Četverotočkaši – statusni simboli: Voze “audija”, a sipaju za pet KM

Četverotočkaši – statusni simboli: Voze “audija”, a sipaju za pet KM

Član
Upravo tako, a vidis od nas je svak spomenuo ove bjednike sto sipaju 5/10KM ili kupe skuplje auto pa sipaju 5/10KM. Niko nije spomenuo ove sto su uvezli auta od 200 000/300 000+ Km i sto sipaju pun rezervar gledaj dok pola ljudi gladuje i sipa 5/10KM oni se razbacuju parama.
Nemas razloga njih da gledas, vozaju ono sto je u skladu s njihovim mogucnostima. Ne bih da ulazim u porijeklo imovine i ostale bespotrebne stvari, imam osjecaj da ces u sljedecem posto toga da se "hvatas" :D
 
Član
Nemas razloga njih da gledas, vozaju ono sto je u skladu s njihovim mogucnostima. Ne bih da ulazim u porijeklo imovine i ostale bespotrebne stvari, imam osjecaj da ces u sljedecem posto toga da se "hvatas" :D
Upravu si, da ima milione a voza golfa 2 bio bi cicija i skrtica. Ovo vecinom pisem sve sto mi je malo dosadno a i nismo imali odavno na forumu kvalitetnih rasprava i vodjenja dijaloga bez vrijedjanja pa sam zato pokrenuo ovu temu. I sam sipam 20KM uvjek bez obizira koliko imam para, bolje sto imat vise para kod sebe nego pun rezervar goriva pumpa na svakom koraku uvjek se moze stati i nasuti cvaja :D
 
Član
Ma ja ne volim opterecivati auto ovjes se vise haba gume a i slabe mi performanse svaki gram je bitan. :D
 
BHT Ovisnik
U mene je plin,ali uvijek pun. Dok sam vozao jos crnog volva bez plina rijetko kada je padao ispod pola rezervoara,cim dirne polu sipaj. Glupo mi je svaki dan doci i sipati po 10KM ako cu to gorivo u svakom slucaju potrošiti, kao i svatko od nas,ta nece se gorivo ubuđati.
Sada imam i dzipa, rezervoar je 95L, naravno uvijek kada sipa,sipam punog. A izgleda jer sam jedini manit kada dođem na pumpu,naspem do čepa,ali bukvalno da nakapa do čepa i onda naspem jos 100+ litara u bidone hahaha :D (30L+30L+50L)
WbDE8U2.jpg

I na ovaj način sam miran neko vrijeme. Imam dosta i prijatelja koji idu svaki dan skoro i toce po 10KM, pa to mi nikako ne ulazi u glavu,a vozi se auto svakodnevno...
 
Član
Kad vec pricamo o benzinskoj, opet cu pomenuti brata. Sipao kod njega cigo svaki dan po 5KM, nekad i po tri-cetiri puta dnevno. I pita on njega, pa sto sipas tri-cetiri puta po 5KM, naspi jednom 20KM ko covjek. Kaze on, e zao mi dati 20KM. :D
 
Radim na pumpi i ima svega vjerujte, lik jedan dolazi svaki dan sipa po 10-20km a uvijek pun dzep para. Ima ih sto sipaju i po 3-4 marke i muka me uhvati neka dodje mi da im od sebe naspem do 10, ne zato sto smjesno zvuci nego sto je zalosno stvarno..
 
Član
Imam 2 auta oba prešla preko 200.000. Radim nekad kao stoka, ne što hoću nego je takav posao kad se radi zapneš ko magarac, kad se duška čitav dan surfaš i češkaš jajca. Uglavnom oba auta, i moje i ženino, stjeramo do rezerve, a onda do čepa punimo. Troši se i 'vako i 'nako. Kad idemo negdje na put ili šta ozbiljnije van grada nikad ne krećemo ako je kazaljka ispod 1/2. Nikad se ne zna.
 
Član
to je nas mentalitet da se nategnemo vise nego sto mozemo, da imamo neki visi "status" u drustvu nazor, da ostvarimo neke nerealne zelje..cak i veliki dio nase raje u dijaspori se tako ponasa
nisu to neka posebna auta, auto koje je kod nas bjesno na zapadu je prosjecno ili ispod prosjeka, tako da kod njih to ne znaci previse ako kupis nekog novijeg audija, bmw, jer vecina ljudi koji tamo rade par godina mogu to priustiti

isto tako npr. raja fura neke mobitele od 500 KM, a na telefonu nikad vise od 2 KM kredita,isto toliko u dzepu..nose se kopije brendirane odjece itd.
to su kompleksi bjednog i siritinjskog drustva, a mi takvo jesmo u vecini..

ali opet s neke pozitivne strane to mozda tjera ljude da vise zapnu i da te stvari zadrze kako mogu, u svakom slucaju bolje da imamo novija auta na cesti sa manje goriva nego auta stara 20-30 godina.. a i treba covjek ostavriti neku svoju zelju pa bar na takav nacin, ne mora se roditi i umrjeti u golfu 2 :D
 
Član
Kako sam uzeo auto nisam dirnuo rezerve, ni na proslom autu nisam isao do rezerve. Vecnim svake sedmice sipam punog tj. potrosim pola rezervoara i dopunim do kraja.
 
Član
Vozam 2.8 i odem nasuti cvaju, osudite me, sta me briga. Pokusao sam s punim rezervoarom, pa i pola, al ne ide. Imam par prijatelja, koji mi bozaju auto, a tesko da bi svratili na benzinsku pa nasuli koji litar, a bgmi i ja, kada imam goriva, ne smirivam se, al stvarno nemam granica, onda naspem cvaju i miran 70 kilometara, dok kada je pun, odmah se ide na kafu u drugi grad :(
 
Top