Change background image

Chevrolet Cruze - Trokira, tesko radi hladan

Rasprava u 'Kvarovi & savjeti' pokrenuta od canvra, 27. Veljača 2018..

1. canvra

canvra Član

Pridružen(a):
    25. Veljača 2018.
    Poruka:
    12
    Lajkova:
    0
    Spol:
    Muškarac
    Grad:
    Visoko
    Auto:
    Chevrolet Cruze, Opel Corsa B
    Facebook PIK Garaza Privatna Poruka
    Bio sam u servisu, ociscena klapna gasa, kazu nije do nje, najurednije radi. Nakon ciscenja nema vise stucanja u voznji, jedino se gasi kad je hladan i ne prima gas dok ne prebaci na plin. Tvrde da sto se tice mehanike da je sve uredu. Navodno sumnjaju da je plin poremetio benzisku mapu, mada je moje pitanje, ako je to u pitanju, kako onda radi normalno kada se ugrije i na plinu i benzinu ? I da, jeste plinska mapa blago bogata ( 7% odstupanje ) i trosi osjetno vise.

2. -stefan-

-stefan- Član

Pridružen(a):
    23. Rujan 2010.
    Poruka:
    92
    Lajkova:
    12
    Grad:
    Pale
    Auto:
    Peugeot 407 i Golf 2
    Kako se gasi hladan, kad daš gas i neće da primi već se ugasi?
    Imam sličan problem sa kia na plinu ali sam skontao da su prljave benzinske dizne, nasuo sam aditiv i stanje se dosta popravilo ali ću uraditi ultrazvučno čišćenje da to sredim kako treba.

3. canvra

canvra Član

Pridružen(a):
    25. Veljača 2018.
    Poruka:
    12
    Lajkova:
    0
    Spol:
    Muškarac
    Grad:
    Visoko
    Auto:
    Gasi se i kad ga pustim samog kad odradim, a najprije će se ugasit kad dodam gas, primi on gas koliko toliko, al odmah nakon što sklonim nogu sa gasa, obrtaji opadnu na 500-600, zaguši se i ugasi. Skont'o sam da mu da previše goriva pa smjesa bude prebogata i vjerovatno je ne mogne zapalit pa se ugasi, zato sad sljedeće sumnjam na lambda sondu. Restartovo sam benzinsku mapu i iskljucio plin, odvozio 20ak kilometara samo na benzin da se koriguje mapa pa ćemo vidjet kakav će bit ujutro.

Govorili su i meni za dizne, ali ne znam što bi onda normalno radio kad se ugrije i na benzin, nema mi logike da je do dizni jer je dizni svejedno ha vruć ha hladan motor, njoj je zadatak samo da rasprši gorivo - ako su već prljave.

4. -stefan-

-stefan- Član

Pridružen(a):
    23. Rujan 2010.
    Poruka:
    92
    Lajkova:
    12
    Grad:
    Pale
    Auto:
    Peugeot 407 i Golf 2
    Meni se ne gasi sam ali se hoće ugasiti kad naglo dam gas a on hladan, dok nisam nasuo aditiv bilo katastrofa, sad već neuporedivo bolje, meni nije htio iz prve ni da upali, upali pa se ugasi i tako par puta i dok ne odradi nisam mogao krenuti jer čim dam gas hoće da se ugasi, sa aditivom samo po nekad neće naglo da primi gas, a pali dobro.
    Ima veze, jer kad je vruć motor lakše zapali benzin, a druga stvar je to kad radi na plin benzinske dizne ne rade a plin pravi neko isparavanje/smolu ili šta već i to se lijepi na dizne i vremenom ne mogu da rade kako treba. Možda kada se ugrije to malo popusti pa onda bolje rade svakako.
    Ja ću uraditi ultrazvučno čišćenje kad uhvatim vremena, košta 40KM za sve 4 dizne, a 50 ako ih majstor i skida.
    Aditiv ti košta od 3KM za K2 do 8KM za STP (ja sam STP nasuo, ali ne za održavanje sistema već baš za čišćenje injektora, obrati pažnju, obje su crvene boce).
    Probaj na malo više od pola rezervoara i vozi na benzin, ako se popravi stanje znaš do čega je, ja sam svoj problem tako otkrio.

5. edoze

edoze Član

Pridružen(a):
    4. Kolovoz 2008.
    Poruka:
    13,702
    Lajkova:
    1,392
    Spol:
    Muškarac
    Grad:
    Zenica, BiH
    Na benzincu je dizne bolje uzv ocistit, na dizelu moze ici tunap koji odradi posao

6. canvra

canvra Član

Pridružen(a):
    25. Veljača 2018.
    Poruka:
    12
    Lajkova:
    0
    Spol:
    Muškarac
    Grad:
    Visoko
    Auto:
    Kontam da prvo probam sa lambdom, cekam da stignu kod mehanicara, pa da to probamo, poslije lambdi sam mslio dizne cistit, mada opet, iskreno sumnjam da su dizne, jer trosi abnormalno i na benzinu i na plinu. Eto neki dan mi je i oficijelno izbacio check engine, rich mixture, kao sto sam i ocekivao. Znaci nesto remeti mapu sigurno, eh sad je ogromna dilema sta tacno. Opet, citao sam da lambda senzor svakako nema uticaja dok je motor hladan, a meni su simptomi bas najizrazeniji kad je hladan. Ne znam stvarno vise..

7. edoze

edoze Član

Pridružen(a):
    4. Kolovoz 2008.
    Poruka:
    13,702
    Lajkova:
    1,392
    Spol:
    Muškarac
    Grad:
    Zenica, BiH
    Sve je to nagadjanje, treba prvo dijagnosticar utvrdit kvar pa onda mijenjat dijelove

8. canvra

canvra Član

Pridružen(a):
    25. Veljača 2018.
    Poruka:
    12
    Lajkova:
    0
    Spol:
    Muškarac
    Grad:
    Visoko
    Auto:
    Kont'o sam otic u Sarajevo nekom ko se bavi samo dijagnostikom. Kontaktirao sam bio Dzamba jos kad si mi tek preporucio, ali mi je rekao da nema dijagnostike za Chevrolet i da ne bi bas da radi mimo Opela.

9. edvin98VW

edvin98VW Član

Pridružen(a):
    10. Travanj 2018.
    Poruka:
    32
    Lajkova:
    1
    Spol:
    Muškarac
    Grad:
    Doboj
    Auto:
    Golf V 1.4 FSI
    Imam problem sa Golf V 1.4 FSI.
    Naime,jucer sam ga upalio i odmah pri paljenju cuo se kao dizelas..to je trajalo dvije kratko oko 2 sekunde,zatim su poceli poceli da skacu oko 700 obrtaja i culo se kao da kaslje.
    Kasnije kad se zagrije sbe normalno pali i vuce nikalvih problema nema.
    Jel se neko susretao s tim problemom?
    Hvala i LP

Podijelite ovu stranicu