Cd Mp3 player stekanje,zapinjanje pomoc !

Cd Mp3 player stekanje,zapinjanje pomoc !

E ovako prijatelji moji imam problem sa svojim lg mp3 playerom.Imam i kenwood player pa evo da zapocnem od njega kad sam koristio kenwood mp3 player nisam imao woofer ni pojacalo al sam imao problem u proljece pa nadalje ne sjecam da mi je se to ikad zimi desavalo a to je kad muziku slusam i pojacam preko 22 player mi se jednostavno restartira i nece da radi na tom volumenu nego nizem i imam osjecaj kao da se pregrijava ili je moguce da mu ne stize dovoljno voltaze a s tim da su bili obicni zvucnici i nisam uspio problem rijesiti.Nakon toga kupio stam woofer od 400rms i pojacalo koje daje ooko 240rms nikakvih problema pojacalo se ne grije gotovo nikako pa posto mi fali snage oprobao sam lg-muziku koja mi daje vecu jacinu zvuka nego kenwood hocu reci bolje se cuje i ja sam prespojio prednja 2 zvucnika i zadnja 2 na dvije prednje linije od muzike a na zadnje dvije da iskoristavaj svoju snagu za pojacalo i woofer.I sad problem je sto mi se nakon sat vremena ova lg-ova muzika pocne jednostavno stekat nece nikako da fino radi stalno zapinje krsti i kad ugasim pojacalo isto al ujutru sjednem ja ponovo za auto muzika fino sve radi dok opet ne doce neko radno vrijeme kad pocne krstiti zapinjati muzika a ne javlja se bas uvijek. Zna li tko sta bi to moglo biti bio bih mu zahvalan ???? :)
 
lg plejer ne moze iznad 22 volumen da se pojaca bas iz razloga sto nema pojacalo u njemu, a ni naknadno u autu...
a to sad sto ti steka nadogradjena muzika vjerovatno je problem u samom pojacalu, provjeri njega, i kablove
 
lg plejer ne moze iznad 22 volumen da se pojaca bas iz razloga sto nema pojacalo u njemu, a ni naknadno u autu...
a to sad sto ti steka nadogradjena muzika vjerovatno je problem u samom pojacalu, provjeri njega, i kablove
ko kaze prijatelju u mene je stariji malo model sa aux ulazom lg xdss muzika jace dere nego moj kenwood a isto 4x50w a s pojacalom i wooferom nemam problema a sad mi se zna desiti da mi iskljuci zvucnike na sekund-dva i samo woofer radi i ponovo prorade
 
a i koliko sam vidio originalni kablovi za plus minus su tanki za dovod struje do muzike u pitanju je audi cc pa sad nezzz jel komplikovano za rastaviti unutrasnjost pa provesti deblji kabal
 
Član
De prvo objasni šta si ovde uradio "ja sam prespojio prednja 2 zvucnika i zadnja 2 na dvije prednje linije od muzike a na zadnje dvije da iskoristavaj svoju snagu za pojacalo i woofer". Jesi ti sve ovo spojio na 4 izlaza iz LG HU ili si sve zvučnike i woofer okačio na pojačalo?

Kada se HU gasi prilikom pojačavanja znači ili da su žice tanke pa zbog drugih potrošača na istoj žici opadne napon i HU se sam ugasi ili da kada okačite mnogo veće zvučnike i radio proba da ih gura, povuče mnogo snage što opet izazove pad napona i gašenje. Ovo je najlakše isprobati tako što spojite 4 zvučnika, svaki na zasebni kanal i jedan po jedan odpajamo i pratimo da li će se volume povećati. Ako se poveća znači veliki su potrošači (zvučnici) a ako se pri jednom zvučniku opet gasi treba probati dovesti (+12V i masu) direktno sa akumulatora i probati da li se isto dešava.

Ako ti nakon nekog vremena počne da muzika štopa ili zapinje u tom trenutku probaj na svoje pojačalo spojiti neki drugi signal. Imaš "RCA To 3,5mm" ulaz za slušalice pa nađi sebi mobitel ili MP3 player i probaj u tom trenutku pustiti neku muziku preko njega u pojačalo. Ako ti tada normalno sve radi znači da imaš problem sa HU. Može biti da se on pregrije sam od sebe pa izaziva probleme.

