napisao(la):
Kakve su prepravke oko nosaca i na kakvom mjenjacu mislis voziti?

Ma nista dzine sve pase, a mjenjac moj g60 pa vidjecu kako ce se ponasati, ako nista kupujem originalni od turba!
 
Član
RE: Corrado 1.8 16V - Komentari projekta

svaka cast buraz, ovo je definitivno extra sto si uradio, turbak je turbak, corrado je sada ko zvono, sve pohvale ;)

snimi nam klip naravno:cool:
 
Član
RE: Corrado 1.8 16V - Komentari projekta

ArminM je napisao(la):
svaka cast buraz, ovo je definitivno extra sto si uradio, turbak je turbak, corrado je sada ko zvono, sve pohvale ;)

snimi nam klip naravno:cool:

Bice slika i klipova, radim po cjeli dan pa i zaboravim slikati, ako bog da bice opasan, uaradio sam i down pipe, skinut kompresor klime, jos je korado laksi od auta koji nose ovaj motor tako da bi trebao biti dobar, vidjecemo!;)
Mislio abf-a izvlaciti ali preskupo mi to dodje ipak sa turbinom se mozes igrati!
 
Član
RE: Corrado 1.8 16V - Komentari projekta

znas ti sta valja, nisam ja ni sumnjao u tebe,, bit ce corrado pravao zujalica
 
RE: Corrado 1.8 16V - Komentari projekta

Znaci pasu nosaci?Jel to samo iz skode pasu sta je s ovim drugim autima tipa audi ili seat?
Kakvi su kod njih nosaci....
Sta je sa strujom ima li tu komplikacija?
 
Član
RE: Corrado 1.8 16V - Komentari projekta

dzinn16v je napisao(la):
Znaci pasu nosaci?Jel to samo iz skode pasu sta je s ovim drugim autima tipa audi ili seat?
Kakvi su kod njih nosaci....
Sta je sa strujom ima li tu komplikacija?

Pase sa svih auta kojima motor stoji normalno,seat,golf,skoda,neki audi modeli a3, bora...
bomba legne na rupu, onaj nosac iza kod auspuha nasarafas sa svog motora jer ga tu nema fabricki na 1.8T, njemu dodje kod zubcastog njega smo skines i bacis!
Mjenjac moze da se stavi tvoj na poluge ali gavrlo brzo razbije, tako da je rjesenje mjenac na sajle originalni ili sa korada ili trojke abf!
onda imas malo zajebancije oko auspuha ali nije strasno, uglavnom niposto ne uzimati motor koji stoji kontra kao kod audija to je zajebancija za preppraviti, od usisa, izduva...


ArminM je napisao(la):
znas ti sta valja, nisam ja ni sumnjao u tebe,, bit ce corrado pravao zujalica

Trebao bi biti sa ovim, jos malo i paljenje, radim polako dio po dio ne zurim!;)
 
RE: Corrado 1.8 16V - Komentari projekta

Znao sam vecinu tih stvari oko mehanike...takodjer i ovaj moj 2y mjenjac bi mogao podnijeti tih tvornickih 150ks ali ako se ide na vecu snagu onda ga ne preporucuju....
Daj reci sta je sa strujom...tko ti je skinuo imobilajzer i dali je tesko prepraviti struju da pase na central electric 2 kao sto je u corrada igolfa?
 
Član
RE: Corrado 2.0 16V ABF

Interkuler zavrsen, crijeva pokopcana, napravljeni nosaci interkulera, voda pokopcana, instalacija provucena u kabinu,procesor fiksiran, sutra se kopca servo, pravi nosac za posudu vode brisaca i moram naci mjesto za servo kutiju, nemam vise gdje sta da stavim i auspuh bi trebao zavrsiti i ako stignem odnjeti procesor da se kod ubije!
Danas skinem poklopac zubcastog kad imam sta vidjeti, kais nov,spaner i vodena takodje, izvrnem svjece nove!!!Neki domacin sto je skodilaka vozao sve izmjenjao!:cool:
Ima jos sitnica kao sto su sajla gasa, neodgovara moja jer je kratka, crijeva, racve.....
Evo malo slika kako to treba da izgleda, samo se kolebam da li da stavim panel ili gljivu
5wxg5v.jpg

18ezhg.jpg
 
Član
RE: Corrado 1.8 16V - Komentari projekta

dzinn16v je napisao(la):
Znao sam vecinu tih stvari oko mehanike...takodjer i ovaj moj 2y mjenjac bi mogao podnijeti tih tvornickih 150ks ali ako se ide na vecu snagu onda ga ne preporucuju....
Daj reci sta je sa strujom...tko ti je skinuo imobilajzer i dali je tesko prepraviti struju da pase na central electric 2 kao sto je u corrada igolfa?

Ova skoda nije imala imobilajzer nego kod u satu, to sutra trebam skidati ako stignem, a dzekovi ne odgovaraju na tablu, ja srecom ostavio stare dzekove od g60 sto su isli na tablu osigiraca pa cu njih iskoristiti da prepravim moram osjeci dzekove od turba i prelemiti na svoje!
Nema tu puno zica imas prtiske ulja, temperature vode i ulja, pobuda za altenator, zica za diagnostiku i ostale za relej paljenja procesora!
 
RE: Corrado 1.8 16V - Komentari projekta

Sa srecom da to napakujes da traje,, ;)
mjenjac i od turbaka je osjetljiv,, da tako kazem,,
ja sam 2 zubcanika prve mijenjao :123: :lol:
1 i 2-om kida,, tu ga treba sacuvati,, ali kako kad te
vuce da gasas:icon_biggrin:
 
Član
RE: Corrado 1.8 16V - Komentari projekta

bucky_mb@yahoo je napisao(la):
Sa srecom da to napakujes da traje,, ;)
mjenjac i od turbaka je osjetljiv,, da tako kazem,,
ja sam 2 zubcanika prve mijenjao :123: :lol:
1 i 2-om kida,, tu ga treba sacuvati,, ali kako kad te
vuce da gasas:icon_biggrin:

Srecom imam dva mjenjaca!:lol::cool:
Vidjecemo kako ce ici trebao bi dobar biti!
 
Top