Ciscenje DPF Filtera

Ciscenje DPF Filtera

Super Moderator
Ja sam to uradio kod zlaje, doduse kod mene je ispod auta katalizator i dpf zajedno, i ja sam to skino i navario cijev, ostavio dpf i kat kod zlaje i reko mu da otvori i sve izvadi unutra i da napravi cijev kroz lonce. Tako da nisam odma to uradio jer nije imo vremena ima tu posla malo jbg
A na tvom autu ne znam gdje je dpf al cesto bude iza motora, poslije turbine? Tu je malo komplikovanije jbg ako je odma poslije turba onda najbolje downpipe napraviti
Ma joj znas nase majstore nista nema veze, nema vraga, ne moze lonac biti prazan nikako a to busenje je samo napola rjesenje
 
Član
Kad budes htio softwerski tu sam, javi se
Najbolja opcija je da se skine i tu stavi cijev radi protoka, ako hoces da napravis kamuflazu onda izvadis sve iz dpf-a i unutra uradis cijev, znaci ostane u biti samo oklop od dpf-a a ide kao straight pipe
To busenje je nidje veze nema od toga nista
Za ovo sam cuo kad se izvade dpf da zvuk bude malo dublji, tj auto bude glasniji. Navodno je najbolje navariti unutar kucista dpf-a cijev od inoxa. Posto ja sebi isto planiram vaditi dpf ovo bih uradio kao i ti
 
Super Moderator
Pa dobro, kad pocnu problemi pa skontat rjesenje. Al dok fercera, zasto cackat

A vise trosi sa dpf, onda zna nekad u putu napravit problem, nikad ne znas kad ce jbg. Pa onda kad se desi problem po belaju ne mozes uganjati majstora itd itd pa si bez auta. Bolje vako na vrijeme jbg

Za ovo sam cuo kad se izvade dpf da zvuk bude malo dublji, tj auto bude glasniji. Navodno je najbolje navariti unutar kucista dpf-a cijev od inoxa. Posto ja sebi isto planiram vaditi dpf ovo bih uradio kao i ti

Ne mora inox, mozda cak bolje obicna cijev od auspuha ili aluminij, inox dugo zadrzava toplotu, mada to nije neki problem nego je skuplji a nema potrebe fakat
 
Član
Ne zeza dpf nego senzor dpf-a, pa mi je majstor predlozio da to vadim dok nisu poceli veci belaji.
Kod mene je dpf iza motora odma na turbu i to je ono sto me brine. Najbolja opcija je downpipe ali gdje i kako to nabaviti kod nas??
Moze li to majstor zlaja sklepati ili da se naruci negdje
 
Član
Jes jedna stvar mi pada na pamet a to je, posto su ovi motori dolazili u pasatu b6 bez dpf-a, da pokusam naci izduv sa takvog jednog pasata pa da njega ugradim.
Molio bih @aLen_G60 ako moze mala pomoc i tvoje misljenje
 
Super Moderator
E pa ako ima bez dpf-a takva izvedba vjerovatno je isti taj izduvni dio i pase, jedino ti bez dpf-a ne znam imaju li predkatalizator pa da opet nije cijev nego mali katalizator. To ce ti neko vec morati reci ko zna 100%
Pa moze to zlaja vjerovatno uraditi, skine taj izduvni dio i onda krivine vari na tom dijelu, da ne savija cijev jer joj onda smanji precnik, ali on rijetko ima vremena za to. Najbolje da ga pitas, sigirno je dosta tih auta vec radio pa zna sta i kako
A pogledaj i na netu za naruciti koliko kosta, ako nisu neke paprene cifre isplati se
 
Član
Ne zeza dpf nego senzor dpf-a, pa mi je majstor predlozio da to vadim dok nisu poceli veci belaji.
Kod mene je dpf iza motora odma na turbu i to je ono sto me brine. Najbolja opcija je downpipe ali gdje i kako to nabaviti kod nas??
Moze li to majstor zlaja sklepati ili da se naruci negdje
jesi li ga spajao na dijag. koju ti je gresku ocitao da nije slucajno ova?
001348 - Sensor 1 for Exhaust Temp Bank 1 (G235)

kod kolege na pasatu b6 '08 god. izbacilo tu gresku i pali mu lampcu motora i blinka grijac dok kod mene kad je u upalio lampicu motora nasuo sam ono sredstvo u dpf (kad se nisam ispovracao koliko smrdi,uzaaas) i onda otisao do zenice da odradi sam regeneraciju cijeli put drzao ga na 2500 do 3000 i evo vec tri mjeseca nikakvih problema nema
 
Član
jesi li ga spajao na dijag. koju ti je gresku ocitao da nije slucajno ova?
001348 - Sensor 1 for Exhaust Temp Bank 1 (G235)

kod kolege na pasatu b6 '08 god. izbacilo tu gresku i pali mu lampcu motora i blinka grijac dok kod mene kad je u upalio lampicu motora nasuo sam ono sredstvo u dpf (kad se nisam ispovracao koliko smrdi,uzaaas) i onda otisao do zenice da odradi sam regeneraciju cijeli put drzao ga na 2500 do 3000 i evo vec tri mjeseca nikakvih problema nema
Meni izbacuje G450. Kao prevelik pritisak u izduvu ili tako nesto
 
Član
aha njemu je izbacio tu gore gresku sto sam ti napisao i mislim da je njemu skroz senzor crkao jer cim mu obrisem gresku odmah se upali nakon par metara,ev jutros je ostavio majstoru pa cemo vidjeti sta je i kako je...
 
Član
meni je, isto na sestici, 2.0, zacepljen dpf totalno..
majstor uradi prisilnu regeneraciju i posle toga mali servis, od tad se nije ponovilo, ima tome 2 godine
kad primijetim da radi regenraciju nastavim ga vozit (bude bucniji, ima vise snage, vise trosi nekih 30 kilometara)
mada je najbolje uradit na vrijeme, zezat ce i mene kad tad opet
 
Jes jedna stvar mi pada na pamet a to je, posto su ovi motori dolazili u pasatu b6 bez dpf-a, da pokusam naci izduv sa takvog jednog pasata pa da njega ugradim.
Molio bih @aLen_G60 ako moze mala pomoc i tvoje misljenje

Nemoze s obicnog BKC lonac tj katalizator na tvoj BLS mislim moze al opet moras prepravljat jer ne stoji turbina isto na BKC u odnosu na BLS

Ako mislis ukidat DPF odradi kako treba izvadi iz kucista DPF- a satike ali ne diraj od katalizatora na vrhu kucista je katalizator ispod njega se nalazi dpf filter tako da neces imat problema ni sa zvukom nit sa potrebnim varenjem nekih cijevi
 
Top