Moraš probati redom jedan po jedan potencijalni problem isključiti da bi na kraju došao do stvarnog problema. Pozz
 
ovo sto si mi n
De prvo objasni šta si ovde uradio "ja sam prespojio prednja 2 zvucnika i zadnja 2 na dvije prednje linije od muzike a na zadnje dvije da iskoristavaj svoju snagu za pojacalo i woofer". Jesi ti sve ovo spojio na 4 izlaza iz LG HU ili si sve zvučnike i woofer okačio na pojačalo?

Kada se HU gasi prilikom pojačavanja znači ili da su žice tanke pa zbog drugih potrošača na istoj žici opadne napon i HU se sam ugasi ili da kada okačite mnogo veće zvučnike i radio proba da ih gura, povuče mnogo snage što opet izazove pad napona i gašenje. Ovo je najlakše isprobati tako što spojite 4 zvučnika, svaki na zasebni kanal i jedan po jedan odpajamo i pratimo da li će se volume povećati. Ako se poveća znači veliki su potrošači (zvučnici) a ako se pri jednom zvučniku opet gasi treba probati dovesti (+12V i masu) direktno sa akumulatora i probati da li se isto dešava.

Ako ti nakon nekog vremena počne da muzika štopa ili zapinje u tom trenutku probaj na svoje pojačalo spojiti neki drugi signal. Imaš "RCA To 3,5mm" ulaz za slušalice pa nađi sebi mobitel ili MP3 player i probaj u tom trenutku pustiti neku muziku preko njega u pojačalo. Ako ti tada normalno sve radi znači da imaš problem sa HU. Može biti da se on pregrije sam od sebe pa izaziva probleme.

Moraš probati redom jedan po jedan potencijalni problem isključiti da bi na kraju došao do stvarnog problema. Pozz
ovo sto si mi na pocetku napisao malo sam se nejasno izrazio a ide ovako muzika ima 4 izlaza za 4 zvucnika i u dva izlaza za dva prednja zvucnika sam spojio prednje i zadnje zvucnike znaci sva 4 na dva izlaza a zadnja dva izlaza sam ostavio slobodna i na njih prikopcao pojacalo da woofer radi preko njih ako me sad razumijes a sad cu ponovo gledati vratiti kenwood muziku i viditi kako ce se ponasati nisam je odavno stavljao ova lg xdss meni se cini malo ima i problema sa laserom a i aux ulazom pa cemo viditi ponasanje sa kenwoodom a kod njega je bio problem prije nego sto sam imao pojacalo samo 4 zvucnika unutra spojio svaki na svoj izlaz i kada proljece dode pa nadalje jednostavno na pocetku slusam sa volume 24 npr nakon pet minuta muzika se resstartira i svaki put tako ako ostavim na 24 pa onda smanjim na 22 i opet neko vrijeme radi pa se restaritra i onda koliko se sjecam kad sam stavio na 20 tek onda mi se nije restartirala al sad je i pojacalo u igri i prijatelju hvala sto mi pomazes i nadam se da cu uspijeti rijesiti ovaj problem
 
Član
Ako si od HU (LG radija) spojio 2 od 4 kanala i na njih ukupno 4 zvučnika zašto si onda ostavio ova ostala 2 za pojačalo? Jel ti imaš od radija do pojačala RCA (Cinčeve) razvučene ili koristiš High-Input da guraš pojačalo? Od HU se nikada u pojačalo ne koriste kanali od zvučnika da daju signal nego RCA. Jedino se to radi ako sam HU nema RCA.

Drugo što je bitno kako si spojio ta 4 zvučnika da li u seriju ili paralelno. Ako si npr. od prednjih uzeo obadva (+) i obadva (-) i tako ih spojio samo na (+ i -) od kanala znači da si otpor oborio na 2 ohma i radio ti to neće podnijeti. To znači da te kanale forsiraš i da će se mnogo više grijati i time vući mnogo struje. Moraš is spojiti serijski da imaš otpor 8ohma i onda si siguran. Znači (+) lijevog zvučnika spajaš na (+) od HU kanala, (-) lijevog spajaš sa (+) od desnog zvučnika i onda (-) od desnog zvučnika na (-) od HU kanala.

