Comp se sam gasi bez ikakvog razloga :( Pomoc ! ! !

Comp se sam gasi bez ikakvog razloga :( Pomoc ! ! !

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Sajo_Golf GT je napisao(la):
U pravu su ljudi ne kupuj napamet, prvo provjeri u cemu je problem.

A kad kupujes napojnu kao sto sam ti vec rekao gledas da ima najmanje 450w i da ima 28A (ampera) na +12V (volti) izlazu. Svaka napojna ima na sebi tabelu gdje pise koliko ima A (ampera) na +12V izlazu.

Pogledaj koliko ta tvoja napojna ima A na +12V? Ima na njoj tabela pogledaj....



SOURCE ATX PS 450W 20 +4
LPJ2 FX450-20 connectors Standard ATX 20 +4 pin connectors 3 ATA / SATA + 2 IDE connector 1 floppy connector 1 Power P4 (ATX 12V +12 V) 1 450W ATX 20 +4 pin connector (card- mother) Power Voltage 115 ~ 230VAC, key Yeah Frequency 60/50Hz Dimensions 8.4 x 15.0 x 14.0 cm (H) (L) (C)Ventiladores1 (80x80mm)
 
0g1 je napisao(la):
Sajo_Golf GT je napisao(la):
U pravu su ljudi ne kupuj napamet, prvo provjeri u cemu je problem.

A kad kupujes napojnu kao sto sam ti vec rekao gledas da ima najmanje 450w i da ima 28A (ampera) na +12V (volti) izlazu. Svaka napojna ima na sebi tabelu gdje pise koliko ima A (ampera) na +12V izlazu.

Pogledaj koliko ta tvoja napojna ima A na +12V? Ima na njoj tabela pogledaj....



SOURCE ATX PS 450W 20 +4
LPJ2 FX450-20 connectors Standard ATX 20 +4 pin connectors 3 ATA / SATA + 2 IDE connector 1 floppy connector 1 Power P4 (ATX 12V +12 V) 1 450W ATX 20 +4 pin connector (card- mother) Power Voltage 115 ~ 230VAC, key Yeah Frequency 60/50Hz Dimensions 8.4 x 15.0 x 14.0 cm (H) (L) (C)Ventiladores1 (80x80mm)



Ovdje su ti navedeni konektori koje napojna ima. Mora biti na njoj i tabela gdje ti pise sve o naponu (V) , struji (A) i snazi (W)?

Zapravo trebala bi da bude ali ne mora :) na vecini ima..
 
Član
jah, ali tabelu na napojnoj okaci macku o rep(pogledaj ms gold, platinum i slicne "zlatne" vezrije... bolji na papiru od npr. corsaira :lol: )...
tkoga bas zanima tacna oscilacija, amperaza na svakom railu, zna se gdje ce gledat detaljne testove mnogih napojnih... jguru, itd...

sta hocu reci, normalnom korisniku to ni ne treba, jednostavno trazit provjerenu brand-name napojnu i rijesit se daljeg razmisljanja ;) do radnje, vidi se sta imaju od poznatih proizvodaca(ss, cm, ocz, f, pcp, corsair, antec, x-spice..) uzmes nesto od 500-tinjak w, sa vise garancije i miran...
 
Član
Ova od 240 maraka što sam ti preporučio je odlična. Veoma je efikasna i ima 40A na 12+ što je baš jako. Plus, to je modularna napojna, što znači da imaš manje gužve u kućištu. Priključuješ samo kablove koji su potrebni, jer kablovi nisu fiksni na napojnoj.

Skini program Aida64 odavde (nemoj beta verziju)

http://www.nsanedown.com/?request=69893901

Imaš i crack tu da skines. Pokreni program i idi na Tools pa na Stability Test. Zakači sve opcije za testiranje. Tada će računar povući najviše struje i ako je do napojne trebao bi skoro odmah da se isključi. Na grafiku možeš i pratiti temperaturu procesora da vidiš šta se dešava sa tim dok ga opterećuje.
 
Član
jel ti se samo odjednom ugasi bez ikakve najave, il prvo pocne zatvarat programe i onda se ugasi,? ja sam imo problem tj jos uvjek ga imam, zatvori mi sve programe i ugasi se, nekako sam pofato da bi moglo bit do power buttona, otiso u podesavanja namjestio da kad pritisnem power dugme da me pita sta ce da uradi, i sad kad mi se pojavi to, samo cancel i nastavim dalje.;)
 
Član
Do napojne je bilo . . . a i tema je stara poprilicno . . .
uzeo sam novu napojnu coolermaster 750W i evo sad ;)
nit se kad ugasio ni nista :icon_smile:

btw moze lock
:cool:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top