carina-molim za pomoc

carina-molim za pomoc

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
homer je napisao(la):
Tiburon je napisao(la):
15% carina, 1% carinsko evidentiranje, plus 17% PDV...znači 33%, koji se procjenjuju na fakturnu vrijednost vozila, ako carina prihvati..a ako ne onda se ide po katalogu, gdje se za svaku godinu starosti, skida 10% od cijene ja mislim.
jedno pitanje, u kojim sve situacijama se može desit da ti carina NE PRIHVATI fakturnu cijenu koju platiš?

ne prihvata SKORO NIKAD, osim kad je auto NOVO, i NEKAD ne auto kupljeno u salonu...usput sta mislite za kolko se moze prodat Ford Focus 1.8tDCi Traveller karavan, 2006 godiste, sa 100tinjak hiljada na satu? otprilike...?
 
Tiburon je napisao(la):
15% carina, 1% carinsko evidentiranje, plus 17% PDV...znači 33%, koji se procjenjuju na fakturnu vrijednost vozila, ako carina prihvati..a ako ne onda se ide po katalogu, gdje se za svaku godinu starosti, skida 10% od cijene ja mislim.

postotak PDVa ide na vec ocarinjeno auto, dakle 17% od "cijena+carina"...tako da u principu nije 33% na osnovnu cijenu neko 35,72%...malo matematike...:icon_biggrin:
 
Član
homer je napisao(la):
Tiburon je napisao(la):
15% carina, 1% carinsko evidentiranje, plus 17% PDV...znači 33%, koji se procjenjuju na fakturnu vrijednost vozila, ako carina prihvati..a ako ne onda se ide po katalogu, gdje se za svaku godinu starosti, skida 10% od cijene ja mislim.
jedno pitanje, u kojim sve situacijama se može desit da ti carina NE PRIHVATI fakturnu cijenu koju platiš?

Pa zavisi od ispostave do ispostave, ali najčešće ako sumnjaju da je faktura fiktivna, tj ako približno ne odgovara realnoj vrijednosti vozila.
 
Član
tito_i_partija je napisao(la):
Tiburon je napisao(la):
15% carina, 1% carinsko evidentiranje, plus 17% PDV...znači 33%, koji se procjenjuju na fakturnu vrijednost vozila, ako carina prihvati..a ako ne onda se ide po katalogu, gdje se za svaku godinu starosti, skida 10% od cijene ja mislim.

postotak PDVa ide na vec ocarinjeno auto, dakle 17% od "cijena+carina"...tako da u principu nije 33% na osnovnu cijenu neko 35,72%...malo matematike...:icon_biggrin:

A sta sam ja rekao??
 
Tiburon je napisao(la):
tito_i_partija je napisao(la):
Tiburon je napisao(la):
15% carina, 1% carinsko evidentiranje, plus 17% PDV...znači 33%, koji se procjenjuju na fakturnu vrijednost vozila, ako carina prihvati..a ako ne onda se ide po katalogu, gdje se za svaku godinu starosti, skida 10% od cijene ja mislim.

postotak PDVa ide na vec ocarinjeno auto, dakle 17% od "cijena+carina"...tako da u principu nije 33% na osnovnu cijenu neko 35,72%...malo matematike...:icon_biggrin:

A sta sam ja rekao??

pa procitaj sta si reko...reko si 33, a meni je ovo blize 36...ne mozes samo sabrat postotak 16+17....
 
Član
tito_i_partija je napisao(la):
Tiburon je napisao(la):
tito_i_partija je napisao(la):
Tiburon je napisao(la):
15% carina, 1% carinsko evidentiranje, plus 17% PDV...znači 33%, koji se procjenjuju na fakturnu vrijednost vozila, ako carina prihvati..a ako ne onda se ide po katalogu, gdje se za svaku godinu starosti, skida 10% od cijene ja mislim.

postotak PDVa ide na vec ocarinjeno auto, dakle 17% od "cijena+carina"...tako da u principu nije 33% na osnovnu cijenu neko 35,72%...malo matematike...:icon_biggrin:

A sta sam ja rekao??

pa procitaj sta si reko...reko si 33, a meni je ovo blize 36...ne mozes samo sabrat postotak 16+17....

Druže, 33% na fakturnu vrijednost, ili na carinsku osnovicu koju utvrdi carina!
Ni 32%, ni 36% niti bilo koji drugi postotak;)
 
Član
KoKUz je napisao(la):
burazzz ...uvezi udareno auto al' da nije ushinuto, skini mu sve nepotrebne dodatke (jedan retrovizor , lajsne, ratkape ako ima , alu zamjeni s čeličnim bla bla ) sve ti to ulazi u procjenu i cijenu - podmazhi negdje s 2 stoje da ti skinu 6 stotki. I ja sam laik al' komshija mi vako' radi :D

znal tko imal efekta od ovoga? ne mislm sad ocerupat auto da izgleda ko kokos bez perija,al mislim npr ako se uvozi malo udareno auto,sta fali skinut mu tih par sitnica, mozel to proc ? naravno uz ''podmazivanjem'' na kafu nesh simbolicno :p bez toga nema price :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top