Ukoliko na nekom HU našteluješ EQ da ide bass max i ostale postavke radio će prije praviti distorzije u zvuku što će vući više struje i time prouzrokovati pad napona i na malome volume. Stavi sve postavke na 0 i onda isprobavaj varijante i prati šta se dešava.
 
Poslednja izmena:
prijatelju ta dva iz
Ako si od HU (LG radija) spojio 2 od 4 kanala i na njih ukupno 4 zvučnika zašto si onda ostavio ova ostala 2 za pojačalo? Jel ti imaš od radija do pojačala RCA (Cinčeve) razvučene ili koristiš High-Input da guraš pojačalo? Od HU se nikada u pojačalo ne koriste kanali od zvučnika da daju signal nego RCA. Jedino se to radi ako sam HU nema RCA.

Drugo što je bitno kako si spojio ta 4 zvučnika da li u seriju ili paralelno. Ako si npr. od prednjih uzeo obadva (+) i obadva (-) i tako ih spojio samo na (+ i -) od kanala znači da si otpor oborio na 2 ohma i radio ti to neće podnijeti. To znači da te kanale forsiraš i da će se mnogo više grijati i time vući mnogo struje. Moraš is spojiti serijski da imaš otpor 8ohma i onda si siguran. Znači (+) lijevog zvučnika spajaš na (+) od HU kanala, (-) lijevog spajaš sa (+) od desnog zvučnika i onda (-) od desnog zvučnika na (-) od HU kanala.

Ukoliko na nekom HU našteluješ EQ da ide bass max i ostale postavke radio će prije praviti distorzije u zvuku što će vući više struje i time prouzrokovati pad napona i na malome volume. Stavi sve postavke na 0 i onda isprobavaj varijante i prati šta se dešava.
prijatelju ta dva izlaza sto sam ostavio su zadnja dva izlaza i na njih nista nisam spajao a imam rca kablove i ulaz u muziku i u taj ulaz u muziku su zadnji izlazi pa sam zato spojio da mogu kada riktam naprijed nazad da mogu pojacati vise zvuk u kabini ili sami bas ako me razumijes
a na ta dva izlaza sam spojio 4 zvunika za dva dva + sa plusom i 2 minusa sa - na izlazu i tako za drugi izlaz znaci sam mi radi na 2 ohm-a i u tome je problem a mogu li ja ikako dobiti da je 4 ohma a ne 2 ili 8 ili bi bilo najbolje da ja to vratim svaki izlaz za svaki zvunik i miran i hvala ti najljepsa najvise si mi pomogao
 
Član
Ako ti na HU piše 50W da je izlaz i ako kačiš jedan 4ohma zvučnik on će dobijati toliko W i HU će normalno raditi. Ako na taj kanal kačiš 2 zvučnika kao što si ti napravio onda otpor pada na 2 ohma i tada se od HU očekuje da proizvede 100W (50W po zvučniku). Pošto HU nema toliko snage na kanalu i čim volume dođe do 50W on će da počne vući mnogo više struje nego normalno što ga time grije i stvara probleme sa naponom. U tvom primjeru kako si spojio na 2 kanala se očekuje da daju 200W što je nemoguće. Ako spajaš serijski na 8 ohma onda se od kanala očekuje da proizvede 25W. U tom slučaju i da pojačaš do max neće ništa biti jer zvučnici neće dostizati maksimalnu potrošnju i neće biti toliko jaki kao da si samo jedan spojio na 4 ohma.

