Cijene goriva u BiH!!! (pad, porast)

Cijene goriva u BiH!!! (pad, porast)

Član
Samo vi vozajte na benzin, ja sinoc nasuo 27.5 litara za 22KM na petrolu :D
na energopetrolu je i sad plin 1.01 u Zenici
Benzin na hifi, petrolu, energopetrolu 1.86
 
BHT Ovisnik
Gdje to tako pao plin ?
U nas je na Hifi do prije 2 dana gledam i dalje 0.95. Cekam da se isprazni da ga postelujem pa cu onda sipat
 
Član
Petrol, Zenica
I mene iznenadilo, bilo uvijek 2-3kf jeftinije nego na energopetrolu, najvise 5kf jeftiniji
ja jucer prolazim, 0.81 i naspem do vrha koliko je moglo stat
Hifa u Zenici nema plin
Vjerovatno ce i ostali obarat cijene-nadajmo se
 
BHT Ovisnik
Eno u susjednoj RH najavljuju drasticno poskupljene goriva,sta je s nama ovdje,vjerovatno se isto nadati ?
 
Legend
Umjesto da gledate koliko je gdje plin i kad ce poskupit manite se foruma nego u auto do cepa i pun gaaas :) ova cijena za gorivo vise nikad nece biti :D
 
Putovanja.ba
Administrator
Veceras u Hr cijene idu gore. Dizel 40lipa a benzin 37. Malo jace od 10 feninga. Kod nas nista ne spominju. Vjerovatno kod nas ide djela a ne rijeci.
 
Član
Koliko sam ja vidio i kod nas je pocelo poskupljivati... na nestru benzin bio 1,69 prije 2 3 dana, a danas je 1,79 :)
Znaci polako ali sigurno cijene idu gore, a kako to kod nas obicno biva kad krenu rasti ne zaustavljaju se xD
 
Član
Prije kad sam punila do cepa, skoro 80KM, evo danas 62KM. Ljepota. :D

Sta ovo citam, opet cijene rastu. :(
 
Putovanja.ba
Administrator
U suprotnosti sa najavama, cijene goriva na benzinskim pumpama u Federaciji Bosne i Hercegovine za sada se neće povećavati.

Kako je za Klix.ba potvrdila Lela Glibo, šefica Odsjeka za cijene pri Ministarstvu trgovine FBiH, do trenutka našeg upita nije pristigao nijedan zahtijev za povećanje cijena benzina i dizela.

Glibo je dodala da za razliku od prethodnih sedmica ne pristižu ni zahtjevi za dodatno smanjenje cijena, tako da će cijene najvjerovatnije za sada stagnirati.

Poskupljenje goriva zabilježeno je u regionu, a razlog je prekid pada cijena sirove nafte na svjetskom tržištu. Naime, cijena barela nafte porasla je na oko 57 dolara, a slična cijena održava se već 10-ak dana.

U susjednoj Hrvatskoj gorivo je već danas dovoljno poskupjelo da vozači dolaze u našu državu kako bi kupili energent po nižim cijenama.

klix.ba
 
Član
Jbg ja nisam veceras primijeto da je ista cijena porasla a prosao sam pored 3-4 pumpe. Dizel negdje 1.91 a negdje 1.86 kako je i bilo..
 
Top