carina-molim za pomoc

carina-molim za pomoc

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
da li mi neko moze reci kako ide sad carinjenje vozila u Bosni.Koliko mora biti staro,koliko iznosi carina i mozeli biti razbljeno auto...Bio bih zahvalan na pomoci:):):)
 
nesmije biti starije od 7 godina,znaci 2001 godiste mora najmanje biti,mozes uvesti i razbijeno,tako su ti manja carina i porez,carina i porez otprilike izadju: ako auto vrijedi 10 000km oko 3000-3500km,zavisi od opreme i sve ti gledaju
 
Član
15% carina, 1% carinsko evidentiranje, plus 17% PDV...znači 33%, koji se procjenjuju na fakturnu vrijednost vozila, ako carina prihvati..a ako ne onda se ide po katalogu, gdje se za svaku godinu starosti, skida 10% od cijene ja mislim.
 
Član
imam jedno pitanje... jel mozes poskidati karambolke i jos djelove sa vozila i onda otic na carini da ti procjene voozilo ???? ili trebas da prijavis osteceno auto prije ulazak u BIH ????
 
Član
zerom je napisao(la):
imam jedno pitanje... jel mozes poskidati karambolke i jos djelove sa vozila i onda otic na carini da ti procjene voozilo ???? ili trebas da prijavis osteceno auto prije ulazak u BIH ????

Ne..auto moras prijaviti na ulazu u BiH
 
Legend
@Tiburon

Jesi upucen, ko da radis u auto salonu :) hehehe
Da sve je upravo tako kako je kolega naveo :)

P.S
Izasao je novi zakon vezano za uvoz vozila na povlasticu, pa eto ako neko se bavi time neka se raspita kod lokalnog spreditera :)
 
Član
burazzz ...uvezi udareno auto al' da nije ushinuto, skini mu sve nepotrebne dodatke (jedan retrovizor , lajsne, ratkape ako ima , alu zamjeni s čeličnim bla bla ) sve ti to ulazi u procjenu i cijenu - podmazhi negdje s 2 stoje da ti skinu 6 stotki. I ja sam laik al' komshija mi vako' radi :D
 
Član
Tiburon je napisao(la):
15% carina, 1% carinsko evidentiranje, plus 17% PDV...znači 33%, koji se procjenjuju na fakturnu vrijednost vozila, ako carina prihvati..a ako ne onda se ide po katalogu, gdje se za svaku godinu starosti, skida 10% od cijene ja mislim.
jedno pitanje, u kojim sve situacijama se može desit da ti carina NE PRIHVATI fakturnu cijenu koju platiš?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top