Spoji zvučnike serijski na 8 ohma i radio se neće grijati i trebalo bi da prestanu ti problemi sa prekidanjem. Ako već hoćeš da napraviš da možeš naprijed i nazad štelovati jačinu zvučnika i pojačala moj ti je savjet da iskoristiš lijevu i desnu stranu postavke. Npr. na prednji lijevi i zadnji lijevi kanal kači po jedan zvučnik odpozadi. Prednja 2 zvučnika spoji u 8 ohma i okači ih na prednji desni kanal. Samo desni RCA spoji na pojačalo. Sada kada okreneš skroz u lijevu stranu rade ti samo zadnji zvučnici, ako okreneš skroz u desno rade prednji i pojačalo. E kada sada kreneš štelovati naprijed i nazad smanjivat će ti se prednji zvučnici a čuti samo pojačalo i obrnuto. Tako da ovdje možeš sve u autu zvučnike pogasiti a pojačalo samo da radi i obrnuto pojačalo skroz ugasiti da ti rade svi zvučnici. Pozz
 
Ako ti na HU piše 50W da je izlaz i ako kačiš jedan 4ohma zvučnik on će dobijati toliko W i HU će normalno raditi. Ako na taj kanal kačiš 2 zvučnika kao što si ti napravio onda otpor pada na 2 ohma i tada se od HU očekuje da proizvede 100W (50W po zvučniku). Pošto HU nema toliko snage na kanalu i čim volume dođe do 50W on će da počne vući mnogo više struje nego normalno što ga time grije i stvara probleme sa naponom. U tvom primjeru kako si spojio na 2 kanala se očekuje da daju 200W što je nemoguće. Ako spajaš serijski na 8 ohma onda se od kanala očekuje da proizvede 25W. U tom slučaju i da pojačaš do max neće ništa biti jer zvučnici neće dostizati maksimalnu potrošnju i neće biti toliko jaki kao da si samo jedan spojio na 4 ohma.

Spoji zvučnike serijski na 8 ohma i radio se neće grijati i trebalo bi da prestanu ti problemi sa prekidanjem. Ako već hoćeš da napraviš da možeš naprijed i nazad štelovati jačinu zvučnika i pojačala moj ti je savjet da iskoristiš lijevu i desnu stranu postavke. Npr. na prednji lijevi i zadnji lijevi kanal kači po jedan zvučnik odpozadi. Prednja 2 zvučnika spoji u 8 ohma i okači ih na prednji desni kanal. Samo desni RCA spoji na pojačalo. Sada kada okreneš skroz u lijevu stranu rade ti samo zadnji zvučnici, ako okreneš skroz u desno rade prednji i pojačalo. E kada sada kreneš štelovati naprijed i nazad smanjivat će ti se prednji zvučnici a čuti samo pojačalo i obrnuto. Tako da ovdje možeš sve u autu zvučnike pogasiti a pojačalo samo da radi i obrnuto pojačalo skroz ugasiti da ti rade svi zvučnici. Pozz


prijatelju extra ti je ideja svaka cast i hvala na pomoci al mislim da bi najbolje bilo da ja svaki kanal spojim zasebno i bit ce to dobro tako sam najsigurniji a sta mislis dali bi bilo koristi kad bi doveo deblju zicu za plus na muzici uzeo bi je od upaljaca nor jer je tamo deblja a ove sto mi sada dolaze u muziku su veoma tanke ili nema potrebe za time i najljepsa hvala :)
 
Član
Najbolja solucija jeste uvijek da kačis po jedan zvučnik na jedan kanal. Što se žice tiče deblje je uvijek bolje. Nemoj dovesti samo (+) nego dovedi i (-). Pozz
 
Najbolja solucija jeste uvijek da kačis po jedan zvučnik na jedan kanal. Što se žice tiče deblje je uvijek bolje. Nemoj dovesti samo (+) nego dovedi i (-). Pozz
aham prijatelju najljepsa hvala onda cu od upaljaca plus i minus dovesti.
Jos samo nesto mogu li ja ostaviti ove vec plus i minus sto imam tanke zice ostaviti skopcane za muziku i samo jos na njih ukopcati ove od upaljača
 
Član
Po pravilu možeš spojiti jer bi time samo pojačao vezu ali može nastati problem ako te tanke žice dobijaju struju preko ključa. Ako on nije okrenut tu nema struje a ako bi na to mjesto okačio od upaljača uvijek bi imao struju. Tako da prvo vidi kako je spojeno. Pozz i nema na čemu.
 
Top