Cobra ESD7000 radar detector ?

Cobra ESD7000 radar detector ?

BHT Ovisnik
hvalaa:cool: evo uradio sve,skinuo sam kao csv, hoce li se izbrisati BiH ako ovo stavim i za HR ?
 
Član
Deyo je napisao(la):
hoćeš da ti poklonim za 1000km :D cole, to su punktovi, gdje su bili, ne mora da znači ništa. folije sam imao, bile su 20$, ali nemam više a ni odakle ih nabaviti (takve).

konobarska matematika FTW, pises 750 nov na prosloj stranici :D
 
Član
CoL3 je napisao(la):
hvalaa:cool: evo uradio sve,skinuo sam kao csv, hoce li se izbrisati BiH ako ovo stavim i za HR ?

Ja mislim da se samo dodaje ili da imas izbor da li da obrises stare ili da dodas nove, samo citaj polako :D
 
Svi stacionarni radari (bar vecina njih) su obiljezeni na cesti, tablama "RADARSKA KONTROLA", pa ne vidim svrhu GPS poi-a. A vecina mobilnih radara budu bilo gdje, cesto bez ikakve najave i oznake, pa ti opet GPS ne vrijedi tu nista.
 
Član
Oznacene su neke cesce policijske "loge" koliko sam ja razumio ;) a to je vec nesto kada ides nepoznatim putem ;)
 
Član
Deyo je napisao(la):
Interceptor što se tiče jammera, cijena je oko 750KM + ugradnja... a nije antiradar, već radar detektor, to ti nema nikakve svrhe sad, jer čim ti zapišti ti si uhvaćen, laserski snop je uzak, i može naciljati samo tebe... prije je funkcionisalo sa starim radarima koji su raspršavali radio talase, i onda ti pišti iako u nekog drugog puca itd (kao kad prođeš pored benzinske pumpe). Nemoj džaba bacati pare u to ;)
Ako ti pronađu ovaj jammer, biće ti veselo :D

Stari policiski radari bili su ustvari radijski odasiljaci koji su neprestalno bili ukljuceni a detektori su bili prijemnici koji bi uhvatili njihov signal vec prije nego sto ste vozilom dosli pred patrolu.Zato su poslije dosli infracrveni i laserski pistolji koji emitiraju zraku kad je vec kasno jer ste vec pred patrolom te se tesko boriti protiv njih osim neprestanim ometanjem signala ali policija to moze znati.
 
Član
Sve su to elektromagnetni talasi, samo su snopovi uži i precizniji i zato ih ne možeš uhvatiti sa strane.

cmaps2.jpg


@trizex, moram i ja nešto zaraditi :D
 
Član
peugeot206 je napisao(la):
Svi stacionarni radari (bar vecina njih) su obiljezeni na cesti, tablama "RADARSKA KONTROLA", pa ne vidim svrhu GPS poi-a. A vecina mobilnih radara budu bilo gdje, cesto bez ikakve najave i oznake, pa ti opet GPS ne vrijedi tu nista.
Ima koristi ako ne zvjerlas stalno okolo po znakovima i tablama, a na nekim mjestima su te table tako fino postavljene i napravljene male da se i ne vide :) ako su to htjeli sto fino nisu napravili pravi znak kao i svi drugi saobracajni znakovi a ne .... i pored toga znam gdje su kamere ali mi dobro dodje da me gps obavjesti 200 - 300 metara prije kamere jer na ovim kamerama sto su na senzore je bitno samo da preko dva senzora predjes polako a sve ostalo mozes trke da vozis :)

trizex je napisao(la):
Oznacene su neke cesce policijske "loge" koliko sam ja razumio ;) a to je vec nesto kada ides nepoznatim putem ;)

Istina, isao iz Sarajeva, ne znam tacno mjesto ali na nekom pravcu iza desne krivine, tamo kad se prodje onaj kruzni prije auto puta pa preko mosta pa lijevo pa jedno 10ak km ima prosirenje sa desne strane ili autobuska sta li je na krivini me obavjesti gps ja usporim kad iza krivine imam sta i da vidim, nanisanio ciko s laserom i ceka ko ce iz krivine izletiti a put je savrseno dobar za jedno 120 makar :)
 
Član
Deyo je napisao(la):
Sve su to elektromagnetni talasi, samo su snopovi uži i precizniji i zato ih ne možeš uhvatiti sa strane.

cmaps2.jpg


@trizex, moram i ja nešto zaraditi :D
Ma problem je sto se pistolj pali tek kad si pred njima na nisanu,prije toga ne salje nikakve talase tako da ga nemozes nikako detektirati.
 
Član
GTI FAN je napisao(la):
Deyo je napisao(la):
Sve su to elektromagnetni talasi, samo su snopovi uži i precizniji i zato ih ne možeš uhvatiti sa strane.

cmaps2.jpg


@trizex, moram i ja nešto zaraditi :D
Ma problem je sto se pistolj pali tek kad si pred njima na nisanu,prije toga ne salje nikakve talase tako da ga nemozes nikako detektirati.

Objasni ti Deyi :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
 
Član
BaXRS4 je napisao(la):
GTI FAN je napisao(la):
Deyo je napisao(la):
Sve su to elektromagnetni talasi, samo su snopovi uži i precizniji i zato ih ne možeš uhvatiti sa strane.

cmaps2.jpg


@trizex, moram i ja nešto zaraditi :D
Ma problem je sto se pistolj pali tek kad si pred njima na nisanu,prije toga ne salje nikakve talase tako da ga nemozes nikako detektirati.

Objasni ti Deyi :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

:icon_question:
 
Član
Pročit'o sam na netu :D

Evo Garmin Proximity POI na 400m naštiman za kamere http://i.minus.com/1321524749/X0oA7E79N4gKnsYx2_1g3g/dsxc5HBxZtjGZ.gpx
 
Član
Ma i 400 je mnogo a postavio sam vam link na kom ima i Fixed i mobile i jos ponessto POI za BIH a i sve ostale zemlje i u vise formata i za vise razlicitih navigacija.
 
Top