Chip-tuning - Facts or fiction

Chip-tuning - Facts or fiction

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
ajde da mi neko kaze sta se moze uzeti za samo 5000 eura a voli bih cuti i to za 2000 eura za sva moguca auta?

Koji interface i koji soft ima za te pare?
 
Član
ma nisi me shvatio dobro :)
ja sam mislio na obd i obd2 tuning laptope
kitove koje prodaju za 1000 dolara...
al nije to ni blizu toga sto ti radis naravno,ali dokle god ima ovaca biche i ovog :)

recimo kwp2000 paketich
 
Član
pa i ja mislim na obd interface zato sam i pitao,postoji kwp kinez koji kosta 100 eura ali to je daleko od toga da moze da radi sva moguca auta.Neke aute moze da radi i kwp ali to nije alat koji sluzi za nista ozbiljnije.Ima i kinez galeto za 200-300 eura ali i on nemoze da radi puno auta,ustvari nepostoji interface koji radi sva auta preko obda,oprema sa kojom bi mogao reci da mozes da pokrijes vecinu "normalnih" auta koji se kod nas voze kosta oko 25 000 eura naravno bez mapa.
To su sve igracke i veliki je rizik sa njima i konektovati novji ECU a kamoli izbricati ti ga i ponovo upisati ali vecina tih kineskih uredjaja i neradi auta preko 2003,mislim na godinu kad su prvi put predstavljani na trzistu.
Cijena softwera koji omogucava editovanje mapa je tek prica za sebe i on tek kosta.

Tako da paketi za par hiljada evra koji rade sve zivo su samo fikcija kako u naslovu stoji :)
 
Član
eh pa ti od 200 300 eura sto rade do 94te :)
cudi me da ih nema po kineskim radnjama....
mozda ima da se naruci uz avanas :D
 
Član
pa vjeruj da i to moze kod njih,sve zivo oni mogu da naprave i na naruce ako da bi i to islo samo kad bi porucio kolicinu :)
 
Član
@KRVOLOK
ne treba meni nikakvo pice.. hvala svejedno.. ovo sto pisem je cinjenica, i ne govorim samo ja ovako nego svi vozaci koji imaju brza auta u BiH imaju tvoj potpis na autu...

ja kada sam spominjo chipovanje Fiat HGT-a "tunerima" nema na sta nisam naletio... od tebe sam dobio konkretan odgovor i rijesenje. cak sam i do Beograda i Dalje isao za jednostavnijim rijesenjem ali jednostavno ga nema ili kosta previse... rijesenje je PiggyBAck komp ili SA elektronika sto je suludo radit na mome motoru...

@muha
SKN je respektabilna firma i slazem s s tobom na tom polju..
___
a dokazat ce te se ako mi date angele kao jaranu.. hahah
 
Član
tepSIJA je napisao(la):
@KRVOLOK
ne treba meni nikakvo pice.. hvala svejedno.. ovo sto pisem je cinjenica, i ne govorim samo ja ovako nego svi vozaci koji imaju brza auta u BiH imaju tvoj potpis na autu...

ja kada sam spominjo chipovanje Fiat HGT-a "tunerima" nema na sta nisam naletio... od tebe sam dobio konkretan odgovor i rijesenje. cak sam i do Beograda i Dalje isao za jednostavnijim rijesenjem ali jednostavno ga nema ili kosta previse... rijesenje je PiggyBAck komp ili SA elektronika sto je suludo radit na mome motoru...

@muha
SKN je respektabilna firma i slazem s s tobom na tom polju..
___
a dokazat ce te se ako mi date angele kao jaranu.. hahah
Ja kako znam mozes ga chipovat 8-12 konja:) realnih...
 
Član
Iskreno bio sam kod Krvoloka sa jednim jaranom sto je cipovo auto kod njega...
Kad dodjes kod njega sa autom od 136 konja (punto gt turbo) koji je tezak ne vise od 1 tonu i lik ga provoza i kaze ide ko (kita)...
Ja vak gledam njega i ono kontam hebote auto leti sta mu je..... Poslije chipa provozo sam auto.... bio je u pravu 100% auto ide 30-40 % bolje.....
I svaka mu cast jer stvarno se razumije u to.... i kad mu spomenes neku vrstu auta, zna odma koja je elektronika u pitanju, sta se moze odradit i jel se isplati...
 
Član
jbg Slovenac je zakomplikovao totalno sa nekim objasnjenjima koje ce tesko mnogi da shvate osim ljudi koji nisu u ovom poslu...vise bih rekao i ja da je tekst nabrijan prvenstveno radi reklame...ispade po njegovom da nijedna auto kuca onda ne chipa dobro auta tj niko ko nema valjke.....meni valjci nisu ni bili potrebni kad sam isao na chipanje...osjetio sam razliku i to dobru kad sam sjeo za volan i potjerao auto..presao sam nekih 30.000 sa chipom i nikad nista nit trosi vise goriva niti trosi ulje....Samo ima jednu manu..ide ko ludoooo..
THX to Srdjan....
Pozz......
 
Početnik
ma ja sam vec bio se pripremio ali moj tepso nes vjerovat nemaju ih na lageru :( ponovo.....

vidimo se mi u nedelju da malo pricamo :)...


@krvolok : SKN aparat kosta toliko novca + jos koji dinar dok prodjes njihovu akademiju i sve to uz hrpu predznanja :) ....

za jeftinije varijante ima tu i CMD tool i Software za download / upload , jer ljudi koji imaju gotove mape imaju recimo za EUR4 goriva koja kod nas nidje veze su ... a da ne pricamo o stvarima tipa nadmorske visine , filtera zraka od 20 maraka i slicnom...
 
Član
muha dragi pa CMD kompletan koji ti kazes da je jeftin kosta sam 20 000 eura,CMD je najbolji obd alat na svijetu i najskuplji je.To sto si ti gledao su slave verzije koje omogucavaju samo trgovinu mapama a ti ocito mislis tako da se bavis sa cip tuningom,da samo kupujes gotove mape i stisnes ENTER,tako da,to je cijena uredjaja koji sluzi za to.Bez softwera i bez checksumma.Niti znas sta su upisao niti sta si ocitao.Vecina ljudi tako i radi i to je manje vise OK za civilna auta,ali nista race se tako nemoze praviti.
 
Početnik
KRVOLOK je napisao(la):
muha dragi pa CMD kompletan koji ti kazes da je jeftin kosta sam 20 000 eura,CMD je najbolji obd alat na svijetu i najskuplji je.To sto si ti gledao su slave verzije koje omogucavaju samo trgovinu mapama a ti ocito mislis tako da se bavis sa cip tuningom,da samo kupujes gotove mape i stisnes ENTER,tako da,to je cijena uredjaja koji sluzi za to.Bez softwera i bez checksumma.Niti znas sta su upisao niti sta si ocitao.Vecina ljudi tako i radi i to je manje vise OK za civilna auta,ali nista race se tako nemoze praviti.

posto jos nisam dovoljno strucan , pustam editovanje MAPA profesionalcima, vremenom ce i to biti
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top