Ciscenje DPF Filtera

Ciscenje DPF Filtera

Član
Ljudi trebala bi mi pomoc.
Vozim passat b6 2006 god 1.9 DPF.
Danas sam gledao na dijagnostici nivo zapusenosti filtera i vec je skoro na maksimumu. Zanima me ko i gdje cisti ove filtere? Uklanjanje istog nije moguca jer zivim u Austriji.
Hvala svima unaprijed
 
Super Moderator
Ma ima ono sad tunap sto reklamiraju
Probaj i prisilnu regeneraciju al moras ulje vjerovatno poslje nje mjenjati
 
Član
Ako si presao 200+ hiljada razmisljaj o novom dpf-u ili o dpf off..trece ti nema.
Auto je trenutno na 179 000 km.
Zamjena mi je zadnja opcija. Nasao sam neke iz sarajeva na piku sto se bave tim. Samo nikako mi ne odgovara kod njih jer se mora poslati skinut dpf i ceka se neka 2-3 dana. Zato me interesuje ima li gdje ko malo blize tuzlanskoj regiji.
 
Član
Za dpf off na tom autu ti treba 3 sata..ne mora se ni skidati sa auta. Ako ne rijesis napravicu ti ja dobru cijenu da ti se isplati doci u Kakanj.

A inace, kod nas otkako je prosao autoput imamo super uslove za regeneraciju dok kod vas tamo ne znam kako je, imas li igdje otvorene ceste gdje moze konstantno ici bar 80km/h na preko 2k obrtaja nekih 20-30 minuta?
 
Član
Za dpf off na tom autu ti treba 3 sata..ne mora se ni skidati sa auta. Ako ne rijesis napravicu ti ja dobru cijenu da ti se isplati doci u Kakanj.

A inace, kod nas otkako je prosao autoput imamo super uslove za regeneraciju dok kod vas tamo ne znam kako je, imas li igdje otvorene ceste gdje moze konstantno ici bar 80km/h na preko 2k obrtaja nekih 20-30 minuta?
Putujem svaki dan do posla nekih 20-ak kilometara u jednom smijeru od kojih je oko 15 km autoput. Samo prosli vlasnik ga je je skoro 99% vozio po gradu i to mu je napravilo najveci problem. Ja bih najvise volio kad bi se mogao skinuti ali ne mogu onda proci tehnicki tako da mi ta opcija ne dolazi u obzir.
 
Ma pusti dijagnostiku....i nije bitna brzina kojom vozis, vec broj obrtaja...2500-3000 (kako bi podiglo temperaturu u dpf-u koja zna dostici i 700 stepeni). Vozi trecom - cetvrtom na ovom broju obrtaja, i neces imati problema.
 
Član
Da i ja dignem ovu temu jer mi treba pomoc. Razmisljam o ukidanju dpf-a pa sam se malo raspitivao kod majstora sta i kako gdje sam dobio razlicite odgovore koji su me bacili na muke.
Radi se o vw 1.9 tdi od 77kw oznaka BLS.
U glavnom svi se slazu da je najbolja opcija izvaditi dpf, ali se ne slazu koji je najbolji nacin za to.
Jedni govore da se povadi sve iz kucista i da se ugasi softwerski, dok drugi kazu da je najbolje izbusiti borerom.
E sad, to bi meni bilo svejedno na koji naci bi to oni uradili, ali da ja kasnije necu imati problema sa tim nekim podprtiskom koji pravi taj dpf i zbog kojeg kasnije turbina trpi ta takoreci "nepravilna strujanja" izduvnih gasova u tom praznom loncu zbog kojeg dobija tzv. aksijalni luft.
Ako neko ima nekih iskustava sto se toga tice, molio bih da napise ovdje
 
Super Moderator
Kad budes htio softwerski tu sam, javi se
Najbolja opcija je da se skine i tu stavi cijev radi protoka, ako hoces da napravis kamuflazu onda izvadis sve iz dpf-a i unutra uradis cijev, znaci ostane u biti samo oklop od dpf-a a ide kao straight pipe
To busenje je nidje veze nema od toga nista
 
Član
Kad budes htio softwerski tu sam, javi se
Najbolja opcija je da se skine i tu stavi cijev radi protoka, ako hoces da napravis kamuflazu onda izvadis sve iz dpf-a i unutra uradis cijev, znaci ostane u biti samo oklop od dpf-a a ide kao straight pipe
To busenje je nidje veze nema od toga nista
I moje misljenje je da bi najbolje bilo povaditi sve i kroz taj oklop provuci cijev ali gdje to da uradim. Pitao sam majstora i za to ali on govori da nema potrebe za to i da je to zajebano kao uraditi
 
Top