Citroen c5 2.2 HDI

Citroen c5 2.2 HDI

Član
Citroen c5 2.2 HDI prvi citroen u mom vlasnistvu..Oduvijek sam imao zelju da jednog posjedujem takodje c5 al 2008 godina pa nadalje..ev tokom nesretni okolnosti postao vlasnik malo starijeg..Stan mi poplavio prosli tjedan..rijesim to crkne mi passat skroz da valja..Prodam passata skoro za djaba..za tjedan dana otprilike dobijamo dijete a ja bez auta kao bez nogu..Poleti povuci nadjem Citroena..Nikad ga ni vozio nisam..Imao sam u planu svakako samo da nadjem bilo sta da moze godinu dana..Ni pregledao nisam kako treba kupio sam ga..Nemam pojma da budem iskren u kakvom je stanju auto...
Ima xenone..grijanje sjedista..display navi u boji..6 brzina mjenjac..tempomat..i da..ima i tu neku hidrauliku sa kojom se ja nikad nisam susrecao..Radi..dize..spusta..samostalno je podesava u voznji takodjer..285.000 km presao..motor sta ja znam ima snage ne trza ne lupa valjda ce da posluzi
 

Prilozi

  • Screenshot_20181125-174833_willhaben.jpg
    Screenshot_20181125-174833_willhaben.jpg
    175,6 KB · Pregleda: 59
  • Screenshot_20181125-174843_willhaben.jpg
    Screenshot_20181125-174843_willhaben.jpg
    227,3 KB · Pregleda: 57
  • Screenshot_20181125-174830_willhaben.jpg
    Screenshot_20181125-174830_willhaben.jpg
    277,5 KB · Pregleda: 58
  • Screenshot_20181125-174827_willhaben.jpg
    Screenshot_20181125-174827_willhaben.jpg
    259,3 KB · Pregleda: 55
  • Screenshot_20181125-174824_willhaben.jpg
    Screenshot_20181125-174824_willhaben.jpg
    299 KB · Pregleda: 52
  • Screenshot_20181125-174820_willhaben.jpg
    Screenshot_20181125-174820_willhaben.jpg
    287,4 KB · Pregleda: 52
Član
Hidraulika je problem. A tesko je naci majstora koji to reparira. U Banjaluci ovlasteni Citroen servis naplacuje zadnji cilindar 880KM bez ruku.

Послато са SM-A300FU уз помоћ Тапатока
 
Član
Hidraulika je problem. A tesko je naci majstora koji to reparira. U Banjaluci ovlasteni Citroen servis naplacuje zadnji cilindar 880KM bez ruku.

Послато са SM-A300FU уз помоћ Тапатока
Znam predpostavljo sam da nije jeftino..Ma.malo sam ga i platio..Al da ne lazem u voznji ja udobnije auto jos nisam vozio nit sam se vozio u jednom..doslovno kao da u fotelji sjedim..rupe neravnine to nista ne postoji na cesti
 
Član
To jeste sad sve zavisi kakve si srece Ja sam radio vec pet-sest komada vecinom zadnji ode. Auto sam poskakuje bude stalno spusten i naglo ide skroz u vis.

Послато са SM-A300FU уз помоћ Тапатока
 
Član
Vjeruj mi ima ih po 600.000

Послато са SM-A300FU уз помоћ Тапатока
Ne znam nisam nesto previse ni cackao oko hidraulike al mi zanimljivo danas bilo..podigne se kao djip..spusti se opet normalno..Kako sam vidio ima i nesto samostalno podesavanje visine..u voznji malo malo na ekranu pokaziva auto i strelicu gore ili dole..vjerovatno ravna i sam podesava..kako god jako zanimljivo izgleda
 
Član
Imam C5, samo taj noviji, što kažeš, poslije 2008. Udoban je strašno sa hidraulikom, samo što sam ja tražio i jedva našao benzin. Prava porodična karavančina.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Član
Imam C5, samo taj noviji, što kažeš, poslije 2008. Udoban je strašno sa hidraulikom, samo što sam ja tražio i jedva našao benzin. Prava porodična karavančina.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
I meni je zelja da posjedujem jednog..benzinci su jako rijetki..Da budem iskren nisam u Bosni ni posjedovo dizela dok nisam u Austriju doso ali sta ces sta je tu je..Bit ce jednom ako nista nakon 10 godina kakva rasna benzincina u dvoristu da mami osmjeh..pored ostali problema i svega auto mi sad samo od tocke a do tocke b..Kako god ugodno sam iznenadjen udobnoscu i sa sigurnoscu mogu reci koliko god djeluje unutrasnjost ofucana i staromodna nasprem passata sto sam imao duplo je udobniji i pruza ako ne i sve sto i passat
 
Član
I meni je zelja da posjedujem jednog..benzinci su jako rijetki..Da budem iskren nisam u Bosni ni posjedovo dizela dok nisam u Austriju doso ali sta ces sta je tu je..Bit ce jednom ako nista nakon 10 godina kakva rasna benzincina u dvoristu da mami osmjeh..pored ostali problema i svega auto mi sad samo od tocke a do tocke b..Kako god ugodno sam iznenadjen udobnoscu i sa sigurnoscu mogu reci koliko god djeluje unutrasnjost ofucana i staromodna nasprem passata sto sam imao duplo je udobniji i pruza ako ne i sve sto i passat
Iskreno, Passat ne bih poredio sa ovim autom iako su ista “klasa“. Nisu mi jasni samo ljudi koji vjeruju u udobnost Passata, a u ovo nisu ni sjeli. Prije neki mjesec sam se vozio u Passatu 8, R Line, nekih 300km. Od kamena u bubregu ni kamenac ostao nije. Jeb'o konjsku zapregu koliko je to neudobno auto.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Član
Cak i novi arteon je isti..Imao sam priliku provozati i isti je osjecaj kao da se vozis u golfu 5

Послато са SM-A300FU уз помоћ Тапатока
 
Član
Cak i novi arteon je isti..Imao sam priliku provozati i isti je osjecaj kao da se vozis u golfu 5

Послато са SM-A300FU уз помоћ Тапатока
Znam da imaš priliku prići svim VW najnovijim vozilima, ali meni je neshvatljivo da ljudi bacaju tolike pare za to smeće. Dati 100.000 za Arteon da ti otkida bubrege, ili za Passat 60.000 da ti isto radi, meni je neshvatljivo, jer uglavnom uzimaju sepete sa 2.0TDI motorom od nekih 150-ak KS. Ako već hoćeš taj “sportski“ osjećaj, onda uzmi i pod haubom sprtistu da opravdaš R Line paket i optiku “sportiste“, a ne da se voziš u ovome, trucka kao po makadamu na svaku neravninu, a 16 puta moraš izviriti iza šlepera i dobro razmisliti smiješ li se upustiti u preticanje i hoće li tih pišljivih 150-ak KS moći da te izvuče.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Član
Mislim da je on samo mislio zasto ta neudobnost nije opravdana nekim jacim motorom...Ne da mi se pisati pa probaj procitati opet shvatices. Laku noc

Послато са SM-A300FU уз помоћ Тапатока
 
Top