Comp se sam gasi bez ikakvog razloga :( Pomoc ! ! !

Comp se sam gasi bez ikakvog razloga :( Pomoc ! ! !

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Ma nije kralju nista ak se comp upali i radi onda ti je virus ili zaprljala , otidji kupi pastu pa fino ocisti procesor i kod mene je se desavalo to za dan sam mozda 3-4 put sistem nabacio ali nis i onda se sjetim otvoriti comp i ispuhati na kompresor ;)
 
Član
adem93 je napisao(la):
Ma nije kralju nista ak se comp upali i radi onda ti je virus ili zaprljala , otidji kupi pastu pa fino ocisti procesor i kod mene je se desavalo to za dan sam mozda 3-4 put sistem nabacio ali nis i onda se sjetim otvoriti comp i ispuhati na kompresor ;)

ma cisito sam sve i procesor i graficku sve rastavio ocistio ali opet zeza evo sad je vec para sati upaljen radi bez problema i nezz kad ce se opet ugasit :\
cistio sam i od virusa i ono detaljno skeniranje nasao neki gluposti prvi put pobriso ali nista opet se desi da se ugasi :\
 
Član
Sve zavisi koliko si spreman dati para, ali kažem ti još jednom, posudi od nekoga da provjeriš prije nego što kupiš.

Cooler Master PSU GX 550W košta 170 maraka.

Ako imaš love, najbolja bi bila Cooler Master PSU Silent Pro 600W Modular, košta 240.

Solidna je to konfiguracija, bila bi šteta da ti je napojna uništi. To gašenje što ti se sada dešava najviše uništava hard disk, a i ostalim komponentama nije dobro.
 
Član
mara- je napisao(la):
Sve zavisi koliko si spreman dati para, ali kažem ti još jednom, posudi od nekoga da provjeriš prije nego što kupiš.

Cooler Master PSU GX 550W košta 170 maraka.

Ako imaš love, najbolja bi bila Cooler Master PSU Silent Pro 600W Modular, košta 240.

Solidna je to konfiguracija, bila bi šteta da ti je napojna uništi. To gašenje što ti se sada dešava najviše uništava hard disk, a i ostalim komponentama nije dobro.

sve ove komponente su manje vise nove tj sve su jos pod garancijom ali nisam jedino zamijeno Napojnu . . . . Gdje ima u Sa. da se uzme neka napojna da valja nebitno koliko para ta sto ima 5 godna garancije tu bi uzeo gdje sta kako koliko ?
 
Član
pa lakse ti je servisu dat cenera da ti utvrde kvar nego kupovat bezveze napojnu
moguce da te HDD zeza,ako nisi defragmentirao dugo,zna se ugrijat kad vadi podatke s razlicitih lokacija,meni se to desavalo i resetuje ga
probaj defragmentirat,ocisitit od smeca,mozda i dignut sistem,to ti je najjeftinije
 
Jesi li nanio novu thermal pastu na procesor?

Jaka ti je konfiguracija.

Treba ti napojna sa najmanje 450w i 28A na +12V jer gts250 zahtijeva to.

Ali prvo se osiguraj da li je do napojne....
 
Član
emir_89 je napisao(la):
ako ne znas, uni-expert ti je u onoj ulicici gdje su barka i pirat ;)

ona mala radnjica :D
evo gledao sam na njihovoj stranici
i nema bas neki izbor il nisam dobro gledao . . .

od koliko W napojnu da trazim 600,650,700 ili vise
i sta jos trebam da gledam pri kupovini ? ? ?
ili ako neko ima da posalje neki link od napojne ?

hvala ;)
 
Član
Drug bolje to ostaviti ljudima koji su strucni,meni mirise na viruse puno,kakav ti je antivirus jer stariji ne mogu pronaci nove viruse i eto problema.. Imas viruse napravljene bas za tu namjenu-da gase racunar.lol. Uglavnom ''Obucar neka ne ide iznad svoje profesije'' a mi smo ovdje na forumu profesionalci za sve,e ne ide.. Topao savjet skokni do servisa i raspitaj se kod onih cija je to profesija...
 
Član
0g1 je napisao(la):
Ovo mi je konfiguracija . . .


RAM- 8.00GB

O.S Windows 7 (x86)

meni i ovo upada u oci, nije valjda 32bitni os za toliko rama.... :icon_rolleyes:

kao sto ti je trozic rekao, nosi strucnom, ako je pod garancijom, tamo gdje si uzeo, da se prvo tacno utvrdi do cega je... bezveze nagadat jer moze biti radi xxx razloga ;)
 
Član
E ovako prije odprilike 7 , 8 mjeseci il nesto vise sam zamijenio Graficku i procesor . . . posle toga sam uzeo nov DDR i ovaj HDD maticnu isto novu uzeo zamijenio . . . . sve sam komponente zamijenio osim napojne na kojoj pise 450W i cisto sumnjam da je neka markirana nego neka bas najobicnija :\ . . . 3 puta sam obarao i dizao sistem jer sam mislio da je neka greska u O.S , instaliram prvo XP sp3 isto mi se desi , onda probam s vistom instaliram Vistu ultimate opet isto i na kraju opet Windows 7 i opet mi se isto desava imao sam licencirani NOD 32 par puta sam detaljno i brzo cistio comp od virusa , posle toga izbrisem nod i instaliram avast i s njim uradim isto . . . ali opet mi se gasi comp i prvo na sta sam pomislio bila je napojna jer jedino nju nisam zamijenio a i mislim da je slaba 450W i 99% no name . . . .

Sad jedino eto da odemo do nekog pa da pogleda mada mislim 99% da je do napojne jer je postara sve sam komponente zamijenio stavio jace a napajanje ostavio isto . . .
 
U pravu su ljudi ne kupuj napamet, prvo provjeri u cemu je problem.

A kad kupujes napojnu kao sto sam ti vec rekao gledas da ima najmanje 450w i da ima 28A (ampera) na +12V (volti) izlazu. Svaka napojna ima na sebi tabelu gdje pise koliko ima A (ampera) na +12V izlazu.

Pogledaj koliko ta tvoja napojna ima A na +12V? Ima na njoj tabela pogledaj....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top